dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 165
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał grzegorz10
    Ja zrobiłem tak
    Grzegorz pięknie to wyszło!!!! Myślę, że te płytki załatwią sprawę opadającej wody. Kapinos pod balkonem wydaje się być zbędny, bo powierzchnia pod płytkami jest tak niewielka, że tej wody będzie jak na lekarstwo.
    Grzegorz napisz proszę na priva co to za rodzaj tynku i koniecznie kolor- bardzo mi się podoba
    Napewno to ceresit a kolor na 90% savwanna 2 - SvII
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    grzegorz10 wszystkie detale bardzo ładne. Gratuluję wyczucia proporcji i smaku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    grzegorz10 wszystkie detale bardzo ładne. Gratuluję wyczucia proporcji i smaku. Pozdrawiam.
    Prawda, że fajnie? Ciekawy jestem jakie płytki będą przed drzwiami wejściowymi?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Nie chciałbym nikomu burzyć w głowie, ale jest rzecz którą warto wziąć pod uwagę.
    W zdecydowanej większości warstwą wierzchnią i ostateczną balkonów są płytki gresowe,
    one same są nieprzepuszczalne dla wody, ale jest problem z fugami, a one już nie są szczelne.
    Może w pierwszym roku tak, ale potem... taras obciążany wielkimi zmianami temperaturowymi
    silne słońce - ostry mróz i zaczyna się rozszczelniać. Dobrze wykonany balkon / taras ma budowę
    "kanapki", są tam różne warstwy, ale jest między innymi warstwa hydroszczelna, pod którą
    umieszczona jest pozioma część obróbki blaszanej lub z tworzywa.

    Chodzi mi o to, że sam kapinos na krawędzi to za mało. Pozwoli on zerwać się wodzie
    płynącej po płytkach i nie dopuści do tworzenia się brudnego zacieku na czole płyty, ale
    co z wodą która przedostanie się przez wielką ilość fug ? Jak ma się wydostać skoro czoło
    obrobione jest płytkami ?? Ktoś powie: a skąd tam woda ? , to jeśli tak.... to po co tam papa ?
    Może jestem zboczony, ale lubię rozwiązania bardzo trwałe, nie wymagające żadnych
    późniejszych poprawek, przeróbek czy okresowych konserwacji

    beton wiąże ludzi...

  5. #25

    Domyślnie

    Bingo! Dodam że ta płytka czołowa ma baaardzo duże szanse na odpadnięcie, prędzej czy później

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    te brązowe (blacha?) najlepiej jakby była jeszcze podgięta, wtedy full wypas
    co do płytek to ja mam jak na rys z płytką "czołową" a pod nią obróbkę
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    te brązowe (blacha?)
    co do płytek to ja mam jak na rys z płytką "czołową" a pod nią obróbkę
    Cytat Napisał Barbossa
    a przykład w stylu "u mnie" , jest wyrocznią

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz10
    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał grzegorz10
    Ja zrobiłem tak
    Grzegorz pięknie to wyszło!!!! Myślę, że te płytki załatwią sprawę opadającej wody. Kapinos pod balkonem wydaje się być zbędny, bo powierzchnia pod płytkami jest tak niewielka, że tej wody będzie jak na lekarstwo.
    Grzegorz napisz proszę na priva co to za rodzaj tynku i koniecznie kolor- bardzo mi się podoba
    Napewno to ceresit a kolor na 90% savwanna 2 - SvII
    Za rok będą fantazyjne zacieki.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    A jakie rozwiązanie przyjąć przy wykończeniu tarasu nad garazem, który przylega do domu i ma duza powierzchnię 9,30 x 3,60 ?
    Sciany będa ocieplone styro 14 cm grubości, jak odprowadzic wodę z tego tarasu ?
    Jeden wykonawca proponował wysunietą płytkę poza taras z kapinosem a pod nia doklejony prostokąt styropianu do ocieplenia, tez z kapinosem, tak jakby "podwójne odprowadzenie wody.
    Drugi proponuje obróbke blacharska i rynny ! Jak sie dae obróbke blacharską pod płytki, to one po jakims czasie puszczaja i przepuszczaja wodę.
    Chce jakies fajne rozwiązanie !!!
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    grzegorz10 wszystkie detale bardzo ładne. Gratuluję wyczucia proporcji i smaku. Pozdrawiam.
    mnie sie tez podoba, sam efekt.
    mimo wszystko jednak skuteczne to nie bedzie .... widzialem takie balkony, kazdy z zaciekami.
    chociaz zycze Grzegorzowi jak najlepiej

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Za rok będą fantazyjne zacieki.
    Za dwa lata od zacieków akryl odspoi się od styropianu od spodu balkonu i spadnie, za trzy lata puszczą płytki wymywane przez wodę opadową w rozkruszonych od słońca i mrozu spoinach... Niezła wizja? Mój blok budowali 2 lata temu i na balkonie już widzę styropian w zielonych od wody narożnikach Mają poprawiać

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał Geno
    Za rok będą fantazyjne zacieki.
    Za dwa lata od zacieków akryl odspoi się od styropianu od spodu balkonu i spadnie, za trzy lata puszczą płytki wymywane przez wodę opadową w rozkruszonych od słońca i mrozu spoinach... Niezła wizja? Mój blok budowali 2 lata temu i na balkonie już widzę styropian w zielonych od wody narożnikach Mają poprawiać
    j.w.
    wpierw zacieki, a później czoło z płytek odpadnie ...
    tak myśle

  14. #34

    Domyślnie

    Ja tylko na okres jesień - zima zostawiłem płytę balkonową bez obróbki blacharskiej i papy. Na wiosnę tynk z czoła płyty już był załatwiony. Przed układaniem płytek zrobiłem obróbkę blacharską. Może to i nie najpiękniej wyglada, ale doświadczeń z odpadającym tynkiem mi wystarczy.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico
    Nie chciałbym nikomu burzyć w głowie, ale jest rzecz którą warto wziąć pod uwagę.
    W zdecydowanej większości warstwą wierzchnią i ostateczną balkonów są płytki gresowe,
    one same są nieprzepuszczalne dla wody, ale jest problem z fugami, a one już nie są szczelne.
    Może w pierwszym roku tak, ale potem... taras obciążany wielkimi zmianami temperaturowymi
    silne słońce - ostry mróz i zaczyna się rozszczelniać. Dobrze wykonany balkon / taras ma budowę
    "kanapki", są tam różne warstwy, ale jest między innymi warstwa hydroszczelna, pod którą
    umieszczona jest pozioma część obróbki blaszanej lub z tworzywa.

    Chodzi mi o to, że sam kapinos na krawędzi to za mało. Pozwoli on zerwać się wodzie
    płynącej po płytkach i nie dopuści do tworzenia się brudnego zacieku na czole płyty, ale
    co z wodą która przedostanie się przez wielką ilość fug ? Jak ma się wydostać skoro czoło
    obrobione jest płytkami ?? Ktoś powie: a skąd tam woda ? , to jeśli tak.... to po co tam papa ?
    Może jestem zboczony, ale lubię rozwiązania bardzo trwałe, nie wymagające żadnych
    późniejszych poprawek, przeróbek czy okresowych konserwacji

    A czy możesz dokładnie podać przepis na Twoją kanapkę?

    Szare to beton, brązawa blacha, czarn papa (lepik jakiś, folia budowlana ?), płytki to wiadomo, zieleń to pewnie klej do płytek....a to różowo-łososiowo-brzoskwiniowe cudo czym jest ?

    I jak wygląda czoło takiego balokonu bez płytki czołowej ?
    pozdrawiam,
    M

  16. #36

    Domyślnie

    u mnie w dzielnicy ok połowa balkonów jest bez obróbki.Tak się zastaniawiam czy ,,folia płynna" pod płytakami rzeczywiście przepuści wodę?

  17. #37

    Domyślnie

    jak zrobić obróbki blacharskie kiedy na balkonie mam już papę, folie,styropian i wylewkę?

  18. #38

    Domyślnie

    Witam,

    z ciekawością czytam ten wątek, poniewaz mam podobny problem. Mam mały wykusz w formie trapezu nad ogrzewanym pomieszczeniem, który muszę zaizolować i wykończyć, też myślę o obróbce z blachy + małe rynny.
    Znajomy budowlaniec (stary fachura) polecił mi coś takiego, wg. mnie ciekawa strona
    http://www.hydrostop.pl/index1.htm

    Pzdr.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał grzegorz10
    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał grzegorz10
    Ja zrobiłem tak
    Grzegorz pięknie to wyszło!!!! Myślę, że te płytki załatwią sprawę opadającej wody. Kapinos pod balkonem wydaje się być zbędny, bo powierzchnia pod płytkami jest tak niewielka, że tej wody będzie jak na lekarstwo.
    Grzegorz napisz proszę na priva co to za rodzaj tynku i koniecznie kolor- bardzo mi się podoba
    Napewno to ceresit a kolor na 90% savwanna 2 - SvII
    Za rok będą fantazyjne zacieki.
    Ta obróbka ma już 1,5 roku i brak zacieków.
    A gdyby to raz na rok mozna przemyć
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Zaczniemy od tego, że balkon podzielimy na dwie warstwy:
    Konstrukcyjną - stałą i dopełniająco - użytkową. Taki podział pozwoli zrozumieć potrzebę
    stosowania warstw z różnych materiałów. Mówiąc wprost chodzi o to, że bez względu
    na warunki, w żadnym wypadku nie można dopuścić do zawilgacania części konstrukcyjnej.
    Wynika to z faktu że jest to najtrudniej odnawialna część balkonu / tarasu i o ile dojdzie do
    zniszczenia płytek, lub nawet warstwy głębiej ułożonej to w najgorszym razie
    naprawa polegać będzie na zdjęciu warstwy dopełniająco - użytkowej i wykonaniu nowej
    a nie na kompletnej rozbiórce żelbetowej płyty zakotwiczonej w ścianie naszego domu.

    Najlepiej jest kiedy żelbetowa płyta balkonu wykonana jest już ze spadkiem, unikamy
    wtedy doklejania klinowatej warstwy spadkowej, warto o tym pomyśleć na etapie lania bet.
    Gołą płytę trzeba oczyścić z mleczka cementowego i ew. wyrównać przez zeszlifowanie.
    Zmytą i wysuszoną płytę gruntujemy rozcieńczoną dyspersją kauczukową, następnie
    nakładamy wałkiem lub pędzlem warstwę właściwą dyspersji - łącznie z 15 - 20 cm ściany.
    Układamy blaszane kapinosy, możemy je przykleić na gęsty dysperbit aby się nie poruszały.
    Po przynajmniej jednodniowym suszeniu do tak przygotowanego podłoża należy zgrzać
    papę termo na zakłady, tu nie można sobie pozwolić na żadne błędy. Papę wywijamy
    częściowo na ścianę - jeśli taka oczywiście jest jeśli jest okno balkonowe to przekładamy
    folią bud. i wywijamy papę częściowo na ramę okna. Uwaga - wszystkie zagięcia muszą
    być łagodne na wałku r = 20 mm.

    Na papę dajemy folię budowlaną w jednym kawałku, teraz styrodur min 30 mm i znowu
    folię. Dylatujemy od ścian i wprost na folię wylewamy tzw. warstwę dociskową. Tą warstwę
    należy zakotwić za pomocą szpilek do ściany co by nam nie odjeżdżała Proponuję też
    nie zbroić tradycyjną metodą ale użyć mikrowłókien do całego przekroju warstwy.
    Teraz powinniśmy się zdecydować na środek pierwszego przechwytywania wody
    czyli uszczelnienie żywiczne całej powierzchni albo folia w płynie + taśmy.
    Po nałożeniu tej ostaniej warstwy kładziemy gres, fugujemy i zapraszamy gości
    beton wiąże ludzi...

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony