dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 44
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 874
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    SzymonT - szyba wygląda świetnie .

    Napisz proszę czy pomiędzy blatem, a szybą masz listwę, a jeśli tak to jaką?
    Co jest dane od góry szyby?
    Jak jest zamontowany relling na przyprawy?
    Czy to coś nad rellingiem to świetlówka?
    Jakiej długości jest szyba?
    Czy ona jest zamontowana tylko na śrubach czy też na kleju?
    Ile kosztował m2?
    Masz może jeszcze jakieś zdjęcia?

    Ufff - z góry dzięki

  2. #182

    Domyślnie

    A ja podziwiam domowego kucharza, tyle przypraw, ja bym nie wiedziała do czego je dodać i szybciej straciłyby zapach, niż bym je zużyła.
    Szyba pierwsza klasa, jak nie zda u mnie egzaminu farba lateksowa, to też tak zrobię
    IMW

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    SzymonT - szyba wygląda świetnie .
    Dziękuję No to po kolei:

    Cytat Napisał Sonika
    Napisz proszę czy pomiędzy blatem, a szybą masz listwę, a jeśli tak to jaką?
    Tak - tam jest listwa - klasyczna, nablatowa o przekroju trójkąta. Szyba styka się z listwą, ale aby zbyt dużo nie odstawała od listwy jest sfrezowana (ta szyba) pod katem 45st.

    Cytat Napisał Sonika
    Co jest dane od góry szyby?
    Nic. Odstęp ok 0.5 cm od dolnej krawędzi szafek

    Cytat Napisał Sonika
    Jak jest zamontowany relling na przyprawy?
    To jest reling dostępny w komplecie z lampą właśnie. W lampie jest taka szczelina, w którą wsuwa się różne relingi
    Lampa jest firmy KRULEN model Boston R. Kupiłem ją u przedstawiciela w Poznaniu.
    Relingi zaś do kompletu są f-my Linero 2000 i dostępne tutaj.
    Uwaga - zarówno lampa jak i relingi nie są tanie

    Cytat Napisał Sonika
    Czy to coś nad rellingiem to świetlówka?
    Tak. Patrz wyżej.

    Cytat Napisał Sonika
    Jakiej długości jest szyba?
    Wymiary szyby to: 2280x590mm

    Cytat Napisał Sonika
    Czy ona jest zamontowana tylko na śrubach czy też na kleju?
    Tylko na śrubach

    Cytat Napisał Sonika
    Ile kosztował m2?
    Tu dało po kieszeni. Nie wiedziałem, że tak trudno znaleźć porządną firmę robiącą porządne zabudowy szklane. Pierwszych wyrzuciłem za drzwi bo przynieśli mi całkowicie źle zwymiarowaną szybę i proponowali przycinać szafki jak się nie chciała zmieścić (ale byli tani). Drudzy byli dużo drożsi ale jestem bardzo zadowolony z jakości szyby i wykonania.
    Cena (szyba satinato hartowane ESG 8mm, dolna krawędź szka spolerowana pod kątem 45 stopnii, dystanse ze stali nierdzewnej z montażem) to 1800zl.

    Cytat Napisał Sonika
    Masz może jeszcze jakieś zdjęcia?
    Na razie nie - a interesują Cię jakieś konkretne szczegóły?

    Pozdrawiam,
    Szymon

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał imwbudowa
    A ja podziwiam domowego kucharza, tyle przypraw, ja bym nie wiedziała do czego je dodać i szybciej straciłyby zapach, niż bym je zużyła.
    Lubimy z żoną gotować
    Poza tym kilka słoików to herbaty, a część jest opisana, czego może nie widać.

    Pozdrawiam,
    Szymon

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał imwbudowa
    a ja mam pytanie, czy za tą szybą nie zbiera Wam się brud? nie robią się mazaje? zwłaszcza przy płycie gazowej?

    Właśnie wczoraj miałam pomiar kuchni i Pan nam odradził, tzn. stwierdził, że się tego nie podejmie, bo te które robił i oglądał u innych z czasem zachodzą brudem i wygląda to bardzo kiepsko. Po przeczytaniu tego wątku podchodzę sceptycznie do jego opinii, ale jednak wątpliwości zostały, a nie chcę mlecznej tylko zupełnie przeźroczystą lub zbrojoną (bo tak będę miała zrobione biblioteczki obok w salonie).

    Ja mam szybe przykręconą do ściany srubami, czyli nie ma przestrzeni między szybą a ścianą i zaden brud sie nie zbiera (nie wiem jak to jest jak zostawiona jest przestrzen miedzy szyba a sciana - bo takie rozwiazania tez widziałam).

    Mam kuchnie gazowa i wszystko jest ok - po gotowaniu przecieram szybe płynem do mycia naczyn a potem pł. do mycia szyb i recznikiem papierowy i lsni.

    Polecam

  6. #186

    Domyślnie

    byłem dzisiaj w IKEI aby kupić listwy do szyb (IMPERATIW albo NYKED) i checa bo już ich nie produkuja , jak i osprzętu do nich (haczyki, i akcesoria do zawieszenia.
    Bedzie od stycznia nowa wersja tego IMPERATIWU ( dł. 120cm za 39.99 PLN, mniejsza i ładniejsza, wzornik na scianie maja) i nowy system do zawieszania +akcesoria (tez mają) ASKER. A ja chciałem montowac szybe w przyszłym tygodniu. Jak pech to pech. Bedę chyba musiał wysłać do IKEI szklarza, zeby ogladnął to cudu i narazie zamontował szybe bez listwy.

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Szybe mozna takze przykleic do pomalowanej na odpowiedni kolor sciany bez widocznych sladow klejenia. Warunkiem dobrze przygotowana sciana i odpowiedni klej -jest to wysokoelastyczny ,poliuretanowu klej reakcyjny
    np PUK 503.
    Tylko co zrobic jak sie juz szklo nam znudzi ?

  8. #188

    Domyślnie

    Wojtek
    jak to zrobic. Klej bezbarwy czy jak? bo szkło będzie zbrojone i przeźroczyste?

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Rodzaj kleju podalem Ci / ten akurat z Sopro ,ale PCI, i chyba Kerakol tez robia taki/
    Powierzchnia klejona musi byc odtluszczona/szklo/ podloze zas /sciana z farba/ mocne, nie luszczace sie.
    Dokladna instrukcja jest na opakowaniu i warto sie jej trzymac, jak pisza przylozyc,oderwac, przykleic ,to tak zrobic.
    Wysoceelastyczne , reakcyjne kleje poliuretanowe maja to do siebie , ze sa przezroczyste i nie zmieniaja przeziernosci szyby. Nawet wiec jesli gdzies sie miejscowo szyba nie przyklei, nie bedzie tego widac.
    Nie ma tez problemu z dylatowaniem szkla przed pekaniem - pracuje sobie niezaleznie, bo klej ma wysoka elastycznosc.

  10. #190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Właśnie mi pękła szyba zbrojona przy płycie grzewczej. W sumie to nawet mi jej zbytnio szkoda, bo marzy mi się jakaś zmiana, kuchnia z tą szybą podobała mi się coraz mniej po zamieszkaniu (bo na pczątku to bardzo). Teraz nie muszę kombinować, jak przekonać małżonka, że szyba jest be.....
    Pokombinuję z jakimś zmywalnym tynkiem i w zdecydowanie mocniejszym kolorze

  11. #191

    Domyślnie

    A mnie strasznie podoba się taka szyba tylko specjalnie potłuczona,wygląda to super czy ma ktoś taką u siebie?Ktoś wiem że miał to u siebie na ścianie i na blacie stołu.

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    A mnie strasznie podoba się taka szyba tylko specjalnie potłuczona,wygląda to super czy ma ktoś taką u siebie?Ktoś wiem że miał to u siebie na ścianie i na blacie stołu.
    Ta szyba to zapewne hartowane szkło tłuczone. Ona jest klejona pomiędzy szyby, które nie są zbite. Kosztuje majątek, i przypuszczam, że ze względu na łączenie tych szyb jest bardziej podatna na naprężanie, co wiąże sie z tym, że nie nadaje sie do montażu za płytą grzejną.

    No chyba, że Indukcyjną

  13. #193

    Domyślnie

    kosztuje majątek i jest bardzo gruba (te trzy szyby), chyba lepiej wygląda jak jest w jakiś sposób podświetlona (jako stół, czy ściana), tak przy ścianie postawiona - chyba nie byłoby tego efektu.
    IMW

  14. #194

    Domyślnie

    Może dokładnie nie na temat, ale zastosowałam (jeszcze nie korzystam, bo nie mieszkam ) szkło hartowane pod kominek, zamiast glazury. Prawie w całym domu mam drewniane podłogi (oprócz wejścia), więc głupio wyglądałby nagle taki pas glazury lub marmuru (to może by jeszcze przeszło). Jestem ciekawa jak to będzie wyglądać, szyba będzie położona na parkiecie. Na lato pewnie będziemy ją ściągać .
    IMW

  15. #195

    Domyślnie

    [img]szyba w kuchni w kilku odsłonach!!!


    po wykończeniu drugi róg

    bez wykonczenia

    pod oknem

    szyba (zbrojona)+śruba


    więcej na albumie

  16. #196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Też taką miałam i pękła przy kuchence po kilku miesiącach używania

  17. #197

    Domyślnie

    Kuleczko nie kracz
    Lepiej przyznaj się,że specjalnie rozbiłaś,żeby zmienić wystrój kuchni

  18. #198

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH

    PO co HARTOWAĆ?
    ZAHARTOWANA SZYBA PO UDERZENIU ROZSYPUJE SIE W DROBNY MAK.
    A SZKŁO BEZPIECZNE NP. Z 4-MA FOLIAMI W SRODKU BEZBARWNYMI lub MLECZNYMI PEKNIE ALE NIE ROZLECI SIE TYLKO BEDZIE W JEDNYM KAWAŁKU-noi mozna wiercic otworki.
    Tu była reklama

  19. #199

    Domyślnie

    A szkło zbrojone jest najtańsza wersja wykonania koncepcji przymocowania tej szyby do sciany, nie drogim rozwiazaniem jest szkło mleczne potocznie mwimy na nie lakomat lakierowany 4mm- 110zł za m2 póznie ceny winduja.
    Tu była reklama

  20. #200

    Domyślnie

    Casandro,
    dla tego też mam zbrojone 8 mm

Strona 10 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony