dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szafki kuchenne górne - wysokość

    Planuję w kuchni zamontować 4 szafki wiszące (w dwóch rzędach) otwierane do góry,
    ponieważ kompletnie nie mam wyobraźni nie wiem czy lepiej będą wyglądały takie o wysokości 60 cm (2x30) czy 72 (2x36).
    Czy lepiej zrobić szafki w obydwu rzędach tej samej wysokości czy różnej np. rząd górny niższe, rząd dolny wyższe?
    Takie mniejsze szafki miałam w poprzednim mieszkaniu, więc wiem jak wyglądają ale wtedy nie miałam możliwości zrobić większych, bo nad szafkami był gzyms
    teraz mam wybór i nie wiem co zrobić
    Doradzicie? Jeśli ktoś użytkuje większe szafki to proszę o wklejenie zdjęcia

    Ps. Długość szafek 90 cm

  2. #2

    Domyślnie

    Dolny rząd szafek wiszących takiej wysokości żeby otwarte skrzydło nie groziło urazem głowy najwyższego domownika stojącego tuż przy blacie.


    Chyba że to będą fronty które wysuwają się do góry i nie odstają tak od korpusu szafki np:



    Ja mam 2x36cm ale pod spodem jest jeszcze otwarta połka 20cm więc niższy rząd szafek poziomych jest wyżej nad blatem (mam jeszcze zwykłe szafki o wysokości ok.90cm). Brakuje mi w tych poziomych szafkach półek bo sporo miejsca od góry się marnuje a nie lubię ustawiać naczyń w wysokie stosy. Sięgam do uchwytów górnego rzędu i do rzeczy stojących na brzegu ale żeby zamknąć taką szafkę muszę podskoczyć . Ogólnie określ na jaką wysokość sięgniesz swobodnie bez stawania na stołku i kombinuj tak żeby półki w szafkach na najczęściej używane rzeczy nie wypadły wyżej.
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 07-02-2017 o 15:04

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Chyba że to będą fronty które wysuwają się do góry i nie odstają tak od korpusu szafki np:
    nie, będą "normalnie" otwierane

    Ja mam 2x36cm ale pod spodem jest jeszcze otwarta połka 20cm więc niższy rząd szafek poziomych jest wyżej nad blatem (mam jeszcze zwykłe szafki o wysokości ok.90cm). Brakuje mi w tych poziomych szafkach półek bo sporo miejsca od góry się marnuje a nie lubię ustawiać naczyń w wysokie stosy. Sięgam do uchwytów górnego rzędu i do rzeczy stojących na brzegu ale żeby zamknąć taką szafkę muszę podskoczyć . Ogólnie określ na jaką wysokość sięgniesz swobodnie bez stawania na stołku i kombinuj tak żeby półki w szafkach na najczęściej używane rzeczy nie wypadły wyżej.
    Dokładnie dlatego myślę intensywnie nad tymi wyższymi szafkami, żeby tam wstawić półkę
    Teraz mam zwykłą szafkę 60-tkę z 1 półką i te stosy naczyń mnie dobijają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony