dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Szpara między parkietem a ścianą.

    Witam!

    Mam w mieszkaniu około 35-cio może 40-toletni parkiet. Po oderwaniu starych listew przypodłogowych ujrzałem sporo kurzu i zanieczyszczeń. Jest pomiędzy ścianą a parkietem szpara 1-2,5 cm. szeroka i głęboka na 2 cm. Parkiet jest zaklinowany klockami do ściany co kilkanaście cm. Wiem, że szpara jest potrzebna bo parkiet "pracuje", ale czy po tylu latach mogę zakleić owe szpary np. gipsem, aby uniknąć zbierania się tam kurzu po założeniu nowych listew?

    Rob
    Robert

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam

    Nie jestem specem od parkietu, ale :

    - to że drewno leży już 40 lat to nie znaczy według mnie że poszło na emeryturę i teraz to już pracować nie będzie. Jak to dębina to pewnie popracuje jeszcze ze 400. Słowem, szpara potrzebna. W końcu temperatura i wilgotność w naszym kraju zmienia się niekiedy z godziny na godzinę.
    - co Cię boli kurz pod listwą, przecież go nie widać
    - jak koniecznie chcesz tam czegoś napchać, to może wełny mineralnej, ale wełna to prawie jak kurz
    - jak olistwujesz od nowa to możesz zaszpachlować akrylem szparę pomiędzy ścianą a listwą (zazwyczaj ściana ma lekkie fale i to tamtędy przechodzi kurz)

    Pzdr

    Dawid

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    Witam

    Nie jestem specem od parkietu, ale :
    - co Cię boli kurz pod listwą, przecież go nie widać
    - jak olistwujesz od nowa to możesz zaszpachlować akrylem szparę pomiędzy ścianą a listwą (zazwyczaj ściana ma lekkie fale i to tamtędy przechodzi kurz)

    Pzdr

    Dawid
    Boli nie boli, chodzi o to, że jeśli zbiera się tam kurz to jest to później dobre środowisko do wylęgania się tam wszelkiego rodzaju robactwa.
    OK, dzięki, zobaczę jakie zostaną szpary. Dostałem również sugestię co by zakleić pianką pouliretanową.

    Rob
    Robert

  4. #4

    Domyślnie

    Jak po obfitych opadach podniesie Ci się klepka do góry i odspoi od wylewki, to będziesz wiedział, że poprzednio było dobrze...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    an-nie

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    podepnę sie pod temat...
    otóż u nas szpary są miejscowo szersze i niestety te "nowoczesne" listwy, w które można schować kable, nie wszędzie te szpary zakrywają.
    Zupełnie nie wiem, co z tym zrobić, tymczasowo położyłam w najbardziej widocznym miejscu sporą matę bambusową. Czy znacie jakiś sposób, żeby w niewidoczny sposób zakleić te dziury?

  6. #6

    Domyślnie

    Można pogadać z zaprzyjaźnionym stolarzem, aby przygotował stosowne do wymiaru i gatunku drewna klepki listewki, aby nimi zamaskować szpary. Można drożej, ale to warto połączyć z remontem czy cyklinowaniem podłogi, można wymienić te chude listwy na inne grubsze.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #7

    Domyślnie

    Tanim (7zł) akrylem w kartuszach. Bywa nawet jasnobrązowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony