dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 44
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 874
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał fracek
    Witam.Szklo zamawialem u szklarza tj. w hurtowni szkla.W tej hutrowni zamawiano wiele takich szybek stad wiedza ludzi tam pracujacych wystarcza mi az nadto. Od nich wiem ze szyba powina byc hartowana wtedy jest ponoc bardziej wytrzymala na zmiany termiczne, naprezenia czy chociazby zwykle przypadkowe uderzenia.Moim dwum kumpelom pekla foliowana niehartowana szyba ktora byla klejona specjalnym klejem.Mozecie sobie wyobrazic jaka ich czeka rujnacja kuchni.Pozdrawiam
    A w jakim mieście jest ta hurtownia?

  2. #162

    Domyślnie

    Sonika - no to muszę cię zmartwić. szyby w ikea taniocha i też się napaliłam, ale telefonowałam do szklarza - OYTWORÓW W SZKLE HARTOWANYM SIĘ NIE WYCINA

    i upadła moja koncepcja - bo mam 2 gniazdka i to podwójne na ścianie. jedyne rozwiązanie to, przerzucić te gniazdka w tubę chowaną w blat - ale czy wtedy wyjdzie taniej niż zamówić szybę u szklarza, już w wycięciami? (taka tuba z gniazdkiem to wydatek rzędu 380 zł, więc chyba żaden interes)

    Ja mam taką szybę (dł. 2,5m) nad blatem. Jest podwójna klejona, w środku (pomiędzy taflami) laminowana i hartowana. Ale otwory robi się przed hartowaniem. Nie wiem ile to kosztowało, bo walczę ze sobą i fakturami...
    Ale wygląda super i łatwo się myje (a właściwie nie widać na tym brudu tak bardzo

    Acha, szkło u mnie nazywa się Opti White i nie ma tego zielonkawego pobłysku, który zawsze jest przy przezroczystym szkle.
    Wykreśliłam ze swojego słownika słowo PROFESJONALISTA, a na SPECJALISTĘ mam uczulenie...

  3. #163

    Domyślnie

    Witam. Hurtownia jest w Kielcach na ul. Robotniczej facet nazwa sie chyba Pająk. On wszystkim sie zajmuje i wysyla szklo do hartowni ktorych jest stosunkowo malo. Samo hartowanie wczesniej obrobionego szkla tj. krawedzie+ otwory to koszt ok. 60 zł/m kw.

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Niom. Ja mam problem z głowy. Kupiłam te szyby w ikeii wkładane w szyny. jedno zastrzeżenie - nie wszystkie krawędzie szyb są równe, więc trochę trwało zanim dopasowałam by nie było szpar.

    gniazdka ze ścian wywaliłam. koncepcja tub upadła z uwagi na cenę, więc moje będą pod szafkami razem z halogenkami (czekam na dostawę).

    jak tylko się obrobię wkleję zdjęcia

    dla mnie wyszło super i co najważniejsze nie drogo. 10 szyb + szyny i duperelki do zawieszania w szynach kosztowały mnie 500 zł.
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    no to wklejam. jakość zdjęć taka sobie bo, robiona komóreczką, ale mam nadzieję że będzie widać





    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    czupurku fajna kuchnia wyszła
    możesz powiedzieć gdzie ją robiłaś?
    z czego są fronty? drewno czy mdf no i jaki to kolor?

  7. #167

    Domyślnie

    do tych ciemnych matowych mebli taka jasna tafla z polyskiem wyglada superos

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał monka
    czupurku fajna kuchnia wyszła
    możesz powiedzieć gdzie ją robiłaś?
    z czego są fronty? drewno czy mdf no i jaki to kolor?
    dzięki
    niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....

    - szafki z brw, kupowane pojedyńczo (wg potrzeb) z serii nika: fronty drewniane kolor ciemna olcha (a korpusy zwykłe kolor ciemna jabłoń)
    - blat na wymiar robiony na zapadłej
    - szyby - ikea
    - robota własna
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    do tych ciemnych matowych mebli taka jasna tafla z polyskiem wyglada superos
    ee tam. połysk jest bo po drugiej stronie akurat wypadają mi okna i luksfery. tak normalnie to zwykła szyba mleczna (czyli szkło + jakaś powłoka od tyłu w kolorze białym). no może jak każde szkło gdy czysta to się świeci
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    dzięki
    niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....
    w sumie metody nie są ważne, liczy sie efekt
    czupurku a BRW to jaki koszt na twoją kuchnię ? może warto o tym pomyśleć

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał monka
    Cytat Napisał czupurek
    dzięki
    niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....
    w sumie metody nie są ważne, liczy sie efekt
    czupurku a BRW to jaki koszt na twoją kuchnię ? może warto o tym pomyśleć
    patrząc na możliwości - uważam że zrobiłam dobrze. istniejący układ wod-kan i elektr. i tak uniemożliwiał szaleństwo z systemem długaśnych szuflad, etc. więc jak miało być zwyczajnie, to czemu i nie z gotowców

    szafki 2800zł (dół dł 3,75 + 0,90 [narożna], góra 3,60 +0,90)
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    cena super
    powiedz mi jeszcze jak z tą zabudową robisz? skąd front weźmiesz?

    robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał monka
    cena super
    powiedz mi jeszcze jak z tą zabudową robisz? skąd front weźmiesz?

    robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek

    mam tylko nadzieję, że się szybko nie rozsypie
    fronty są ramkowe więc standard. pozostaje tylko kolor dobrać - na ku słońcu na II p robią brw indywidualnie, więc tam zamierzam zamówić. ewentualnie na zapadłej, tam też mają frontów od groma i ciut, ciut.
    więc myślę, że dobiorę. kurcze co ja mówię, muszę dobrać bo inaczej się powieszę
    w ramach tzw reklamacji zapobiegliwie, z myślą o słupku zamówiłam już 3 szt uchwytów, co by były takie same
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  14. #174

    Domyślnie

    Soniko i Botaniko,

    co słychac z waszymi szybami na scianie w kuchni. Czy są już zamontowane? Kto wam to będzie robił i za ile? moj zona jask Ci wspominałem Soniko przymierza sie też do tego.

  15. #175

    Domyślnie

    I czy ktoś ma namiar gdzie znaleźć ramki do zamontowania szyb - te z IKEA niestety nam nie pasują...

    Pozdrawiam,

    Maciek

  16. #176

    Domyślnie

    a ja mam pytanie, czy za tą szybą nie zbiera Wam się brud? nie robią się mazaje? zwłaszcza przy płycie gazowej?

    Właśnie wczoraj miałam pomiar kuchni i Pan nam odradził, tzn. stwierdził, że się tego nie podejmie, bo te które robił i oglądał u innych z czasem zachodzą brudem i wygląda to bardzo kiepsko. Po przeczytaniu tego wątku podchodzę sceptycznie do jego opinii, ale jednak wątpliwości zostały, a nie chcę mlecznej tylko zupełnie przeźroczystą lub zbrojoną (bo tak będę miała zrobione biblioteczki obok w salonie).
    IMW

  17. #177

  18. #178

    Domyślnie

    dzięki, super to wygląda, chyba zaryzykuję
    najwyżej ściągnę i raz na pół roku będę malować ścianę
    IMW

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Działalność "studiów kuchennych" powinna być wprowadzona do kodeksu karnego, gdzieś między oszustwem i wyłudzeniem.
    Misiu Uszatku, mimo wszystko chyba trochę przesadziłeś, bo zaszufladkowałeś razem wszystkie studia kuchenne.
    Ja rzeczywiście zanim zdecydowałam się na wykonanie swojej kuchni, robiłam kilka wycen i zgadza się - niektóre wyceny salonów warszawskich mnie dobiły, zwłaszcza tych markowych. Ale znalazłam takie, które ceny miało naprawdę przyzwoite i dobrą jakość. Z pewnością takie też działają na terenie naszego kraju. I raczej ich działalność nie nosi znamion oszustwa ani wyłudzenia.
    Przynajmniej ja nie czuję się oszukana ani pokrzywdzona z powodu wyłudzenia.
    pozdrawiam

  20. #180

    Domyślnie

    Ufff, no to wreszcie po kilku miesiącach szukanie, wybierania i oczekiwania udało się. Szyba pojedyncza trawiona tzw. satinato hartowana. Montaż tez bez większych problemów. A tak wygląda po zamontowaniu:



    Pozdrawiam,
    Szymon

Strona 9 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony