dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Czym utwardzić drogę?

Domyślnie Czym utwardzić drogę?

Jestem w trakcie wykańczania drogi na posesję. Po wybraniu humusu, nawiezieniu gruzu i rozprowadzeniu go pozostało do zrobienia wykończenie. Chciałem utwardzić i wyrównać drogę frezem asfaltowym, ale załatwienie tego materiału graniczy z cudem (Małkowice, koło Wrocławia). Czy możecie poradzić mi, czym ew. wykończyć taką drogę?

Domyślnie

Tylko karpióweczka na to posypać żwirem i spokój na długi czas

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

Domyślnie

U nas poszedł gruz a na to żużel. Pierwszy rok minął i droga OK.

Pzdr

Dawid

Domyślnie

a nie lepiej drobny tłuczeń? wyglada ładnie a jak sie ubije to i trzyma solidnie...

Domyślnie

Ja robiłem 90 m b drogi ze szlaki a po budowie ze względu na niskie koszty zrobiłem asfalt(mam pod górkę), ale taklze po to żeby można było sypać solą. Był to granulat asfaltu z tzw odzysku i polany emulsją. Utwardzano i jeżdżono po tym wibrowalcem.Od drogi mostek z kostki+80m asfaltu +przed domem zajazd z kostkli(dopiero za 2-3 lata ) Choć na początku troche śmierdziało to i tak polecam.

Domyślnie

Rok temu 1m2 takiego asfaltu kosztował mnie 17 zł.za robociznę z materiałem. Wiem ze w tym roku jest drożej bo nie ma po pierwsze dostępnego materiału , a po drugie płace poszybowały w górę.

Jeśli chodzi o koszt całej drogi to musiałbym poszukać . Zależało Ci na cenie całości czy tylko wykończenia czyli asfaltu?

Domyślnie

tak mniej wiecej, chodzi o calosc, bo na razie mam polna droge, a jestem pierwsza z budowa od glownej drogi, wiec musze cos pomyslec, bo kiepsko sie jezdzi po tych dziurach. a na innych budujacych nie mam co liczyc. kupili dzialki wnukom. bede budowac za 10-20 lat. masakra
    ot tak to wyglada

Domyślnie

Nie musiałem długo szukać było o tym miesiac temu. Poczytaj sobie o kosztach w tym również mojej drogi.

http://forum.muratordom.pl/tluczen-8...ok,t111917.htm

Domyślnie

dzieki dzieki. czyli znow dodatkowe koszty. ale nie jest tak zle.

Domyślnie

Cytat Napisał iwonaszczytno
    Tylko karpióweczka na to posypać żwirem i spokój na długi czas
    Absolutnie nie stosuj żwiru. Z racji tego że żwir jest okrągły, nigdy ci się nie zaklinuje i zawsze będzie luźno leżał, koła będą buksowały i będziesz miał tylko kłopot z dziurami.

Doświadczenia mojego kolegi.

Najlepszy wg. mnie to tłuczeń frakcji 0-32 lub 32-64

Ja miałem dostępny za darmo piasek z tłuczniem takim do 64 mm i jest super

Domyślnie

Tak samo nie można stosowac tzw. kaczych kamien(5-15cm)i czyli wybieranych z rzeki, bo też są okrągle i wogóle się nie klinują.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia