dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 44
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 874
  1. #1

    Domyślnie szkło szyba zamiast kafli na ścianę w kuchni

    Co o tym sadzicie?Zamiast standartowej glazury mleczna szyba?Tylko jak to zamontowac?macie jakies propozycje?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Taką mleczną szybę o dużej grubości ( 1cm) mają moi znajomi w kuchni zmiast płytek ściennych. Jest ona wzdłuż całego blatu na ścianie i przymocowna jest na nierdzewnych wkrętach w uprzednio wywierconych otworach. Na to nałożone są kwadratowe zaślepki. Montowała jej to firma która robiła meble.
    Taka tałflę szklaną ma jako dodatek do bardzo nowoczesnych mebli z ciemnego drewna połączonych z chromowymi dodatkami. Wygląda to bardzo interesujaco.

    Paty.

  3. #3

    Domyślnie

    a co z relingami?tam chyba niebezpiecznie wiercic?
    U mnie tez bedzie mleczna szyba,meble klon+ramka alu,ciekawie sie zapowiada...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiapro1
    a co z relingami?tam chyba niebezpiecznie wiercic?
    U mnie tez bedzie mleczna szyba,meble klon+ramka alu,ciekawie sie zapowiada...
    Relingi na ścianie?
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    A jak nazwiesz poziome,metalowe prety z haczykami?dla mie to relingi,mam pare gadzetow ktore zawsze u mnie na nich wisza-ociekarka z gabkami to nr.1

  6. #6

    Domyślnie

    my będziemy mieć taką szybę na ścianie. Tylko nie będzie ona mocowana tak jak piszesz - wkrętami, tylko klejona do ściany.
    Będzie nam to montowała firma, w której zamawiamy meble.

  7. #7

    Domyślnie

    zdradz mi jaki jest koszt m2?
    nad okapem bedzie u mnie plyta aluminiowa?
    W jakiej firmie zamawiasz meble?
    Ja skusilam sie na Wrzosowa

  8. #8

    Domyślnie

    my zamawiamy w SEKPOLu,
    podklejana folią kosztuje ok. 300 zł/m2
    podklejana lustrem ok. 800 zł/m2

    Z racji ceny bierzemy tą tańszą - efekty (tzn. jak wygląda ta szyba) po niedzieli będzie można oglądać na ekspozycji w Jupieterze na stoisku Sekpolu. Jutro tam jedziemy to dopytam Panią kiedy dokładnie maja ja montować, bo sama jestem ciekawa
    U nas w pracyw kuchni jest położona szyba i wygląda super

  9. #9

    Domyślnie

    a ile kosztowaly cie meble?
    U mnie mialo byc konkurencyjnie,milo a wyszlo 30 tys bez agd.Fakt,ze cene podbily:magic corner,kolo,carga no i staronowy blat.Wiem ze Natasza zamawiala w sekpolu,wysylala zdjecia,piekna kuchnia.
    Kurde,ta szyba troche droga.Do jakiej wysokosci ja montujecie?
    Pod szafki czy 3/4 powierzchni podszafkowej?
    Ja jestem za opcja nr.2,choc mialam juz tak i jest to niepraktyczne,bo sciagalam z tego miejsca uschniete kawalki jedzenia

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    widziałam taką szybę podświetlaną od strony ściany ( taki świecący ekran ) może nie cała ściana ale , np w dwoch miejscach - fajny efekt

  11. #11

    Domyślnie

    Mleczną szybę zastosowałam w szafkach, drzwiach i ma się znaleźć również na ścianie przy kuchence i zlewie. Przykręcona wkretami do płyty która jest na ścianie. Słyszałam że przyklejanie szyby przynajmniej przy kuchence nie jest wskazane, pod wpływem ciepła szkło się rozszerza
    pozdrawiam
    guzik

  12. #12

    Domyślnie

    macie gdzies zdjecia takowej szyby?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiapro1
    macie gdzies zdjecia takowej szyby?
    niestety
    ale widziałam w Castoramie wystawke mebli kuchennych i tam były te mleczaki zastosowane .....

  14. #14

    Domyślnie

    moze kukne w castoramie,mam jeszcze troszke czasu

  15. #15

    Domyślnie

    1. opcja z której dziś zrezygnowaliśmy to fornir w ramkach aluminiowych + do kazdej szuflady tandemboxy - koszt 12tys + sprzety 11 tys (zamówiliśmy AGD też w Sekpolu, bo dostalismy bardzo dobre rabaty). Nie bedzie koszy, cargo itp.
    2. opcja, którą dziś wybraliśmy z racji brzydkiego forniuru (widać było kazde pasmo naklejane na płytę - wyszły takie pasy) to płyta laminowana + ramki aluminiowe + wszystkie szuflady z syst. tandembox - to bedziemy mieli wycenione na piątek, ale Pani wspomniała coś o 10tys.

    Dodam, że załapaliśmy się na 10% rabat, który obowiązywał tam do końca stycznia. My mebelki zamawiamy od stycznia i czekaliśmy na nową espozycję, aby zobaczyć jak wyglądają w Sekpolu ramki aluminiowe i ten nieszczesny fornir i mimo, że już luty to rabat nam przyznali

    Wg.mnie ceny są bardzo konkurencyjne - mamy porównanie z firmą "krzak" o której nikt niegdy nie słyszał i ten sam zestaw w fornirze wycenili nam na 18tys, RUST w laminacie na 16tys. takze SKPOL wypadł najlepiej

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał guzik
    Słyszałam że przyklejanie szyby przynajmniej przy kuchence nie jest wskazane, pod wpływem ciepła szkło się rozszerza
    pozdrawiam
    guzik
    o tym nie słyszałam - czy ktoś może to jakoś rozwinąc lub wypowiedziec sie czy faktycznie tak jest, ze szkło sie rozszerza??
    troche mnie to martwi...

  17. #17

    Domyślnie

    u mnie cene podbil blat,jakby tak odjac:
    -10 za blat(wersja tansza-3 tys)
    -1.5-zabudowa lodowki(mial byc inox,ale sie odwidzialo)
    -2.5-magic corner
    -2.1(3Xcargo waskie)
    -1.5(3/4kola)
    podnosniki,swiatlo,mlynek,zlew fragranitowy.
    No i jakby zliczyc to sie uzbieralo,tansz opcja ok. 15.000zl.
    A mial byc oszczednie....

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiapro1
    u mnie cene podbil blat,jakby tak odjac:
    -10 za blat(wersja tansza-3 tys)
    -1.5-zabudowa lodowki(mial byc inox,ale sie odwidzialo)
    -2.5-magic corner
    -2.1(3Xcargo waskie)
    -1.5(3/4kola)
    podnosniki,swiatlo,mlynek,zlew fragranitowy.
    No i jakby zliczyc to sie uzbieralo,tansz opcja ok. 15.000zl.
    A mial byc oszczednie....
    u nas tak:
    -podnośniki gazowe mamy w cenie mebli
    -ramki aluminiowe tez w cenie
    - uchwyty wpuszczane tez w cenie
    - zlewu nie doliczyłam do ceny mebli ( a zlew to koszt 2,2tys)
    - szyby mleczne (te "lepsze", co do spodu sie nie palcują) - tez w cenie mebli
    jak juz wczesniej pisałam - zrezygnowalismy z magic corner, cargo
    aha - w cene, którą wcześniej podałam mamy też wliczone oswietlenie.

    Wiem, ze cene bardzo podnoszą własnie cargo, magic corner itp. i stąd cena za Twoja kuchnie wzrosła do 30 tys.

    My na kuchnie przeznaczyliśmy w sumie z AGD 24tys i sie zmieścilismy
    i jeszcze coś - zrezygnowaliśmy z zabudowy lodówki, gdyż nie mogliśmy znaleść takiej, którą sobie upatrzyliśmy - zadna do zabudowy nam sie nie podobała.
    Postanowiliśmy, ze wolimy kupić lodówkę, w której się zakochaliśmy, niż później wypominać sobie, ze "a mogliśmy wziąć inną"... wybrany przez na s model to LG GR-459QLQA.



    Jeśli chodzi o szybe, to montujemy ją aż pod same szafki - tylko zmartwiło mnie to, co przeczytała wyżej, ze szyba pod wpływem ciepła sie rozszerza - czy tak faktycznie jest??

  19. #19

    Domyślnie

    teraz zaluje tak drogiej kuchni,ale podniesie mnie na duchu jak ktos powie ze ladna.No ale na to jeszcze trzeba poczekac.
    Duzo mieliscie w standardzie,fakt,w meblach Wrzosowa tego nie ma.
    ramki aluminiowe z fornirem byly najdrozsze-no i ja musialam je zamowic...

  20. #20

    Domyślnie

    Co do szyby...rozmawiałam ze szklarzem dlatego zdecydowaliśmy się przykręcić szybę na wkręty i do tego tzw zaślepki aluminiowe a nie przyklejać!
    Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę takimi kosmicznymi cenami za kuchnie....nie ten pozim finansowy...ja za swoja kuchnie zapłaciłam bez sprzetów 4500, co prawda żadnych ekstrawagancji ale jest funkcjonalna i ładna, przynajmnie dla mnie. Sama ją zaprojektowałam, rozrysowałam a fachowiec wykonał i tyle.
    pozdro
    guzik

Strona 1 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony