dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 44
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 874
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    U mnie temat pt. "szyba" pomału się krystalizuje .
    Będzie hartowana z Ikea, wraz z prowadnicami.
    Zamiast szyby można też kupić panel ze stali.

    i co skrystalizował się? kupiłaś te z Ikei? a co z otworami na gniazdka?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  2. #142

    Domyślnie szyba w kuchni

    akinom, ja również chętnie zobaczyłabym Twoją kuchnię. Bardzo proszę o zdjęcia na priv [email protected].

  3. #143

    Domyślnie

    Fajne te szyby
    Ale troche bym sie ich bala...Te pekniecia itp
    Jeszcze nie wiem jaka bedziemy miec kuchnie
    Ale teraz ponad blatem mam folie samoprzylepna lekko blyszczaca, w kolorze srebrnym tez fajnie wyglada i przez 4 lata nic sie zlego z nia nie dzialo

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkkafe
    Fajne te szyby
    Ale troche bym sie ich bala...Te pekniecia itp
    Jeszcze nie wiem jaka bedziemy miec kuchnie
    Ale teraz ponad blatem mam folie samoprzylepna lekko blyszczaca, w kolorze srebrnym tez fajnie wyglada i przez 4 lata nic sie zlego z nia nie dzialo
    - a można to z folią gdzieś zobaczyć?
    - czy ta folia jest bezbarwna?
    - gdzie się ją kupuję?

  5. #145

    Domyślnie Re: Szyba na ścianę kuchenną -pokażcie ludzie!

    Ja również zastanawiam się nad zamontowaniem szyby (o dł. 215cm) nad blatem kuchennym. Z tym, że u mnie płyta elektryczna będzie na półwyspie, a wiec odpada problem z dotknięciem szyby przez coś gorącego.
    Tak sobie myślę, że najlepszym pomysłem byłoby zamontować szybę którą łatwo byłoby później zdemontować. Gdyby szyba była przezroczysta, to co jakiś czas moglibyśmy sobie malować ścianę za szybą tak, aby nadawać kuchni coraz to inny wygląd...
    Zastanawiam się jednak czy oprócz szyby stosuje się jeszcze glazurę na ścianę w miejscach niewidocznych (za szafkami stojącymi)? Jakby się coś rozlało, to zawsze lepiej mieć z tyłu glazurę, nawet najtańsza, niż nie zabezpieczoną ścianę. No i jak jest zabezpieczone połączenie szyby z blatem, chodzi mi o to, aby za szybę nie wyciekała woda (ważne szczególnie w okolicy zlewozmywaka).
    No i jeszcze pytanie, gdzie w Warszawie lub w okolicy (najchętniej na zachód od wawy) znajdę szklarza, lub kogoś innego, kto by mi to zrobił? Na Bartyckiej są firmy, które się tym zajmują, ale tam jest drogo
    maja

  6. #146

    Domyślnie

    Soniko, a ile kosztuje to szyba w Ikei? jestem uziemiona (chora) w domu i nie moge sprawdzić . MOja kuchnia tez po mału krystalizuje sie
    nika19

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czupurku, póki co zakupiliśmy prowadnice do szyb, a szyby kupimy albo w Ikei, albo u szklarza.
    Z otworami nie powinno być problemu - myślę, że szklarz wytnie.

    Nika - w Ikei taka szyba to taniocha , hartowana 40x60 cm kosztuje 30 zł.

    A czemuś Ty chora bidulko ?
    Jaką kuchnię będziesz miała i gdzie zamawiasz - tam gdzie ja?

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Czupurku, póki co zakupiliśmy prowadnice do szyb, a szyby kupimy albo w Ikei, albo u szklarza.
    Z otworami nie powinno być problemu - myślę, że szklarz wytnie.

    Nika - w Ikei taka szyba to taniocha , hartowana 40x60 cm kosztuje 30 zł.

    A czemuś Ty chora bidulko ?
    Jaką kuchnię będziesz miała i gdzie zamawiasz - tam gdzie ja?

    Sonika - no to muszę cię zmartwić. szyby w ikea taniocha i też się napaliłam, ale telefonowałam do szklarza - OYTWORÓW W SZKLE HARTOWANYM SIĘ NIE WYCINA

    i upadła moja koncepcja - bo mam 2 gniazdka i to podwójne na ścianie. jedyne rozwiązanie to, przerzucić te gniazdka w tubę chowaną w blat - ale czy wtedy wyjdzie taniej niż zamówić szybę u szklarza, już w wycięciami? (taka tuba z gniazdkiem to wydatek rzędu 380 zł, więc chyba żaden interes)
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Cytat Napisał Sonika
    Czupurku, póki co zakupiliśmy prowadnice do szyb, a szyby kupimy albo w Ikei, albo u szklarza.
    Z otworami nie powinno być problemu - myślę, że szklarz wytnie.

    Nika - w Ikei taka szyba to taniocha , hartowana 40x60 cm kosztuje 30 zł.

    A czemuś Ty chora bidulko ?
    Jaką kuchnię będziesz miała i gdzie zamawiasz - tam gdzie ja?

    Sonika - no to muszę cię zmartwić. szyby w ikea taniocha i też się napaliłam, ale telefonowałam do szklarza - OYTWORÓW W SZKLE HARTOWANYM SIĘ NIE WYCINA

    i upadła moja koncepcja - bo mam 2 gniazdka i to podwójne na ścianie. jedyne rozwiązanie to, przerzucić te gniazdka w tubę chowaną w blat - ale czy wtedy wyjdzie taniej niż zamówić szybę u szklarza, już w wycięciami? (taka tuba z gniazdkiem to wydatek rzędu 380 zł, więc chyba żaden interes)
    Jeśli nie da się wyciąć, to przeniosę powyżej szyby, bo szyba wys. na 40 cm, a pomiędzy szafkami ~ 60.
    Można też najpierw wyciąć otwory, a potem ją zahartować - ciekawe ile taka kombinacja by kosztowała ? - u szklarza oczywiście - wiesz może Czupurku?

  10. #150
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika

    Jeśli nie da się wyciąć, to przeniosę powyżej szyby, bo szyba wys. na 40 cm, a pomiędzy szafkami ~ 60.
    Można też najpierw wyciąć otwory, a potem ją zahartować - ciekawe ile taka kombinacja by kosztowała ? - u szklarza oczywiście - wiesz może Czupurku?
    dobry pomysł z tym przeniesieniem wyżej, choć u mnie nie przejdie bo ja chciałam szybki z ikei dać odwrotnie czyli 60 cm na wys. A do szklarza się wybieram zapytać. ale było gdzieś na forum że 600-800 zł
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    600 - 800 zł za ile, za metr takiej szyby ?
    O matko i córko .... .
    Napisz Czupurku, że się pomyliłaś .

  12. #152

    Domyślnie

    Hmmmm.. Mnie 8 mm szyba mleczna tzw Decomat + hrtowanie o wym. 170 cm szerokosci x 65 wysok. kosztowala z zamonotwaniem 32o zł

  13. #153
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Sonika byłam w piątek w STUDIU KUCHENNYM
    szyba nie hartowana (ponoć nie trzeba) podklejona na mleczno folią, mocowanie kołki, dł. ściany 2,5m cena 1800 zł
    jadę do ikei, a gniazdka przeniosę
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  14. #154
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał fracek
    Hmmmm.. Mnie 8 mm szyba mleczna tzw Decomat + hrtowanie o wym. 170 cm szerokosci x 65 wysok. kosztowala z zamonotwaniem 32o zł

    zamawiałeś u szklarza?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Sonika byłam w piątek w STUDIU KUCHENNYM
    szyba nie hartowana (ponoć nie trzeba) podklejona na mleczno folią, mocowanie kołki, dł. ściany 2,5m cena 1800 zł
    jadę do ikei, a gniazdka przeniosę
    - koszmarne pieniądze Czupurku.
    Hartowana nie musi być, ale tam gdzie płyta = wys. temp. chyba powinna.

    A w Ikei nie wykup wszystkiego, zostaw coś dla mnie .

  16. #156
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał czupurek
    Sonika byłam w piątek w STUDIU KUCHENNYM
    szyba nie hartowana (ponoć nie trzeba) podklejona na mleczno folią, mocowanie kołki, dł. ściany 2,5m cena 1800 zł
    jadę do ikei, a gniazdka przeniosę
    - koszmarne pieniądze Czupurku.
    Hartowana nie musi być, ale tam gdzie płyta = wys. temp. chyba powinna.

    A w Ikei nie wykup wszystkiego, zostaw coś dla mnie .

    chcę jeszcze wybrać się do zwykłego szklarza - może tam nie będzie studyjnych cen. ja potrzebuję tylko kilka, więc napewno starczy
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  17. #157

    Domyślnie

    Witam.Szklo zamawialem u szklarza tj. w hurtowni szkla.W tej hutrowni zamawiano wiele takich szybek stad wiedza ludzi tam pracujacych wystarcza mi az nadto. Od nich wiem ze szyba powina byc hartowana wtedy jest ponoc bardziej wytrzymala na zmiany termiczne, naprezenia czy chociazby zwykle przypadkowe uderzenia.Moim dwum kumpelom pekla foliowana niehartowana szyba ktora byla klejona specjalnym klejem.Mozecie sobie wyobrazic jaka ich czeka rujnacja kuchni.Pozdrawiam

  18. #158

    Domyślnie

    Działalność "studiów kuchennych" powinna być wprowadzona do kodeksu karnego, gdzieś między oszustwem i wyłudzeniem.

  19. #159

    Domyślnie

    Z tymi gniazdkami, to widziałam gdzieś na zdjęciu takie gniazdka połączone w metalowej listwie - ze cztery sztuki. I tę listwę można zamontować pionowo pomiędzy szybami - ma to i tę zaletę, że maskuje łączenia szyb. Może w Ikei mają też takie listwy gniazdkowe?

    A co do studiów kuchennych - Misiu Uszatku, święta prawda...

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał adria
    Cytat Napisał mkkafe
    Fajne te szyby
    Ale troche bym sie ich bala...Te pekniecia itp
    Jeszcze nie wiem jaka bedziemy miec kuchnie
    Ale teraz ponad blatem mam folie samoprzylepna lekko blyszczaca, w kolorze srebrnym tez fajnie wyglada i przez 4 lata nic sie zlego z nia nie dzialo
    - a można to z folią gdzieś zobaczyć?
    - czy ta folia jest bezbarwna?
    - gdzie się ją kupuję?
    Troche nie zagladalam
    Jutro wkleje fote
    folia jest srebrna, kupiona w sklepie z okuciami meblowymi

Strona 8 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony