dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    No i niestety podobny dialog jak zaproponowaleś Panda nie pomoglo i tutaj pytanie do kogo w ogóle mozna sie udać w takich sytuacjach, że baba z wujtem sie uprze że oni mają racje ? nie wiem do starostwa jakieś pisma wysyłać czy co ?
    Mam nadzieje, że jutro jak się pojawi radca prawny w gminie to jednak zmienią zdanie, ale jak nie to co mam robić?
    W każdym bądź razie poszło o artykuł 9.2a tam jest dokładnie napisane TYTUŁ WŁASNOŚCI LOKALU a nie nieruchomości, a jak się budowa nie skończy to lokalu nie uprawomocnisz, bo tylko wtedy można księge wieczystą założyć na lokal chyba. Zresztą nie wiem.

    Co do nadania numeru porządkowego nieruchomości to druki wniosków do zassania z bipu masz. O treści

    "WNIOSEK
    o nadanie numeru porządkowego nieruchomości

    Proszę o wydanie zaświadczenia dotyczącego numeracji porządkowej nieruchomości położonej w Gminie..... w miejscowości …………………………………………� �.. przy ul……………………………………..…� ��. oznaczonej numerem ewidencyjnym gruntu ………………..…………..
    Podpis wnioskodawcy"

    Podajesz tam własnie tylko numer działki a oni ci wystawią kwitek z nadanym adresem. O dziwo chyba nawet nie istotne jest kto oto wnioskuje, bo nie trzeba źanych załącznikow czy potwierdzania własnosci. Ja wyslalem listem takowy wniosek i na drugi dzień mialem telefon z pytaniem czy maja wysłać czy sam przyjade.

    Ale wracając do głównego wątku co może poczynić obywatel takowej gminy w której nadinterpretowują przepisy ?! Do kogo sie udać ?
    Ostatnio edytowane przez wojciecha ; 14-02-2011 o 20:26
    wojciecha

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nigdzie nie jest napisane, że tytuł własności – wręcz przeciwnie:
    Dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do lokalu może być umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu.
    W Twoim przypadku będzie to wypis z KW.

    Natomiast definicja lokalu:
    Lokal. Definicję lokalu zawarto w art. 2 ust. 2 ustawy z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903 ze zm.). I tak, zgodnie z tą definicją, przez pojęcie lokalu należy rozumieć wydzieloną trwałymi ścianami w obrębie budynku izbę lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych.
    Dom tą definicję wypełnia.

    Czyli w pierwszej kolejności założenie KW dla nieruchomości (budynku).

    dokumenty stanowiące podstawę oznaczenia nieruchomości, którymi są:
    - wyrys z mapy ewidencyjnej gruntów lub mapy zasadniczej (lokalizacja nieruchomości na mapie).

    Dokumenty powyższe powinny być zaopatrzone w klauzulę organu prowadzącego ewidencje gruntów i budynków stwierdzającą, że przeznaczone są do dokonywania wpisów w księgach wieczystych.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #23

    Domyślnie

    sugerujesz, że KW mogę załozyć na lokal, ktory jeszcze jest w budowie ? Z tego co brałem ostatni wyrys ze starostwa to nie było tam jeszcze nawet naniesionych granic budynku. Myślałem, że na lokal jako taki to dopiero właśnie po odbiorze tzn zakonczeniu budowy można założyć księge.

    Przepraszam odnalazłem ten wyrys jest już jednak wrysowany kontur bryły budynku.
    Ostatnio edytowane przez wojciecha ; 15-02-2011 o 19:40
    wojciecha

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    avocado

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    hej Wojciecha,

    no i jak się sprawa zakończyła?
    mnie cztery lata temu też odesłano z kwitkiem z wydziału meldunkowego. zamierzam zrobić kolejne podejście ale właśnie i mnie o tym lokalu mi urzędniczka z namaszczeniem prawiła :/ skoro budynek nie oddany do użytku, to koniec rozmowy.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz,
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mimo nie ukończonej jeszcze budowy udało mi się zameldować, nawet nie mamy żadnego odbioru. Aby móc się zameldować musiałem okazać się pozwoleniem na budowę i podpisać oświadczenie że w budynku mam wszystkie media oraz że budynek nadaję się do całorocznego zamieszkania. Wychodzi na to że dzień po otrzymania pozwolenia na budowę można już oficjalnie mieszkać na swoim,zameldowałem się tylko dlatego żeby za pół roku znowu nie wymieniać dokumentów.
    "Jeśli jest więcej niż jeden sposób wykonania pracy, i jeden z nich skutkuje katastrofą, to ktoś to w ten sposób zrobi"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony