dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie montaż ogrodzenia betonowego

    Witam,

    Czytałem posty związane z tym wątkiem ale za duzo tam nie ma o samym montażu. W zwiazku z tym ,że mój kieras ma czasem skłonność do przesady lania betonu pod słupki chciałbym zasięgnąć Waszej opinii jak to robicie.
    Słupki mam 2,7 długie z czego ogrodzenie będzie na 2m ponad ziemią. 70 cm wchodzi w ziemie. Pytanie czy robić co jakiś słup poprzeczne zalewanie czy najzwyczjaniej zalewać słupki w dziury ? Jak najszybciej zmontować takie gorodzenie?

    Pozdrawiam,

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    1. Wykopać dziurę
    2. Postawić słupek
    3. Zasypac gruzem jak na rys.



    4. Wstawić płyty
    5. Wypoziomować
    6. Zalać betonem

    A efekt - popatrz na zdj. z mojego "Dziennika Budowy"
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Robert_K
    1. Wykopać dziurę
    2. Postawić słupek
    3. Zasypac gruzem jak na rys.



    4. Wstawić płyty
    5. Wypoziomować
    6. Zalać betonem

    A efekt - popatrz na zdj. z mojego "Dziennika Budowy"


    Spoko. Dzieki piękne. Przejże Twój dziennik z chęcią.

    Czyli żadnego poprzecznego wzmocnienia co jakis tam słupek nie dawałeś ?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Żadnych wzmocnień nie stosowaliśmy, ale skoro chcesz to nikt Ci nie zabroni Dodam że 4 osoby postawiły i zalały 53 przęsła w 2 dni...a tak zrobiony płot stoi od 7 lat i to nawet prosto u mojego ojca

    Życze powodzenia!
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Robert_K
    Żadnych wzmocnień nie stosowaliśmy, ale skoro chcesz to nikt Ci nie zabroni Dodam że 4 osoby postawiły i zalały 53 przęsła w 2 dni...a tak zrobiony płot stoi od 7 lat i to nawet prosto u mojego ojca

    Życze powodzenia!
    Ok.Ja będę montował w sobote płot. Firma od której kupowałem powiedziała ,że oni montują w ten sposób ,że dwie płyty wkładają i słupek betonują , dwie płyty i słupek i tak cały czas. Na końcu po zaschnięciu betonu dokładają te dwie ostatnie płyty. Masz jakiś prostrzy patent ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tez stawiałem taki płot ale ze względu na przemarzanie 70 cm słupka w gruncie to u nas za mało, bo po zimie pokrzywi, więc kopałem na głębokość nawet 1m i aby nic pod słupek od dołu nic nie podstawiać, żadnych kamieni nie dawałem a słupek podwieszałem na klamrach.
    zrobiłem je tak, że dwa kątowniki długości ok. 50cm wywierciłem po dwa otwory fi 10, które skręcałem ze sobą opasając słupek poprzecznie do linii płotu, pod rowkiem na płytę. klamry ustawiałem na deseczkach obok dziury i w celu uzyskania żądanej wysokości płotu podstawiałem listwy pod te klamry. Następnie wstawiałem miedzy słupek dwie płyty.
    tak ustawione około 10 słupków zalewałem betonem wdawiając druty do otworu obok słupka aby całość zazbroić. tak więc robota była łatwa przyjemna i bezpieczna bez poobijanych czy przygniecionych palców
    polecam
    Andriu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony