dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 130
  1. #1

    Domyślnie Elektryczna piła łańcuchowa (użytkownicy).

    Witam!
    Zastanawiam się nad kupnem dobrej piły łańcuchowej do cięcia drewna do kominka. Czy ktoś takowe użytkuje? Jak się sprawują? Czy wystarcza mocy? itp.
    W spalinówkach drażni mnie hałas , poza tym cena jest dosyć wysoka. Do lasu z nią nie pojadę!
    Proszę o poradę w sprawie wyższości piły spalinowej nad elektryczną. Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Wszystko zalezy od tego ile masz do pociecia.
    Jak chcesz ciac kilka - kilkanascie m3 na sezon to tylko spalinowka.
    Jak 2 m3 do palenia od swieta to elektryczna spoko wystarczy.
    Wazny jest ostry lancuch.
    Mocy w elektrycznej jest raczej malo, spalinowka idzie jak po masle.
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    ja mam elektryczna o mocy 2kW i spisuje sie extra!! moim zdaniem do domowego uzytku i ciecia drzewa na opał wystarczajaca. Ja mam piłe firmy flora i spisuje sie znakomicie i ma 2 lata gwarancji door-to-door. kosztowała mnie okolo 200zł wiec tania i dobra.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie myślałem o takiej firmy "Flora" 2000W . Na Allegro 299zł. z wzdłużnym silnikiem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewar14
    Właśnie myślałem o takiej firmy "Flora" 2000W . Na Allegro 299zł. z wzdłużnym silnikiem.
    Polecam!!! ma dobrej firmy prowadnice i łancuch....ciełem nia sporo grubych krokwi i wchodzi jak w masełko.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    rzeczywiście - ostry łańcuch to podstawa przy elektrycznych
    mam, jakąś taką dziwną (falcon ?), ale żre że hej, użytkuję od 3 lat z różną intensywnością, ale nigdy nie zawiodła
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Ja użytkuję McCulloch'a 314 (sprzedawana pod szyldem Husqvarny, silnik elektroluxa). Prowadnica 14", moc 1400W. Na ostrym łańcuchu atakowałem skutecznie jesiona o średnicy ok 1,2m.
    Jest to juz moja druga piła. Pierwsza była no name (zniszczona, brak części). Zalety tej, to przede wszystkim dostęp do wszytkich części, co nie zawsze jest brane przez kupującego pod uwagę. kolejną zaletą tej piły jest mocowanie prowadnicy na dwóch szpilkach (a nie na odlewie), jak w przypadku piły spalinowej.
    Kolejna zaleta to obecność sprzęgła (koszt ok 50zl)- uniknąć można spalenia silnika.
    Czasem brakuje mocy i wtedy się przegrzewa (chwila oddechu i od nowa).
    Pozdrawiam
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Do drobnych prac domowych wystarczy elektryczna. Do dłuższej pracy spalinowa. Ja mam taką i taką obie firmy Makita. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Makita to klasa sama dla siebie. Porządny sprzęt.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Witam.
    Ja użytkuję McCulloch'a 314 (sprzedawana pod szyldem Husqvarny, silnik elektroluxa). Prowadnica 14", moc 1400W. Na ostrym łańcuchu atakowałem skutecznie jesiona o średnicy ok 1,2m.
    Jest to juz moja druga piła. Pierwsza była no name (zniszczona, brak części). Zalety tej, to przede wszystkim dostęp do wszytkich części, co nie zawsze jest brane przez kupującego pod uwagę. kolejną zaletą tej piły jest mocowanie prowadnicy na dwóch szpilkach (a nie na odlewie), jak w przypadku piły spalinowej.
    Kolejna zaleta to obecność sprzęgła (koszt ok 50zl)- uniknąć można spalenia silnika.
    Czasem brakuje mocy i wtedy się przegrzewa (chwila oddechu i od nowa).
    Pozdrawiam
    Pod szyldem Husqvarny możesz kupić spalinowego Szarka za 500zł, spalinowa jest spalinowa, a elektryczna bedzie stękać jeszcze silnik spalisz.

  11. #11

    Domyślnie

    Moi rodzice mają piłę Husqvarny i tyle wiem
    Zapłacili za nią ponad tyś. zł ale już z 5 lat temu, jest nie do zdarcia - przy założeniach że się dba o nią, dla przykładu łańcuch trzeba ostrzyć (specjalnie jakoś), smarować specjalnymi preparatami.
    Swojego czasu były cięte nią podkłady kolejowe - o mama wymyśliła sobie taką ścieżkę - ponoć nic gorszego nie ma – a piła nadal jak nówka.

  12. #12

    Domyślnie

    Co raz bardziej skłaniam się ku temu by kupić (z dobrych rąk) używanego spalinowego Stihla niż nówkę elektryczną. Czy ktoś ma doświadczenia z używanymi ? Można pewnie się "naciąć" , a części są drogie!

  13. #13

    Domyślnie Re: Elektryczna piła łańcuchowa (użytkownicy).

    Cytat Napisał lewar14
    Witam!
    Zastanawiam się nad kupnem dobrej piły łańcuchowej do cięcia drewna do kominka. Czy ktoś takowe użytkuje? Jak się sprawują? Czy wystarcza mocy? itp.
    W spalinówkach drażni mnie hałas , poza tym cena jest dosyć wysoka. Do lasu z nią nie pojadę!
    Proszę o poradę w sprawie wyższości piły spalinowej nad elektryczną. Z góry dzięki.
    Sam sobie w swoim zapytaniu dałeś ednocześnie odpowiedź.
    Ja mam spalinówkę 2.2 kM, i to co jest najbardziej uciążliwe to właśnie hałas. Niestety pocięcie kilkunastu mp drewna nie trwa chwili. Potrzebowałem jednak czegoś przenośnego stąd pilarka spalinowa - jeśli nie chodzisz w teren to zdecydowanie elektryczna o jak największej mocy, też kiedyś taką kupię.

  14. #14

    Domyślnie

    Mam makitę (elektryczną oczywiście), co roku ciąłem 10-12m3 i dawała radę bez żadnego problemu. Prędzej ja miałem dość niż ta piła. Oczywiście, że jeżeli się ją porówna z 4-5 konną spalinówką to nie ma szans, ale do cięcia nawet sporych ilości też się nadaje.

  15. #15

    Domyślnie

    Użytkuję od czasu do czasu elektryczną pilarkę Dolmar, nie pamiętam jaką ma moc, ale brat tnie nią co sezon (od 3 lat bodajże) po około 30m3 drewna.
    Nie spotkałem się z problemem za małej mocy elektrycznych pilarek.
    Uzywałem spalinówek różnej maści (dolmar, still, husqvarna, no name) i one też wymiękał jak sie dobrze pocisnęło, achowywały sie bardzo podobniej do tej elektrycznej o której piszę.
    Mocna markowa elektryczna pilarka jes ekonomiczniejsza, cichsza i bardziej niezawodna od spalinówki.
    Jeśli nie chodzi sie z nią do lasu, to jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż spalinówka, mówię to z doświadczenia.
    Pozdrawiam
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Elektryczna piła łańcuchowa (użytkownicy).

    Cytat Napisał lewar14
    Witam!
    Zastanawiam się nad kupnem dobrej piły łańcuchowej do cięcia drewna do kominka. Czy ktoś takowe użytkuje? Jak się sprawują? Czy wystarcza mocy? itp.
    W spalinówkach drażni mnie hałas , poza tym cena jest dosyć wysoka. Do lasu z nią nie pojadę!
    Proszę o poradę w sprawie wyższości piły spalinowej nad elektryczną. Z góry dzięki.
    Z dpoświadczenia w cięciu takowa piłą (1,7kW - supermarketówka) powiem krótko:
    1- miecz - z prowadnicą (na końcu takie kółko do prowadzenia łańcucha)
    2- mocowanie miecza - kołek ustalający : odpuść sobie jeśli jest plastikowy, bo szybko ją wyrzucisz
    3- moc - te 1,7 kw to naprawdę minimum
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #17

    Domyślnie

    Zaletą pilarki elektrycznej jest też jej mniejsza waga - mam Black&Deckera 1800W, a wcześniej pożyczałem spalinówkę. Po 1mp waga pilarki zaczyna mieć niebagatelne znaczenie...

  18. #18

    Domyślnie

    Niewątpliwą zaletą elektrycznej jest również to, że przy odpalaniu nie uszarpiesz się... Pracowałem spalinówkami, ale do cięcia drewna przy domu (głównie metry) używam elektrycznej i nie widzę różnicy (prowadnica 40cm, 2kw)

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Elektryczna piła łańcuchowa (użytkownicy).

    Ojciec ma elektrycznego Stihla 2000, kupił go chyba z 6 lat temu i do tej pory dziąła bez zarzutu - "jednorazowo" pociąłem nią 11m3 brzozy różnej średnicy.
    Oczywiście ostry łańcuch to podstawa, ale koszt ostrzenia to ok 5-10 pln więc pratycznie żaden. Dodatkowo należy uważać na poziom oleju - ojciec stosuje jakiś "bio-cośtam" do kupienia w każdym sklepie z narzędziami.

  20. #20

    Domyślnie

    Mam jakiś francuski no-name z marketu 2kW i po 6 m3 oddał życie. Najpierw siadło smarowanie, rozebrałem - oczyściłem i niewiele lepiej. Potem padł naciąg łańcucha. W przyszym roku kupię już pocięte drewno albo spalinówkę.

    No i prowadnica 40 cm to za mało.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony