dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 44
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 874
  1. #201

    Domyślnie LACOBEL-zamiast płytek w kuchni

    Czy ktoś może użytkuje taki system w kuchni?
    Może ktoś zna ceny, ma zdjęcia lub namiary na firmę z okolic Pruszkowa.

    http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,855417,1,0,35.html

  2. #202

    Domyślnie

    mam namiary ale na szklarza z Ostrowa Wielkopolskiego - tam będę zamawiała taką szybe . Cała tafla szybt to wymiar 255/165 zł cena 300 zł za całość . Jest do wyboru pare kolorów ja wybrałam brąz RAL 8017 - czeka się na zamówienie 2 tygodnie.

  3. #203

    Domyślnie

    Firmy z okolic Warszawy też będą mile widziane , najbardziej interesują mnie ceny, z tego co zdążyłam się zorientować w innych częściach kraju ceny są bardzo rozbieżne. (W tym samym regionie ceny wahają się od 100-300zł za m2 z transportem i montażem).

    Ochikarka, bardzo dziękuję za odpowiedź, jak dla mnie to za daleko, ale może komuś innemu przydadzą się namiary na w/w firmę.

  4. #204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buszka71

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie szkło szyba zamiast kafli na ścianę w kuchni

    Widziałam kilka wnętrz kuchennych, w których na ścianie zamist kafli jest tafla szkła i bardzo spodobało mi się takie rozwiązanie. Po rozeznaniu wstępnym dowiedziałam się, że nie musi być to koniecznie szkło hartowane (na tej ścianie nie będzie kuchenki), które niestety jest dość drogie.
    Czy ktoś z Was ma tak wykończoną kuchnię? Jakie są + i - takiego rozwiązanie, z jakiego szkła jest wykonane i jak zamocowane (klej czy przykręcenie do ściany)?

    Bede bardzo wdzieczna za wszelkie opinie.

  5. #205

    Domyślnie

    Sonika ma szkło w swojej kuchni. Wyglada u niej pięknie . Sama także chciałam, ale facet zażyczył sobie za metr 187 zł szkła hartowanego. Straszna kwota, prawdopodobnie zastosuję plexi . Na razie pomalowane ściany. A płytek raczej nie chcę.

  6. #206

    Domyślnie

    wygląda pięknie, też nad tym myślałam ale jakoś nie wyszło - głównie ze względu na cenę
    musisz też zwrócić uwagę, że ściana musi być idealnie gładka, bo takie szkło się klei i żeby ładnie wyglądało musi bardzo dobrze przylegać do ściany

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buszka71

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    ceny straszne - to prawda Dziś dzwoniłam do kilkunastu firm we Wrocławiu. Ceny od 250 do 350 zlotych za m2 szkła hartowanego. Jeden ze szklerzy powiedział, że szkło hartowane wcale nie jest konieczne. Wystarczy inne, np. lakomat, a jego cena to około 130zł. Różnica ogromna.
    Z tego, co mówił bardzo drogie są uchwyty, które mocują szkło hartowane do ściany. Trzeba też u wiekszości szklarzy dodatkowo płacić za zrobienie otworów i wyszlifowanie.
    Dziś mamy zobaczyć co Pan ma do zaoferowania. Co prawda remont dopiero się zacznie, ale ja lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane

  8. #208

    Domyślnie

    rozpatrywałam..
    wykonawca przestrzegł mnie przed jednym, przy krzywych ścianach mało, że trudno je założyć, to po jakimś czasie nie ma siły wchodzą tam pająki i zostają
    sam ściągał taką szybę
    oczywiście dotyczy to tylko nierównych ścian.. u mnie trochę ich jest
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  9. #209

    Domyślnie

    nas to też spotkało ,podjechałem do firmy co bawi sie z szybami kupiłem taka 60x80 z wywierconymi otworami i przykreciłem do sciany nad płytą - kosz 70 pln-jak peknie podjade jeszcze raz i ponownie kupie ,zapytam wtedy o hartowane szkło obaczym po czasie
    kurna chata pora bawić się w ogrodnika

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Lidka i Janusz .

    Za swoje szyby - wszystkie hartowane zapłaciłam 500 zł na gotowo, tzn. z wycięciem otworów na kontakty i montażem.
    Mam trzy - jedna 180 x 80cm i 200 x 52cm (w sumie).
    Myślę, że cena nie była jakaś zabójcza, a płytki z klejem, fugą i robotą kosztowałoby podobnie .

    Nie są montowane na klej, który zdaniem szklarza po pewnym czasie zaczął by pękać i za szybą zrobiłaby się kratka, ale na silikonie, który położony jest tylko na brzegach.

    Jak do tej pory nic za nie nie wlazło .

  11. #211
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buszka71

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Za tak duże tafle, cena faktycznie nie jest wysoka. Jakiej są grubości?
    Ja pytałam o 6mm, ale może cieńsze też wystarczą...

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    też właśnie mam w planie montaż szkła w kuchni - planuję szkło z białą folią pod spodem, więc pękające kleje i pająki niestraszne
    A szczeliny da się schować silikonem albo gipsem i podmalować


    K

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Są na 4mm.

  14. #214

    Domyślnie

    Sonika
    czy możesz podać jakieś namiary za tego szklarza.
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja planuję między szafkami położyć fototapetę i przykryć ją szkłem. Przymierzam się do panoramy z ulubionym widokiem
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #216

    Domyślnie

    może to wyglądać naprawdę fajnie. Mi przez myśl przeszło coś podobnego tyle że zamiast widoku zeskanowany i powiększony byłby kawałek przepisu ze starej książki kucharskiej np na placki po węgiersku . Całość miałaby stary druk o literach coś ok 5 cm. Czy to zrealizuje tego nie wiem

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja chcę połączyć tym elementem kuchnie z salonem. Tam również będzie fototapeta. Wszystkie będą w kolorze czarno-białym lub w obcieniach brązu, pod kolor mebli. Nie chcę by wygladały tandetnie i pstrokato stąd pomysł na takie troche gazetowe wersje.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #218
    Morrwa
    Guest
    Morrwa

    Domyślnie

    A macie namiary na fajne gotowe (niedrogie) tapety. Bo robienie własnej to koszt ok. 200 zł za metr, co po dodaniu ceny szkła - ok. 200 zł - daje niezłą sumkę. Ja szukam ciekawej fototapety i jestem załamana.

  19. #219

    Domyślnie

    drukowałem ostatnio zdjęcie córki do jej nowego pokoju o wymiarach 1x1m na allegro i zapłaciłem za to coś ok 40 zł Jakość ok ale dużo zależy od zdjęcia.
    http://allegro.pl/item253644465_foto...erzonego_.html

    Pozdrawiam

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cena fototapety zalezy też od materiału na jakim chcesz go wykonać. najdroższe są na flizelinie. Ja planuje zwykły, plakatowy wydruk. Ma byc surowo
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 11 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony