dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie BECKERS - farba, farby: opinie, kolory, malowanie, rodzaje

    Proszę o zdjęcia, bardzo ....
    I pytanie: czy dam radę położyć i jak to zrobić, żeby szlaczki były równo ???

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie rozcieńczyć Beckersa???

    no właśnie... Farby kupione, ale strach malować, już się tu tyle naczytałam, że odłazi ze ściany Zastanawiam się czy jak rozcieńczę tą farbę, to nic się nie stanie. Jest gęsta i obawiam się, że będziemy mieć trudności z malowaniem (nie przejdzie przez wałek). Rozcieńczacie ją?
    Proszę o opinie i wskazówki

  3. #3
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie Re: rozcieńczyć Beckersa???

    Cytat Napisał DarioAS
    no właśnie... Farby kupione, ale strach malować, już się tu tyle naczytałam, że odłazi ze ściany Zastanawiam się czy jak rozcieńczę tą farbę, to nic się nie stanie. Jest gęsta i obawiam się, że będziemy mieć trudności z malowaniem (nie przejdzie przez wałek). Rozcieńczacie ją?
    Proszę o opinie i wskazówki
    nie należy rozcieńczać.
    farba jest owszem gęsta i trzeba kupic do malowania porządny wałek nie jakieś g... z castoramy etc.
    Ponadto nie wiem czy malujesz sam/a czy tez malarz ale malowanie beckersem nie jest łatwe i nie każdy pseudomalarz uznający się za fachowca potrafi to robić. Moi malarze niestety nie potrafili i spaprali wszystko. Jak malarz umie malować Śnieżką albo podobnym śmieciem to do beckersa nie powinien się nawet dotykać. W sklepie sprzedającym beckersa powidzieli mi ze malarz potrafiący tym malować może zawołać nawet 20 zł/mkw (Łódź)
    A od ścian farba nie odłazi. jak komuś odłazi to właśnie jest to efekt malowania przez dyletantów. U mnie jakoś po poprawkach itp. nie odłazi i wszystko jest (w miarę) OK.

  4. #4

    Domyślnie Re: rozcieńczyć Beckersa???

    Cytat Napisał 2mm
    Cytat Napisał DarioAS
    no właśnie... Farby kupione, ale strach malować, już się tu tyle naczytałam, że odłazi ze ściany Zastanawiam się czy jak rozcieńczę tą farbę, to nic się nie stanie. Jest gęsta i obawiam się, że będziemy mieć trudności z malowaniem (nie przejdzie przez wałek). Rozcieńczacie ją?
    Proszę o opinie i wskazówki
    nie należy rozcieńczać.
    farba jest owszem gęsta i trzeba kupic do malowania porządny wałek nie jakieś g... z castoramy etc.
    Ponadto nie wiem czy malujesz sam/a czy tez malarz ale malowanie beckersem nie jest łatwe i nie każdy pseudomalarz uznający się za fachowca potrafi to robić. Moi malarze niestety nie potrafili i spaprali wszystko. Jak malarz umie malować Śnieżką albo podobnym śmieciem to do beckersa nie powinien się nawet dotykać. W sklepie sprzedającym beckersa powidzieli mi ze malarz potrafiący tym malować może zawołać nawet 20 zł/mkw (Łódź)
    A od ścian farba nie odłazi. jak komuś odłazi to właśnie jest to efekt malowania przez dyletantów. U mnie jakoś po poprawkach itp. nie odłazi i wszystko jest (w miarę) OK.
    Z tym rozcienczaniem farby to nie jest tak do konca. Zalezy na co jest kladziona farba.Beckers jest lateksem który powinien byc kladzony na zagruntowana sciane zwlaszcza szpachle gipsową.Niektórzy malarze rozcieczaja w proporcji 75 % farby do 25 % wody pierwsza warstwe niektórzy dla zmniejszenia kosztow inwestora gruntuja szpachle akrylem który powoduje zwiazanie gipsu i jednoczesnie zmniejsza jego chlonnosc. Widzialem zarowno sciany malowame bez jak i z rozcienczanym Becersem i wygladaly OK i to po 10 latach.A tak na marginesie polecam walki f-my Dynamic ktore powinny po odpowiednim dobraniu dlugosci wlosia spelnic wasze oczekiwania.Pozdr

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie Re: rozcieńczyć Beckersa???

    Cytat Napisał 2mm
    ...farba jest owszem gęsta i trzeba kupic do malowania porządny wałek nie jakieś g... z castoramy etc.
    ...
    A wiesz ze farby Beckersa są sprzedawane w Castoramie

    Cytat Napisał fracek
    ....Beckers jest lateksem ...
    Beckers produkuje też farby akrylowe
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    farba jest owszem gęsta i trzeba kupic do malowania porządny wałek nie jakieś g... z castoramy etc.

    odniośnie wałka- nie kupowaliśmy jakiegoś g... z Castoramy tylko mamy porządny wałek (jak dla mnie) który kosztował więcej niż ta farba. (Paint roller). Tylko, że do niego się wlewa farbę i nawet na instrukcji pisze, że farbę należy rozcieńczyć, ponieważ zbyt gęsta nie przepłynie przez kanaliki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    ściany maluje nasz tata, zresztą wszystko robi właśnie on i póki co na niczym mucha nie siada. Jakby taką farbą musiał malować odpowiedni malarz, to nie wiem, czy miałaby takie branie. W moich stronach nawet nikt nie słyszał o tej farbie, a co dopiero, żeby był ktoś kto umie nią malować .

    Mamy świeże tynki, zagruntowane, "wygładzione" dwukrotnie i jeszcze raz zagruntowane. Może będzie dobrze??

  8. #8

    Domyślnie

    Nie rozcieńczać!!! Po co
    jak ci szkoda kasy to kup tanszą farbę
    Przypomina mi to moją teściową która z chytrości daje o dwa jajka mniej do sernika i w efekcie wszystko schrzani, nie da się jeść

    Mam w całym domu pomalowane beckersem i nigdzie nie jest rozcieńczane.
    Racja że to wyższa szkoła jazdy i widać w domu jak panowie szli i coraz lepiej malowali ... Uczyli się chłopaki
    Najlepiej im wyszło w ostatnim pomieszczeniu, które jest pomalowane gęstą ciemną mazią - i wygląda super. Ta farba faktycznie wymaga umiejętności. Nie można poprawiac ale malować dobrym wałkiem, zdecydowanie, nie ma mowy o mazianiu pędzelkiem - wszystko widać. Niestety u nas też trochę ...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    ja nie wiem. Czy ja napisałam, że mi szkoda kasy???
    Chciałam się tylko dowiedzieć, czy się ją da rozcieńczyć, czy nie. To nie chodzi o oszczędność, tylko o fakt, że jest gęsta i źle się nią maluje. A niestety brak mi odpowiednich umiejętności, żeby odrazu tak gęstą farbą chlapnąć na ścianę i po sprawie.
    Tak przy okazji, to weszłam na ich stronę firmową i....
    MOŻNA ROZCIEŃCZAĆ

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    byłam znów na wywiadzie w sklepie...
    I kupiłam specjalny wałek do tej farby. Zobaczymy, jak to będzie.
    Może się jeszcze ktoś podzieli swoimi spostrzeżeniami na temat malowania tą farbą???

  11. #11

    Domyślnie

    Ja malowałem różnymi farbami i Beckers wydał mi się bardzo przyjemny w pracy.Nie rozcieńczałem go tylko przed malowaniem położyłem firmowy grunt Beckersa(dość drogi, wiadro 10 l kosztowało 160 zł.).Myślę, że warto było, bo nie było żadnych problemów.Kolega też malował Beckersem, ale bez gruntowania(tylko pierwszą warstwę rozcieńczał) i mu gips odłaził pod wałkiem.Mój wałek był tani, także grunt to dobry grunt!

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS
    byłam znów na wywiadzie w sklepie...
    I kupiłam specjalny wałek do tej farby...
    Możesz podać jaki to wałek please ?

    I czy masz jakieś informację że specjalnym wałkiem do Beckersa da się też ładnie malować farbą np: Dulux diament matt albo czy Tikurillą ?

    KonAn
    Ciekawe jak wygląda malowanie przy zagruntowaniu innym zwykłym i znacznie tańszym gruntem (cekol, unigrunt, mapei itp)
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Grunt bekersa i na to farba, nie rozcieńczna. "wisi" na ścianie dwa lata, pare dni temu mąż musiał kawałek zeskrobać (inna historia), co ja się nasłuchałam że to g..no nie chce w ogóle odłazić ze ściany , prędzej zeskrobał ze szpachlą niż farbę, nawet zacząć pierwszy kawałek było b. trudno, szpachelka się ślizgała
    Malował męża brat(fakt że to jego chleb powszedni) i o żadnych problemach z malowaniem nie meldował

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Jabko, wałek kupowałam w Leroy Merline, powiedziałam do jakiej farby i miły pan (nawet bardzo ) dał mi właśnie wałek z przeznaczeniem do farb Tikurilla i Beckers. Nie wiem, jaka nazwa, bo wałek odrazu powędrował na budowę. Ale właśnie pisze na nim Tikurilla, Beckers. Widziałam tam też wałki, na którch pisało Dulux.
    Myślę, że jak powiesz do jakiej farby, to napewno Ci go znajdą. Na budowie będę chyba jutro, jak nie zapomnę, to obadam, jaka nazwa.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    A!!! Blondynka...
    Przecież mam paragon .
    Więc mamy tak: ANZA ANTEX wkład i i ANZA uchwyt.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Dzięki blondynko
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  17. #17

  18. #18
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie Re: rozcieńczyć Beckersa???

    Cytat Napisał jabko
    Cytat Napisał 2mm
    ...farba jest owszem gęsta i trzeba kupic do malowania porządny wałek nie jakieś g... z castoramy etc.
    ...
    A wiesz ze farby Beckersa są sprzedawane w Castoramie

    Cytat Napisał fracek
    ....Beckers jest lateksem ...
    Beckers produkuje też farby akrylowe
    owszem, wiem ze farby Beckersa są sprzedawnane w castoramie - od czasu jak Beckers uruchomil ich produkcję w PL. Te farby w castoramie pochodzą z fabryki w Dębicy. A ja miałem na mysli farby importowane które z tymi z Dębicy mają wspólną tylko nazwę.
    Kiedyś były dwa rodzaje farb firmy beckers - te z importu i takie rozlewane w Dębicy. Rózniły się ceną (te rozlewane były tańsze, chyba wszyscy wiedzą dlaczego......) no i jakością. Które były lepsze to już pytanie retoryczne.
    A teraz jest Bckres produkowany w Dębicy. Nie interesowałem się ceną ale zakładam że jest tańszy od tego niegdyś rolzlewnego w PL.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    nie wiem, jaka cena była tamtego, ale za 9 litrów (3 puszki po 3l) dałam prawie 300zł. To chyba też nie mało??

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie Re: rozcieńczyć Beckersa???

    Cytat Napisał 2mm
    owszem, wiem ze farby Beckersa są sprzedawnane w castoramie - od czasu jak Beckers uruchomil ich produkcję w PL. Te farby w castoramie pochodzą z fabryki w Dębicy. A ja miałem na mysli farby importowane które z tymi z Dębicy mają wspólną tylko nazwę.
    Kiedyś były dwa rodzaje farb firmy beckers - te z importu i takie rozlewane w Dębicy. Rózniły się ceną (te rozlewane były tańsze, chyba wszyscy wiedzą dlaczego......) no i jakością. Które były lepsze to już pytanie retoryczne.
    A teraz jest Bckres produkowany w Dębicy. Nie interesowałem się ceną ale zakładam że jest tańszy od tego niegdyś rolzlewnego w PL.
    To nie warto wykłądać kasy na Beckersa z Dębicy ?
    Jak jakość już nie ta to może lepiej tańsza farba naszej produkcji ?
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony