Witam

Jedynym wyjsciem zasilania w ciepło mojej nowej instalajci centralnego ogrzewania jest zbudowanie kominka. Potrzebuje mocy cieplnej ok 7-12kW

1. Nie wchodzi w grę kupno wkladu z plaszczem wodnym bo to wydatek minimum 2400zł
2. Chcialem w obi kupic najtanszt powietrzny wklad za 750zł i dokupic rekuparator na niego z plaszczem za 550zł (8kW) - ale nie wiem czy bedzie to działało,a po za tymnie ma ten wkład podstawowej rzeczy jak doprowadzenie powietrzas do spalania od spodu z zewnatrz.
3. Pozostał pomysł wymurowania samemu jakiegos kominka - ale potrzebuje sporo podpowiedzi.

Mam do zabudowania róg pomiesczenia przez ktory to rog przechodzi akurat kanał dymowy komina (domek parterowy - bardzo stare budownictwo) ale na tym kominie hulał piec kaflowy. Chce kupic za ok 300-400zł rame kompletna z drzwiczkami i szyba kominkowa oraz cos na gore komory spalania z tuleja na rure dymowa ktora skieruje do komina (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). W srodek planuje nad palenisko wmurowac wezownice z pieca kaflowego i wypuscic ja za sciane do rozdzielacza.

- nie wiem jak zrobic dół kominka zeby doprowadzic powietrza z zewnatrz do spalania i do oczyszczania szyby. Co do oczyszczania szyby i kurtyny to widzialem na jakims rysunku ze sa tam za szyba dwie rurki pionowe z otworami przez ktore wylatuje powietrze i odsowa spaliny od szyby(zgadza sie?)
- nie wiem z czego sie buduje? cekla szamotowa? (nie znam sie) i jakiej zaprawy urzywa sie do szczelneglo kladzenia cegieł. Ładnie nie musi byc bo to opatule chyba plyta karon gips.
- jakby ktos mogł mi w tym pomoc to bede wdzieczny - na pracach budowlanych znam sie nieco ale jak zbudowac dobry kominek i rzeby sie dobrze w nimpaliło - nie wiem. Nie chciałbym zrobic pomyłki zeby to nie okazało sie meblem niedziałajacym a my bedziemyjechac zime na farelkach

pozdrawiam