dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie odplyw z brodzika pod gore (wkopana kabina)

    Witam!
    Moj problem jest taki: bede montowal kabine prysznicowa jednak mam bardzo niska lazienke. Kupuje kabine z glebokim brodzikiem, caly ten brodzik bedzie wkopany w ziemie (mam dom jednorodzinny wiec moge sobie pozwolic). Bedzie to jakies 30 cm w dol. I zastanawiam sie jak zrobic odplyw gdyz rure od kanalizacji mam wyzej niz bedzie syfon od brodzika. Aby opuscic rure od kanalizacji musialbym pol domu rozkopac. Zastanawiam sie czy mozna uzyc pompy, myslalem o czyms takim:
    http://www.allegro.pl/item240842646_...ramiczna_.html

    480L na godzine chyba wystarczy. Podlaczylbym to pod oswietlenie kabiny, tak wiec po wejsciu do kabiny automatycznie i tak by sie ja wlaczalo. Bedzie trzeba jeszcze pomyslec nad jakims sitkiem czy czyms takim aby zbieralo wlosy i inne wieksze zanieczyszczenia. Musze tylko kupic taka pompke ktora moze pracowac bez wody.
    Jak sadzicie, sprawdzi sie takie rozwiazanie? Innej opcji nie widze. Jestem juz zdecydowany na taka kabine, inna opcja prysznica nie wchodzi w gre.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Widzialem juz takie rozwiazanie . To dzialalo . Pompa byla tylko innej firmy . Nie pamietam juz jakiej .

  3. #3

    Domyślnie Re: odplyw z brodzika pod gore (wkopana kabina)

    Cytat Napisał sxill
    Witam!
    Moj problem jest taki: bede montowal kabine prysznicowa jednak mam bardzo niska lazienke. Kupuje kabine z glebokim brodzikiem, caly ten brodzik bedzie wkopany w ziemie (mam dom jednorodzinny wiec moge sobie pozwolic). Bedzie to jakies 30 cm w dol. I zastanawiam sie jak zrobic odplyw gdyz rure od kanalizacji mam wyzej niz bedzie syfon od brodzika. Aby opuscic rure od kanalizacji musialbym pol domu rozkopac. Zastanawiam sie czy mozna uzyc pompy, myslalem o czyms takim:
    http://www.allegro.pl/item240842646_...ramiczna_.html

    480L na godzine chyba wystarczy. Podlaczylbym to pod oswietlenie kabiny, tak wiec po wejsciu do kabiny automatycznie i tak by sie ja wlaczalo. Bedzie trzeba jeszcze pomyslec nad jakims sitkiem czy czyms takim aby zbieralo wlosy i inne wieksze zanieczyszczenia. Musze tylko kupic taka pompke ktora moze pracowac bez wody.
    Jak sadzicie, sprawdzi sie takie rozwiazanie? Innej opcji nie widze. Jestem juz zdecydowany na taka kabine, inna opcja prysznica nie wchodzi w gre.
    Pozdrawiam
    Dział "Zrób to sam", ale...
    Nie sprawdzałem wprawdzie ceny, ale istnieją gotowe rozwiązania -
    takie "mikroprzepompownie ścieków" - dla tego typu sytuacji jak u Ciebie.
    Jeżeli to kwestia paru stówek, to czy warto bawić się w jakieś konstrukcje z pompą, wyłącznikami, sitkami, etc.?
    Paweł

  4. #4

    Domyślnie

    No niestety gotowe przepompownie to koszt od tysiaca zl. Za te cene wole sie pobawic i pokombinowac.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem. Ale moim zdaniem wystarczy, że odpływ w brodziku (tzn ta dziurka) będzie wyżej niż wlot do rury kanalizacyjnej.... woda wtedy sobie swobodnie spłynie (poziom syfonu nie ma ma tu znaczenia).

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam. Ja mam taką propozycję :

    Pod brodzikiem zakopać jakiś zbiornik na wodę, niewieli, kilka litrów - będzie to coś w rodzaju bufora. Zbiornik oczywiście podłączony do syfonu brodzika. W zbiorniku trzeby by umieścić jakiś mechanizm pływakowy (coś jak w sedesie) i tak go przerobić aby uruchamiał pompę (ja bym nie ryzykował z 220 V, raczej niższe napięcie sterujące jakimś stycznikiem / przekaźnikiem). Uchroniło by to pompę przed pracą na sucho / zatarciem. Jedyny kłopot to skomplikowanie konstrukcji (jak coś sie wysypie to trzeba demontować brodzik) i pewnie koszty będą nie małe, choć kto wie.

    Pozdrawiam

    Dawid

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mercik
    Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem. Ale moim zdaniem wystarczy, że odpływ w brodziku (tzn ta dziurka) będzie wyżej niż wlot do rury kanalizacyjnej.... woda wtedy sobie swobodnie spłynie (poziom syfonu nie ma ma tu znaczenia).
    Niestety nie moge tak zrobic bo odplyw w brodziku bede mial nizej niz wlot do rury kanalizacyjnej.

    Witam. Ja mam taką propozycję :

    Pod brodzikiem zakopać jakiś zbiornik na wodę, niewieli, kilka litrów - będzie to coś w rodzaju bufora. Zbiornik oczywiście podłączony do syfonu brodzika. W zbiorniku trzeby by umieścić jakiś mechanizm pływakowy (coś jak w sedesie) i tak go przerobić aby uruchamiał pompę (ja bym nie ryzykował z 220 V, raczej niższe napięcie sterujące jakimś stycznikiem / przekaźnikiem). Uchroniło by to pompę przed pracą na sucho / zatarciem. Jedyny kłopot to skomplikowanie konstrukcji (jak coś sie wysypie to trzeba demontować brodzik) i pewnie koszty będą nie małe, choć kto wie.
    Pomysl bardzo ciekawy, przemysle czy daloby rade w ten sposob. Mam taki plus ze moge sie przebic z rurami przez sciane a tam jest kotlownia nizej polozona (niestety nie ma w niej odplytu kanalizacji). Ale caly ten mechanizm moglbym tam zamontowac wiec w razie awarii nie bedzie konieczny demontaz kabiny. Aczkolwiek boje sie troche takiego rozwiazania zw wzgledu na awaryjnosc. Musze znalesc taka pompe ktora moze chodzic bez obciazenia (wody).
    Pozdrawiam

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rtoipb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze
    prosty odpływ grawitacyjny kop nawet przez pół domu
    jak nawali pompka a dzieci będą szaleć pod prysznicem?
    nie ma prąd kran nawalił a was nie ma w domu?
    Według mnie by brodzik był wygodny poziom podłogi i poziom dna brodzika powinny być na tym samym poziomie.
    Przemyśl sobie wychodzenie ze śliskiego brodzika te 30cm.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Fakt, od braku prądu to można by się zabezpieczyć jakimiś zaworami elektromagnetycznymi (nie ma prądu to i zawór zamknięty), ale awaria kranu może narobić szód, szczególnie w wersji prostszej, bez "automatyki pływakowej" (pompka sterowana oświetleniem kabiny).

    Dawid

  10. #10

    Domyślnie

    Az tak zle nie jest Generalnie odplyw bedzie na wysokosci powiedzmy polowy brodzika wiec o przelaniu nie ma mowy bo i tak grawitacyjnie wyleci. Ale dobrze ze o tym wspomniales, bede musial zrobic dodatkowy odplyw grawitacyjny w razie gdyby przez pompke sila grawitacji woda przejsc nie chciala. Co do wychdozenia 30 cm to niestety masz racje ale nic z tym nie zrobie, mam tak niska lazienke ze nawet gdybym chcial zrobic scianke i powiesic panel to mi sluchawka nad glowe nie wejdzie.
    Rozkuwac domu i podworka nie za bardzo mi sie chce i koszta bylyby ogromne.
    A propo, jakie filtry na wode do mieszkania trzeba dac aby kamien i inne gowna nie zatykaly dziurek w panelu prysznicowym? U mnie jest bardzo twarda woda. Narazie kupilem filtr zmiekczajacy. Potrzebny bedzie jeszcze jakis? Np. odżelazawiajacy (usuwajacy zelazo ) albo zwykly sznurkowy? Wiem ze woda jest u mnie brudna ale nie robilem testu ile i czego jest za wiele.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rtoipb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jakiej wysokości jest Twoja łazienka?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Co do filtrów, to trzeba by zamontować stację zmiękczania wody i dobrze było by chyba założyć odżelaziacz. Do tego pierwszego trzeba co jakiś czas dosypywać soli (tak jak do zmywarki). Szczegółów nie znam, w okolicach Warszawy znam firmę PAWO (chyba w Brwinowie), oni się zajmują wszystkim co związane z oczyszczeniem / uzdatnianiem wody.

    Pzdr

    Dawid

  13. #13

    Domyślnie

    Moja lazienka ma 1,85m.
    Stacje zmiekczajaca do ktorej sie soli dosypuje? Uuuu... Ja narazie kupilem zwykly filtr zmiekczajacy majac nadzieje ze spelni zadanie.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Zwykły filtr może oczyścić wodę z "dużych" elementów - piasek, pył itp. Odkamienienie to proces chemiczny i zwykły filtr chyba nie zabardzo do tego się nadaje. Ale specem nie jestem.

    Dawid

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rtoipb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sxill
    Moja lazienka ma 1,85m.
    No to rzeczywiście mało
    Nie da się jej jakoś podwyższyć?
    Może całą podkopać bo lepiej wejść stopień niżej do łazienki niż wyskakiwać z brodzika.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rtoipb
    Cytat Napisał sxill
    Moja lazienka ma 1,85m.
    No to rzeczywiście mało
    Nie da się jej jakoś podwyższyć?
    Może całą podkopać bo lepiej wejść stopień niżej do łazienki niż wyskakiwać z brodzika.
    Narazie zrobie tak ze wkopie brodzik,w sumie i tak trzebaby z niego wyskakiwac i tak (to gleboki brodzik). A robiac stopien do lazienki nie jeden pewnie sie wywroci
    Z jakies 2 tygodnie bede zaczynal remont, dam znac jak to wszystko rozwiazalem.
    Pozdrawiam

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no ciekawe ciekawe mini basenik bedzie ale mam glupie pytanko nie dalo by sie bo pisales zeby obnizyc rure do kanalizacji musial bys rozprowac polowe chalupy a nie lepiej by bylo za domem polozyc nastepna i w kotlowni zrobic wejscie i wtedy nawet w kotlowni mozesz zlew zrobic tak jakos chyba mi sie wydaje ze najprosciej by bylo ale bys mial odplyw osobny tylko dla brodzika pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    no ciekawe ciekawe mini basenik bedzie ale mam glupie pytanko nie dalo by sie bo pisales zeby obnizyc rure do kanalizacji musial bys rozprowac polowe chalupy a nie lepiej by bylo za domem polozyc nastepna i w kotlowni zrobic wejscie i wtedy nawet w kotlowni mozesz zlew zrobic tak jakos chyba mi sie wydaje ze najprosciej by bylo ale bys mial odplyw osobny tylko dla brodzika pozdrawiam
    Hehe wlasnie tak mam zamiar zrobic Rura pojdzie do kotlowni, z kotlowni na zewnatrz domu a tam prosto do glownej rury z mojego domy. Dobrze sie sklada bo akurat w tamtym miejscu idzie ogrodkiem rura kanalizacji.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony