dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Developer wstawił 4 skrzynki na prąd w mój płot! Co robić?

    Witajcie,
    bardzo proszę o poradę. Kupiłam segment, jestem po podpisaniu umowy przedwstępnej, pojechałam dzisiaj "nacieszyć oko" domkiem i co widzę??
    Developer skrzyki na prąd z 4 segmentów wstawił w mój płot i to od strony ulicy. Załamałam się tym widokiem.

    Czy ja się musze na to zgodzić?

    Proszę pomóżcie!

    Magdazet
    mz

  2. #2

    Domyślnie

    nie tyle developer co zakład energetyczny i osoba projektująca przyłącze....teraz zacząłbym się raczej zastanawiać nad zgrabnym kamuflażem...

  3. #3

    Domyślnie

    Ale czy to znaczy, że już nic nie mogę z tym zrobić?
    mz

  4. #4

    Domyślnie

    W płot ? czy przy granicy tuż obok Twojego płotu ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam. Ja też tak mam, moja działka jest pierwsza od drogi gminnej i ZEWT nie chciało ciągnąć kabla po drodze wewnętrznej. Postawili 4 skrzynki w rogu mojego ogrodzenia. Uwaga, wyraziłem na to zgodę !!! Prawdopodobnie u Ciebie jest podobna sytuacja i developer wyraził zgodę na takie rozwiązanie przed podpisaniem z Tobą umowy (w zasadzie to on przez cały czas jest właścicielem "Twojego" domu do momentu aktu notarialnego). Pewnie można to jakoś przenieść, pytanie czy rzeczywiście aż tak brzydko to wygląda i czy jest się o co szarpać - tak czy inaczej zawsze będziesz miała jakąś skrzynkę w ogrodzeniu. Może lepiej w zamian za te skrzynki wynegocjować dodatkowy rabat / usługi ?

    Skrzynka zawsze musi być od ulicy.

    Pozdrawiam

    Dawid

  6. #6

    Domyślnie

    Centralnie w płot.
    mz

  7. #7

    Domyślnie

    Ale to jest różnica, czy stoi 2 moja skrzynka czy z 4 skrzynek zrobione jest przęsło mojego płotu. Płto jest drewniany ze sztachet a skrzynki białe. Nie wygląda to atrakcyjnie. Ja tego nie chcę
    mz

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Gadaj z developerem, oczywiście na nic nie musisz się godzić. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że właścicielem trakcji do skrzynki jest zakład energetyczny i aby cokolwiek z tym zrobić trzeba to wcześniej ustalić z nimi. A to może być kłopotliwe. Ale to nie twoje zmartwienie, po to masz dewelopera aby takimi rzeczami to on się zajmował.

    Pzdr

    Dawid

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję,
    w poniedziałek do nich dzwonię, bo nie chcę ani rabatu ani 3 obcych skrzynek.
    Martwię się co będzie jak oni się nie zgodzą na przeniesienie.
    mz

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli dom jest Twoją własnością to wyciąc Je

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rob1972
    Jesli dom jest Twoją własnością to wyciąc Je
    albo brać haracz od sąsiuadów za przesył )

  12. #12

    Domyślnie

    Żeby jeszcze chcieli dać. Pewnie zacierają ręce z radosci, że oni tego nie mają. Developer mi mówi, że przeniesienie tego może potrwać nawet rok. jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
    Co ja mam zrobić, żeby wymusić na nich przeniesienie tych skrzynek?
    mz

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdazet
    Żeby jeszcze chcieli dać. Pewnie zacierają ręce z radosci, że oni tego nie mają. Developer mi mówi, że przeniesienie tego może potrwać nawet rok. jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
    Co ja mam zrobić, żeby wymusić na nich przeniesienie tych skrzynek?
    Porwij ich psa i zagroź, że dasz mu Chappi, to zmiękną.
    Sorry, ale sztuczny to problem. Trzeba było rozmawiać wcześniej - np. musiały być te skrzynki na planie zagospodarowania. Są, prawda? Czy nie oglądałaś? A projekty branżowe? Nie da się ukryć planu postawienia skrzynki albo czterech.
    A tak swoją drogą, to pewnie się już zgodziłaś na te skrzynki podpisując jakiś papier.
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Na nic się nie godziłam i na planie ich nie było. Nie jestem wariatką, żeby robić sobie sztuczne problemy.
    Szukam tutaj pomocy a nie ataków na moją osobę.
    mz

  15. #15

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie to gdzie chcesz przenieść te skrzynki? tzn gdzie znajdziesz kogoś kto zechce je przygarnąć a jeśli nie znajdziesz takiego kogoś to do nikąd przenieść się ich nie da.
    Dwa to , że kupujesz segment taki jaki on jest a jest ze skrzynkami. Może ktoś powiedzieć , że trzeba sobie było kupić inny bez skrzynek.
    Zostaje ci wymiana frontów na kolorowe jeśli nie odpowiadają ci te "białe"

    A wszystko zależy od tego czy już zapłaciłaś całość za segment czy jeszcze nie. Jeśli zapłaciłaś to licz się z tym ,że całą tę zabawę wrazie czego ty będziesz finansowała. Jak nie zapłaciłaś to masz jakąś możliwość nacisku.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  16. #16

    Domyślnie

    jeśli nie było ich na planie, nie ma uzgodnienia ZUD nie zostało zgłoszone do urzędu to jest to samowola powiadomić nadzór budowlany i kłopot z głowy.

    Ale jeśli mam być szczera to wg mnie jest to Twoje przeoczenie, nie wierzę że ktoś kto cały czas buduje zrobiłby taki błąd a i zakład energetyczny nie ciągnął by prądu bez projektu.

  17. #17

    Domyślnie

    Jaka samowola?
    Jak można zakończyć budowę i przystąpić do urzytkowania budynków bez legalnie wybudowanego przyłącza elektroenergetycznego?

    Chodzi oto, że coraz częściej w tego typu zabudowie grupuje się szafki licznikowe w takie zespoły. Powód to taniej i wygodniej dla energetyki.
    Wszystko odbyło sie zapewne legalnie bo stroną był developer a nie pryszła właścicielka segmentu. Stąd nabywcy nikt się nie pytał czy mu to odpowiada. Potem kupuje sie dom taki jaki on już jest. Taki urok z budowania z developerem.

    Z doświadczenia z eveloperami wiem że kończąc jedną inwestycję szybko wchodzą w następną i w nosie mają poprzednich klientów. Doproszenie się wtedy o cokolwiek graniczy z cudem
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdazet
    Na nic się nie godziłam i na planie ich nie było. Nie jestem wariatką, żeby robić sobie sztuczne problemy.
    Szukam tutaj pomocy a nie ataków na moją osobę.
    A na jakim planie ich nie było ? Innymi słowy na jakim być powinny ?
    Ja np. planu przyłączenia energii na oczy nie widziałem. Energetyka przysłała do nas na budowę wykonawce, on nas (mnie i sąsiada) poprosił o mape do celów projektowych. Razem z sąsiadem wyraziliśmy zgodę aby skrzynki stykały się ze sobą na narożu naszych działek. Przyszły i zrobili.

    Planów - projektów na oczy nie widziałem.
    pozdrawiam,
    M

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony