dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie KANALIZACJA -ROBIC SAMEMU?????

    wykonawca chce 250 pln za mb .....mam 80 mb czyli lacznie 20.000,-pln

    w tym są 4 studnie Wavin 425 i 1 szt betonowa.....koszt materialow dla czlowieka z ulicy czyli wg katalogow Wavin i producenta kregow wyniesie okolo 9.000,-.....koparkoladowarka 80pln/h...liczac nawet 3 dni pracy to kopara =2400,- .....czy ta reszta czyli okolo 8.000 - 9.000 jest warta wlasnego zaangazowania....przeciez tez bede dodatkowo potrzebowal na te dwa trzy dni ze dwóch trzech orłów ........

    jakie sa wasze doswiadzczenia z tym problemem!!!!!!!!!!

  2. #2

    Domyślnie Re: KANALIZACJA -ROBIC SAMEMU?????

    Cytat Napisał izz
    wykonawca chce 250 pln za mb .....mam 80 mb czyli lacznie 20.000,-pln ....... w tym są 4 studnie Wavin 425
    o jakich studniach piszesz??
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  3. #3

    Domyślnie

    Wavin tzw inspekcyjne

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    Wavin tzw inspekcyjne
    lukniesz na mój wątek??
    http://forum.muratordom.pl/post2058855.htm#2058855
    o takich piszesz??
    może masz jakąś orientację w tym temacie
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    Wavin tzw inspekcyjne
    Ja wykonywałem sam 20m, zostało mi jeszcze 30 ale zostawie sobie na wiosne.
    Nie jest to trudne jeśli masz ogólne pojęcie i potrafisz czytać rysunek techniczny. Najgorsze jest to chol..ne kopanie i niech ktoś na to popatrzy przed zasypaniem
    ściągnij sobie instrukcje montażu http://pl.wavin.com/master/master.js...ub&bmLocale=pl

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie bedzie grawitacyjna o spadku 1,5 %.....inspekcyjny czyli np do przepchania ewentualnego "zatoru"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    u mnie bedzie grawitacyjna o spadku 1,5 %.....inspekcyjny czyli np do przepchania ewentualnego "zatoru"
    To jest to minimum dla "160".
    Ja podniosłem budynek i mi wyszło 2%.
    Strasznie dużo tych studni, ja na 50 m mam dwie.

  8. #8

    Domyślnie

    mam troche zakretasow.....ile placiles ....????

  9. #9

    Domyślnie

    Krzysztofik,
    dziękuję Ci za wklejenie zdjęć i wypowiedzi w mojej sprawie
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  10. #10

    Domyślnie

    tez mam w projekcie "160".....czy ceny realne roznia sie od katalogowych -Wavin???

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    mam troche zakretasow.....ile placiles ....????
    Właśnie doszedłem do zakrętasów i reszta na wiosne i też rozgladam sie za tymi studniami.
    Widziałem komplety w hurtowni, ceny nie pamiętam czyli nie byłem przerazony .

  12. #12

    Domyślnie

    a rury o jakiej grubosci scianek kupiles i jakiej firmy???...na jakiej glebokosci?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    tez mam w projekcie "160".....czy ceny realne roznia sie od katalogowych -Wavin???
    Różnica cen jest duża, warto dowiadywać się w kilku miejscach.
    Nie musisz stosować konkretnej firmy.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    a rury o jakiej grubosci scianek kupiles i jakiej firmy???...na jakiej glebokosci?
    W budynku zastosuj najlepsze... to te pomarańczowe , a na zewnątrz ....zawsze można zmienić (co nikomu sie nie przytrafiło)
    Głebokość ustal sobie na podstawie ujścia, tak by zachować ciągłość spadku (masz w "adaptacji"), wtedy te studzienki będą nieuzywane

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a jakie głębokości wchodzą w rachubę?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Mozna samemu zrobić... u nas wyglądało to tak, że kopara wykopała rów, za koparą szedł mąż z bratem i szałowali co jakiś metr wykop (musieli bo mamy d... grunt-torfy i woda) ...a potem już po kolei: piasek, rura, piasek , ziemia...od razu przysypywali coby woda rur nie wypchnęła do góry bo by się spadki potraciły.
    Robota nie do pozazdroszczenia- pomagali sąsiedzi, ale warto było...kilka tysięcy zostało w kieszeni.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #17

    Domyślnie Re: KANALIZACJA -ROBIC SAMEMU?????

    Cytat Napisał izz
    wykonawca chce 250 pln za mb .....mam 80 mb czyli lacznie 20.000,-pln
    U nas ceny to od 120 do 150 zł/mb wody lub kanalizacji.
    Cytat Napisał izz
    w tym są 4 studnie Wavin 425 i 1 szt betonowa
    Kurcze jak ty masz to poprowadzone, ja miałem 40 m i ani jednej studzienki i nie znam nikogo kto miałby na działce więcej niż 2 studzienki (w tym jedna przyłączeniowa)
    W sumie ja miałem 40 m wody i 40 m kanalizacji, wykonawcy chcieli od 9 do 12 tyś zł, mnie wszystko wyszło jakieś 2400 zł, w tym :
    - koparka 55 zł/godzina, kopał i zasypywał jakieś 20 godzin
    - koszt materiałów : rury, kolanka, złączki, zawory około 1200 zł

    No i 3 dni mojej i ojca pracy przy układaniu rur, kopaniu, zasypywaniu, łączeniu . W sumie oszczędzając 7 tyś sie opłaciło.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: KANALIZACJA -ROBIC SAMEMU?????

    Cytat Napisał lee28

    Kurcze jak ty masz to poprowadzone, ja miałem 40 m i ani jednej studzienki i nie znam nikogo kto miałby na działce więcej niż 2 studzienki (w tym jedna przyłączeniowa)
    no tak, "argument" nie do pokonania
    każdy "zakręt" powinien posiadać studzienkę i tu pewnie tak jest
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #19

    Domyślnie Re: KANALIZACJA -ROBIC SAMEMU?????

    Cytat Napisał Barbossa
    każdy "zakręt" powinien posiadać studzienkę i tu pewnie tak jest
    No powiedz mi, co ci da studzienka o średnicy 40 cm w której rura kanalizacyjna jest na głębokości 1,5m jeśli zatka ci sie ta rura kanalizacyjna ?
    Dokładnie NIC, bo do tej studzienki ani nie wejdziesz , ani nie wsadzisz druta do przepychania, a wąż z WUKO to może i wejzie ale i tak ma końcówkę o długości prawie 40cm, więc do rury na dnie jej nie wsadzisz.
    Jedyny plus posiadania takiej studzienki to jej okresowe czyszczenie jak ci sie będzie syfić, bo przecież nie wszystkie kupy od razu jak wlecą to wylecą tylko część będzie sie w tej studzience odkładać.
    Takie jest moje zdanie. Lepiej robić łagodne zakręty 3x30* niż kilka studzienek na krótkiej odległości (kilkadziesiąt metrów). Jeśli chcesz porządną studzienkę to musisz dać taką betonową do której wejdziesz, wtedy sie z tobą zgodzę.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pewnie masz rację, a "sieciarze" to durnie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony