dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Ustka! punkt tzn nie ma rozdzielenia na zimna ciepla itdnp toaleta 200,umywalka 200 prysznic 200 nie liczy od metra bez wzgledu na odlegosc bierze 200 pln.Natomiast kaloryfery sztuka z montazem 200 pln.Podlogowka 10 metrow kwadratowych 200 pln(tzn ulozenie steropianu ,folii,mocowanie rurek proba cisnieniowa)Podlaczenie kominka z plaszczem wodnym (tzn kompletny gotowy do odpalenia)bierze 1200 pln.
    Kanaliza tak samo nie liczy ile metrow rury tylko punkt 200 pln.prosze o opinie czy to duzo ? oczywiscie material jest moj!

  2. #22

    Domyślnie

    Mamy takie same problemy z ustaleniem opłaty za hydraulika. Za całe rozprowadzenie rurek i tych wszystkich punktów wraz z podłogówka na ok 30 m2 razem z materiałem zapłacilismy 11 tys. Teraz hydraulik podłączał kocioł, nasze grzejniki w liczbie 6 szt ( razem z łazienką), cyrkulację, zasobnik na wode-podłaczenie, jeszcze mamy solary , ale to robił ktoś inny, ten tylko podłaczał wszystko w jedną całość. Podał nam kwotę 6,5 tys razem z jego materiałem tzn rurki , jakieś kolanka itp. Dał mi te wuzetki, ale tego jest tyle , że mam wątpliwości czy to sie wszystko zmieściło u nas czy w domku obok . Jesli ktoś sie na tym zna to pomóżcie nam to rozgryźć.

  3. #23

    Domyślnie instlacja

    Cytat Napisał krk women
    Zapommniałam o najważniejszym- taki domek :
    http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/
    to o czym mówisz jest do zrobienia za około 32000

  4. #24

    Domyślnie

    10 000 mniej !! W tej cenie jest tez wyprowadzenie pod solary i jest to górna granica cenowa. Moze tak- robocizna 9000 a ile wyjdzie materiałów to reszta.Moze być tylko mniej gdyż policzył specjalnie z nadwyżka jakbym jeczsze cos wiecej wymyśliła.
    Czy ta cena robocizny jest ok?
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  5. #25

    Domyślnie

    montaz instalacji wodno-kanalizacyjnej 1pkt 50 zl

  6. #26

    Domyślnie

    U mnie metrów 88 piętro i poddasze i wygląda to tak:

    kocioł Vaillant VUW 242-3 z zamkniętą komorą spalania 3580zł
    komin do pieca turbo 1169zł (rura, wyjście z pieca, rozdzielacz kominowy, zakonczenie górne(daszek))
    szafki do rozdzielaczy 500zł
    rozdzielacze (2 szt) 400zł
    +dodatki do rozdzielaczy (zawory ,odpowietrzniki,....) 600zł
    rura dół+góra do c.o. ok 200mb 1500zł
    +dodatki 600zł
    grzejniki Buderus 8szt +dwa grzejniki łazienkowe drabinki 5000zł
    zawory, zawiesia do grzejników 1000zł
    woda bieżąca (rura, podejścia pod baterie, zaworki....) 2000zł
    kanalizacja 1000zł

    do tego 7% vat.

    Drogo ??
    Początkujący majsterkowicz co kupił troszkę cegły i musi ją wykończyć....

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    W moim odczucicu cena do przyjęcia, potargowałbym się jeszcze o kilka złotych.Myslę, że 2000 w dół jest jak najbardziej do osiągnięcia. No może jeszcze więcej. Ogólnie cena nie jest jakoś mocno wygórowana.


    A pozatym to mam pytanie odnośnie psa ze zdjęcia. Ile taki dog błękitny kosztuje? Bo jak sie przeprowadzę na wieś to chciałbym takowego posiadać.
    A tak jeszcze z inne beczki
    Do CoolaTT
    Możesz mi polecić jakiegoś dobrego i niedrogiego hydraulika do wykonania całej instalacji sanitarnej i CO. (ew. siebie?). Dom o pow. 135m2 w Niewodnicy Koryckiej na ul Piaskowej
    Pozdrawiam
    Michał Jakubik
    [email protected]
    607-054-066

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    W moim odczucicu cena do przyjęcia, potargowałbym się jeszcze o kilka złotych.Myslę, że 2000 w dół jest jak najbardziej do osiągnięcia. No może jeszcze więcej. Ogólnie cena nie jest jakoś mocno wygórowana.


    A pozatym to mam pytanie odnośnie psa ze zdjęcia. Ile taki dog błękitny kosztuje? Bo jak sie przeprowadzę na wieś to chciałbym takowego posiadać.
    A tak jeszcze z inne beczki
    Do CoolaTT
    Możesz mi polecić jakiegoś dobrego i niedrogiego hydraulika do wykonania całej instalacji sanitarnej i CO. (ew. siebie?). Dom o pow. 135m2 w Niewodnicy Koryckiej na ul Piaskowej
    Pozdrawiam
    Michał Jakubik
    [email protected]
    607-054-066

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Niestety swojego hydraulika nie polecę - chociaż robotę wykonał bardzo dobrze to nie pasuje mi w nim kilka szczegółów. Mianowicie:

    - wszystko bierze ze sklepu, a ty rozliczasz sie powiedzmy co np miesiąc czy co 2 tygodnie - nie wiesz ile to cię będzie kosztować
    - kiedy ja płaciłem z koparkę 80zł/h podczas robienia przyłącza on robił sobie przerwy na papierosa takie powiedzmy 10min/h
    - trzeba po nim sprzątać - a potrafił nabroić, tam gdzie robi tam śmieci
    - kilka razy wziąłem urlop i robiłem u niego za pomocnika - tego oczywiście od ceny nie odliczał - czyli pracowałem za darmo.

    Z perspektywy czasu robota wykonana bardzo fajnie, ale w kwocie którą załaciłem powinna się też znaleźć działka dla mnie. No cóż fachowiec starej daty - robota wykonan bez lipy, ale za to z kupą nerwów.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    montaz instalacji wodno-kanalizacyjnej 1pkt 50 zl
    nic mi to nie mówi ponieważ nie wiem na jakiej zasadzie liczone są punkty-jeśli mi podpowiecie to spróbuje sama to obliczyc



    krk women napisał:
    Zapommniałam o najważniejszym- taki domek :
    http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/

    to o czym mówisz jest do zrobienia za około 32000
    jacekaqua wyjaśnij czemu 32 000-czyli ile materaiły i ile robocizna
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Niestety swojego hydraulika nie polecę - chociaż robotę wykonał bardzo dobrze to nie pasuje mi w nim kilka szczegółów. Mianowicie:

    - wszystko bierze ze sklepu, a ty rozliczasz sie powiedzmy co np miesiąc czy co 2 tygodnie - nie wiesz ile to cię będzie kosztować
    - kiedy ja płaciłem z koparkę 80zł/h podczas robienia przyłącza on robił sobie przerwy na papierosa takie powiedzmy 10min/h
    - trzeba po nim sprzątać - a potrafił nabroić, tam gdzie robi tam śmieci
    - kilka razy wziąłem urlop i robiłem u niego za pomocnika - tego oczywiście od ceny nie odliczał - czyli pracowałem za darmo.


    Z perspektywy czasu robota wykonana bardzo fajnie, ale w kwocie którą załaciłem powinna się też znaleźć działka dla mnie. No cóż fachowiec starej daty - robota wykonan bez lipy, ale za to z kupą nerwów.
    Do CoolaTT
    A możesz podać tą kwotę? Ile i za ile?
    Chce porównać ceny
    Bo to co napisałeś to błache sprawy typu niesprzątanie lub przerwy
    To normalne

    Pozdrawiam
    M.J

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał cubus26

    Do CoolaTT
    A możesz podać tą kwotę? Ile i za ile?
    Chce porównać ceny
    Bo to co napisałeś to błache sprawy typu niesprzątanie lub przerwy
    To normalne

    Pozdrawiam
    M.J
    W skład roboty wchodziło:

    wykonanie przyłącza kanaliazyjnego 64mb
    wykoanie przyłącza wody 30mb
    (tutaj nie napisałem Ci w milu że koparka po mojej stronie czyli jakieś 1300pln + pomoc moja i kumpla przez 1,5 dnia)

    Ułożenie ok. 80 - 90 m2 podłogówki - prowadzona z oddzielnego rozdzielacza
    Powieszenie w sumie 13 kaloryferów - rozprowadzenie z odzielnego rozdzielacza, każdy kaloryfer niezależny, 4 z nich dodatkowo pracują w systemie grawitacyjnym
    Montaż kotła i kotłowni
    Montaż zbiornika CWU
    I z tego co mogę policzyć 20 punktów wod-kan.

    Można by rzec że kompletna instalcaja wodno kanalizacyjna łącznie z wykonaniem przyłącza.

    A tak na marginesie to zapraszam na:

    http://forum.muratordom.pl/post2314222.htm#2314222

    A błahostki o których piszesz potrafią nieźle zirytować.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Cytat Napisał cubus26

    Do CoolaTT
    A możesz podać tą kwotę? Ile i za ile?
    Chce porównać ceny
    Bo to co napisałeś to błache sprawy typu niesprzątanie lub przerwy
    To normalne

    Pozdrawiam
    M.J
    W skład roboty wchodziło:

    wykonanie przyłącza kanaliazyjnego 64mb
    wykoanie przyłącza wody 30mb
    (tutaj nie napisałem Ci w milu że koparka po mojej stronie czyli jakieś 1300pln + pomoc moja i kumpla przez 1,5 dnia)

    Ułożenie ok. 80 - 90 m2 podłogówki - prowadzona z oddzielnego rozdzielacza
    Powieszenie w sumie 13 kaloryferów - rozprowadzenie z odzielnego rozdzielacza, każdy kaloryfer niezależny, 4 z nich dodatkowo pracują w systemie grawitacyjnym
    Montaż kotła i kotłowni
    Montaż zbiornika CWU
    I z tego co mogę policzyć 20 punktów wod-kan.

    Można by rzec że kompletna instalcaja wodno kanalizacyjna łącznie z wykonaniem przyłącza.

    A tak na marginesie to zapraszam na:

    http://forum.muratordom.pl/post2314222.htm#2314222

    A błahostki o których piszesz potrafią nieźle zirytować.

    Dzięki za odp.
    Jeszcze jak byś podał cenę za całość to byłoby super!

    P.S.
    Dzięki za zaproszenie do grupy podlaskiej. Na pewno będę tam częstym "gościem"
    Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    No już mnie głowa boli!!!
    Pomocy!!!

    Ogrzewanie podłogowe na 25 m2,
    16 grzejników
    piec węglowy z zasobnikiem z podajnikiem szufladkowym, sterowany oczywiście elektronicznie z programatorem na tydzień,
    instalacja wodociągowa wew i podłączenie do wodociągu - 25 m do przeciągnięcia,
    instalacja kanalizacyjna wew i podłączenie do kanalizacji 30 m do przeciągnięcia (w tym 2 studzienki po drodze do zrobienia),
    podłączenie domu do studni głębinowej - 15 m do przeciągnięcia+hydrofor,
    pompy obiegowe, zasobnik wody z grzałką, jakieś mixery wody,
    dom - 170 m2
    Koszt wszystkiego na gotowo - 36 tysia.
    Wszystkie materiały wykonawcy. Jeszcze jedna rzecz. Nie jest to Pan Gienio (z całym szacunkiem do wszystkich Eugeniuszów), którego będę szukał nie wiadomo gdzie za 2 lata tylko firma, która wystawia fakturę, daje gwarancję no i w tym są protokoły odbioru. Rozmawiałem z gościem, u którego ta firma robiła, był bardzo zadowolony ze sprawnego i fachowego załatwienia sprawy.
    Zaznaczam, że gazu w budynku nie ma.
    Dużo to czy mało?? bo już się gubię!!!
    gg 1282172

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Barnabeusz

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    ja mam tak

    chałupka 150m2
    jeden wykonawca robil (robocizna + materialy i sprzęt) :

    woda, z zewnatrz i wewnatrz
    kanalizacja po domu i rozporowadzenie ogolnie calej sanitarki
    rozprowadzenie gazu po domu
    zrobienie pełnego CO czyli w tym:
    12 grzejnikow
    3 łazienkowe
    25 m2 ogrzewania podlogowego
    system solarny
    kominek z płaszczem wodnym
    piec gazowy - kondensat

    zgranie tego wszystkiego

    calosc (zaczynamy w marcu) bedzie mnie kosztowała 45 tysiecy

    powiem szczerze, nie wiem czy drogo czy tanio, ale mam juz dość szukania
    przy czym oferty brałem tylko z solidnych firm dajacych gwarancję

    pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barnabeusz
    ja mam tak

    chałupka 150m2
    jeden wykonawca robil (robocizna + materialy i sprzęt) :

    woda, z zewnatrz i wewnatrz
    kanalizacja po domu i rozporowadzenie ogolnie calej sanitarki
    rozprowadzenie gazu po domu
    zrobienie pełnego CO czyli w tym:
    12 grzejnikow
    3 łazienkowe
    25 m2 ogrzewania podlogowego
    system solarny
    kominek z płaszczem wodnym
    piec gazowy - kondensat

    zgranie tego wszystkiego

    calosc (zaczynamy w marcu) bedzie mnie kosztowała 45 tysiecy

    powiem szczerze, nie wiem czy drogo czy tanio, ale mam juz dość szukania
    przy czym oferty brałem tylko z solidnych firm dajacych gwarancję

    pozdrawiam

    Mam pytanie: czy tylko wyprowadzenie pod solary? czy to cena juz z solarami i tymi wszystkimi dodatkami do nich??
    I ile płacisz za sam kominek??Bo jeśli to wszytsko jest w cenie to czy robocizna jest za darmo???
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Barnabeusz

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    solary WAT
    piec gazowy Vaillant
    Kominek Makroterm

    wszystko w ramach tego

    dla przykladu
    montaz i uruchomienie kominka to 400 pln
    montaz i uruchomienie solarow to 1200 pln

    tak to u mnie wyglada,

    to tanio ?

  18. #38

    Domyślnie

    Ja za to :

    kocioł vaillantvc plus 246/3-5
    13 grzejników purmo
    zasobnik 220 l
    3 grzejniki drabinkowe
    reglator vrt 360 calorMATIC I INNE POMPY FILTRY WODY GAZU ITP
    cała instaalacja gazowa ,wodna i kanalizacyjna(na zewnątrz i w środku)zrobienie w sumie całego CO, CW i kanalizy (robota z materiałem)wszytsko full, wyprowadzenie na dach pod solary (bez solarów tylko zasobnik i kocioł powyzej), ogrzewanie podłogowe na 40 m2 w domu -suma 42000- ciagle sie zastanawiamy. Oprocz tego mamy juz zrobiony kominek z dgp (oczywiscie to było osobno zapłacone za wkład i rozprowadzenie) .
    Twoja kwota wydaje mi sie małarzeciez sam system solarny kosztuje ok 10 000-12000 ,dobry wkład ok 5000 ,kocioł 4000 a gdzie gaz, kanaliza , woda, podlogówka? Moze ktos mnie uświadomi jak to naprawde powinno cenowo wygladac? Z tych 42000 9000 to robocizna,reszta to materiał- a jakbym dodała jeszcze solary to z 50 000 lub powyzej wyjdzie
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Barnabeusz

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    u mnie robocizna wyniesie 5500 - 6000 PLN

    wydaje mi się, że ogrzewanie i instalacje jest na tyle waznym tematem aby nawet troszke dopłacić ale miec gwarancje i pewnosc dobrze wykonanej pracy

  20. #40

    Domyślnie

    Niby tak ale w Twojej cenie sa juz solary i kominek a ja za wkład dałam 5k za dgp 3k czyli dodajac do 42 k wychodzi 50k a jeszcze w tym nie ma solarów.
    A jesli mozna wiedziec skad jestes? Ja okolice Krakowa wiec moze dlatego ceny sie az tak bardzo różnia
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony