dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blazej555

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Działka Leśna PROBLEMY :(

    Witam
    Mam kilka pytań?
    Opis taksacyjny 650zł potrzebny mi jest do lasów państwowych o odlesienie terenu pod budowę, ale do czego mi inwentaryzacja lasu z opisem
    Leśnik chce za to 2000zł a ja nie mam pojęcia do czego to potrzebne.

    Czy ma ktoś doświadczenie z budową na działce leśnej.

    DZ

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek: skąd jesteś (gdzie ta działka do odlesienia) ?

  3. #3

    Domyślnie

    Ja płaciłem za opis taksacyjny 450 zł dodatkowo poprosiłem o instruktaż w zakresie pielęgnacji lasu ktory był gratis

    do wniosku który składasz do lasów państwowych jest potrzebny opis taksacyjny lasu

    "Inwentaryzaja lasu z opisem za 2000 żl " ???? pierwszy raz o czyms takim słysze

    pozdr

    Tomek

  4. #4

    Domyślnie

    Witam! Nie odpowiem na Twoje pytanie, raczej zadam pytanie w imieniu znajomego, który ma działkę leśną. Jak to zrobić by na takiej działce coś zbudować? Jak znajdziesz trochę czasu napisz, może znajomkowi coś to pomoże.
    Z góry dziękuję.

  5. #5

    Domyślnie

    Hej

    Jestem świeżo po odlesieniu.

    Najpierw potrzebny jest opis taksacyjny (457 zł) zamówiony w nadleśnictwie, pod które podlegają lasy, około 3 tyg czekania.
    Potem taki opis wraz z innymi dokumentami; wnioskiem (pobrany ze strony Lasów Państwowych), wypis i wyrys z MPZP, wypis z rejestru gruntów i projekt zagospodarowania działki na bazie mapy projektowej w skali 1:500 z wyszczególnieniem powierzchni wyłączenia pod budynkami, ciągami komunikacyjnymi, parkingami, szambem, ławą fundamentową ogrodzenia, śmietnikiem itp.) 5 egzemplarzy należy złożyć w odpowiedniej do lokalizacji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
    Po miesiącu dostałam decyzję, którą należy jeszcze opatrzyć klauzulą o ostateczności decyzji (koniecznie).

    Taki dokument jest gotowy do dołączenia do wniosku PnB.

    Żadnych innych ruchów, opłat i inwentaryzacji nie robiliśmy.

    U nas mozna wyłaczyć tylko 20% ogólnej powierzchni działki (jest to ujęte w MPZP). Czyli powierzchnia domu wraz z zabudową tj ściezki, podjazdy, altanki śmietnikowe itp nie mogą przekroczyć 20%. Jest to ważne przy wyborze projektu.

    Pozdrawiam
    Dorota

  6. #6

    Domyślnie budowa na dzielce lesnej

    Potwierdzam informacje podane w ostatnim poście. Przechodziłam tę procedurę w ub. roku w Warszawie. Z tym, że z nieznanych mi powodów decyzja Dyrekcji Lasów Państwowych została wydana po 6 miesiącach, co uniemożliwiło mi budowę w ub. roku. Ale to był jakiś dziwny przypadek, zmieniali sie pracownicy wydający takie decyzje, coś "kuglowali", dopiero jak zagroziłam żądaniem odszkodowania, to decyzje wydano w ciągu 3 dni.
    Odpowiadając na wcześniejszy post odnośnie tego jak zbudować na leśnej działce, to wszystko zależy od przeznaczenia gruntu w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blazej555

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Brwinów pod warszawą

    DZ

    Cytat Napisał NJerzy
    Na początek: skąd jesteś (gdzie ta działka do odlesienia) ?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blazej555

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    W planie zagospodarowanie terenu jest to określone. Jeżeli są to działki budowlane. Ja miałem to szczęście że są.

    Pozdr


    Cytat Napisał janusz_21
    Witam! Nie odpowiem na Twoje pytanie, raczej zadam pytanie w imieniu znajomego, który ma działkę leśną. Jak to zrobić by na takiej działce coś zbudować? Jak znajdziesz trochę czasu napisz, może znajomkowi coś to pomoże.
    Z góry dziękuję.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blazej555

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Mi leśnik mówił że najpierw pozwolenie na budowę, a z tym do Lasów Państwowych po pozwolenie na wycięcie.

    Dzięki i Pozdrawiam



    Cytat Napisał dorcha
    Hej

    Jestem świeżo po odlesieniu.

    Najpierw potrzebny jest opis taksacyjny (457 zł) zamówiony w nadleśnictwie, pod które podlegają lasy, około 3 tyg czekania.
    Potem taki opis wraz z innymi dokumentami; wnioskiem (pobrany ze strony Lasów Państwowych), wypis i wyrys z MPZP, wypis z rejestru gruntów i projekt zagospodarowania działki na bazie mapy projektowej w skali 1:500 z wyszczególnieniem powierzchni wyłączenia pod budynkami, ciągami komunikacyjnymi, parkingami, szambem, ławą fundamentową ogrodzenia, śmietnikiem itp.) 5 egzemplarzy należy złożyć w odpowiedniej do lokalizacji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
    Po miesiącu dostałam decyzję, którą należy jeszcze opatrzyć klauzulą o ostateczności decyzji (koniecznie).

    Taki dokument jest gotowy do dołączenia do wniosku PnB.

    Żadnych innych ruchów, opłat i inwentaryzacji nie robiliśmy.

    U nas mozna wyłaczyć tylko 20% ogólnej powierzchni działki (jest to ujęte w MPZP). Czyli powierzchnia domu wraz z zabudową tj ściezki, podjazdy, altanki śmietnikowe itp nie mogą przekroczyć 20%. Jest to ważne przy wyborze projektu.

    Pozdrawiam
    Dorota

  10. #10

    Domyślnie

    hej

    U mnie bez decyzji o odlesieniu nie wydaliby pozwolenia na budowę.
    Najpierw decyzja potem pozwolenie.

    Pozdro

  11. #11

    Domyślnie

    Moja działka jest lasem z dopuszczoną zabudową. Jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego.
    Przerabiałam procedurę wyłączania z produkcji leśnej (czyli odlesienia) w 2004r.
    W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych składałam:
    1. pięć egzemplarzy planu zagospodarowania działki z zaznaczoną na zielono powierzchnią do odlesienia, czyli dom i powierzchnie utwardzone (podjazdy) - architekt zrobił to gratis razem z projektem budowlanym
    2. kopię wypis z MPZP
    3. wypis z ewidencji gruntów (nie starszy niż 3 miesiące)
    4. opis taksacyjny lasu, który dostałam z nadleśnictwa BEZPŁATNIE. Zresztą opis załatwiłam w całości drogą korespondencyjno-telefoniczną : po zasięgnięciu języka przez telefon, napisałam pismo do nadleśnictwa, wysłałam pocztą i po tygodniu przysłali do domu opis - jakieś 2 zdania typu "bór suchy mieszany, klasy cośtamcośtam".

    Czyżby przez 3 lata coś się zmieniło i opisu już nie wydają za friko?
    Decyzja z RLDP kosztowała mnie tylko tyle co świeży wypis z ewidencji gruntów (jakieś 30 zł) , no i czas poświęcony na łażenie po urzędach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony