dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Koszty budowy domku "Na kwadracie"

    Witam,

    Chciałabym zapytać bardziej doświadczonych forumowiczów, za ile możnaby postawić taki dom:

    powierzchnia użytkowa: 47,0 m2
    powierzchnia netto: 49,9 m2
    powierzchnia całkowita: 63,9 m2
    powierzchnia zabudowy: 67,7 m2
    kubatura: 220,0 m3
    powierzchnia dachu: 98,7 m2
    kąt nachylenia dachu: 30°
    kubatura drewna na więźbę: 7,0 m3
    wysokość do kalenicy: 5,4 m
    powierzchnia ścian zew.: 57,3 m2
    powierzchnia ścian działowych: 40,0 m2

    Za wszystkie informacje i porady w tym temacie serdecznie dziękuję.

    Pozdrawiam - Halszka

  2. #2

    Domyślnie Na kwadracie

    Dodam, że projekt pochodzi z firmy Archeton i nazywa się właśnie "Na kwadracie".

    Pozdrawiam jeszcze raz.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam nadzieje że będzie ten dom pełnił role domku letniskowego.

    Koszt budowy może mniejszy o 20% od domu o pow. 80m2.

    Strzelam - 200 tyś.

  4. #4

    Domyślnie

    Po podliczeniu wszystkich kosztów cena 1m2,będzie jedną z wiekszych na tym forum.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    No i zależy
    z czego
    gdzie
    jak daleko od mediow
    co miałoby być w środku
    i milion innych spraw

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    47 metrów to małe dwupokojowe mieszkanie Jak na domek letniskowy to koszty będą kolosalne, a na dom mieszkalny to pomyłka... Jak napisała mynia_pynia, powiększenie domku dwukrotnie powiększy koszty w bardzo niewielkim stopniu, a funkcjonalność diametralnie inna
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Osobiście skończyłam dom o powierzchni netto 70 m2 (plus strych 24). Koszt do chwili obecnej (sam dom) to około 180.000,00

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie zobaczyłem na stronie Archetonu na ten projekcik wszak mamy tam kosztorys który opiewa na kwotę 132 063,68 zł nie zgłębiając dogłębnie zagadnienia myślę że jest to cena możliwa do osiągnięcia.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  9. #9

    Domyślnie

    Pewnie około 200.000 zł. Jak kiedyś pisałem w budownictwie nie ma prostej reguły, że skoro dom 100 metrów 300.000 zł, to dom 50 metrów 150 tys. zł.
    Budowa tak małych domów to podwójne nieporozumienie - po pierwsze finansowe, a po drugie z punktu widzenia funkcjonalności.

    Pozdr,

  10. #10

    Domyślnie

    Newfie napisał
    47 metrów to małe dwupokojowe mieszkanie Jak na domek letniskowy to koszty będą kolosalne, a na dom mieszkalny to pomyłka... Jak napisała mynia_pynia, powiększenie domku dwukrotnie powiększy koszty w bardzo niewielkim stopniu, a funkcjonalność diametralnie inna
    Wybacz ale nie mogę się zgodzić z takim podejściem do tematu, osobiście lubię małe domki, sam właśnie taki posiadam i wcale nie wydaje mi się aby był mało funkcjonalny, wręcz przeciwnie, jak dla mojej rodzinki jest SUPER,
    wielokrotnie widzę wielkie inwestycje których właściciele nie są w stanie dokończyć, oczywiście jest to sprawa indywidualna danego inwestora, tak krawiec kraje jak mu materiału staje ja mam takie zdanie i podejście to tematu budowy że jeżeli mam rezygnować z pewnych przyjemności np. z wyjazdu na wczasy lub budować za wielki kredyt bankowy który mam spłacać do końca swoich dni to ja osobiście dziękuję z takiego komfortowego domostwa, oczywiście nie potępiam tych co budują duże domy jeśli tylko ich stać to proszę bardzo. tak więc jak napisałem wyżej jest to indywidualna sprawa każdego inwestora.
    a każdy dom ma swoje plusy i minusy, tylko najgorzej jak ktoś stawia wielgachny dom a na dodatek niefunkcjonalny a takie domy też widziałem.

    dom duży gwarantuje nam przestrzeń może nawet większy komfort ale minusem jest np. wysoki koszt utrzymania takiego domostwa, w małym domku komfort też może być wysoki np. komfortowe ogrzewanie energią elektryczną na które nie możemy sobie pozwolić w wielkim domku.

    Reasumując więc mogę powiedzieć że:
    każdy jest kowalem własnego losu
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  11. #11

    Domyślnie

    arktyk napisał
    Budowa tak małych domów to podwójne nieporozumienie - po pierwsze finansowe, a po drugie z punktu widzenia funkcjonalności.
    widzę następny wróg małego budowania
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie jestem wrogiem małego budowania. Ostatnio byłem w Szwecji i tam nikt nie buduje domów o pow. 200 -300 metrów użytkowej. Tam naprawde dominują domki o pow. 80 -100 metrów pow. użytkowej lub nieco mniejsze. Sam buduje domek (w Szwedzkich realiach dom ) o pow użytkowej 120 m .
    Ale... Jesteśmy w Polsce i dlatego tak napisałem, że autor wątku chce budować domek o pow użytkowej bodajże 47 metrów ?!. Tak małych domków to nawet w Szwecji nie widziałem,
    Co innego budować dom 70 metrów lub więcej - to już może spełniać warunki funkcjonalnego zaprojektowania wnętrza na maksymalnie okrojonej powierzchni, a co innego dom 47 metrów. 47 metrów to co najwyżej średnie mieszkanie lub większa kawalerka. A w domu przydała by się jakaś kotłownia, może pomieszczenie gospodarcze itp.

    Pozdrawiam,

  13. #13

    Domyślnie

    arktyk
    masz rację mogę się zgodzić z twoim podejściem to tego zagadnienia fakt 47m2 jednak trochę mało ale ten domek tyle ma na parterze, ja myślę że poddasze też można zaadoptować dla własnych potrzeb.
    daję linka do tego projektu
    http://www.archeton.pl/index.php
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    daję linka do tego projektu
    http://www.archeton.pl/index.php
    Coś Ci link nie wyszedł. Kieruje na główną stronę biura

  15. #15

    Domyślnie

    Trociu
    masz rację
    ale można znaleźć ten projekcik
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  16. #16

    Domyślnie

    Zaadaptowanie poddasza tutaj może jednak być trudne:
    po pierwsze - strop drewniany podwieszany do więźby dachowej
    po drugie - wysokość domu 5,4 metra (poddasze dla osób bardzo niskich )

    Pozdr,

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    Trociu
    masz rację
    ale można znaleźć ten projekcik
    Wiem - ale coś leniwy ostatnio jestem

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    Zaadaptowanie poddasza tutaj może jednak być trudne:
    po pierwsze - strop drewniany podwieszany do więźby dachowej
    po drugie - wysokość domu 5,4 metra (poddasze dla osób bardzo niskich )
    Ale można podnieść trochę mury, pozostaje kwestia usytuowania schodów i stropu. To chyba nie powinny być stosunkowo zbyt duże koszty. Jeszcze okna ...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowiutka
    Cytat Napisał arktyk
    Zaadaptowanie poddasza tutaj może jednak być trudne:
    po pierwsze - strop drewniany podwieszany do więźby dachowej
    po drugie - wysokość domu 5,4 metra (poddasze dla osób bardzo niskich )
    Ale można podnieść trochę mury, pozostaje kwestia usytuowania schodów i stropu. To chyba nie powinny być stosunkowo zbyt duże koszty. Jeszcze okna ...
    To już najprawdopodobniej istotna zmiana projektu a to równa się zgoda autora projektu i większe koszty projektu. Dodatkowe okna równa się większe koszty... Zmiana konstrukcji stropu z drewnianego np na terivę lub zdecydowane wzmocnienie stropu drenianego (ale czy się da ??) równa się dużo większe koszty plus zgoda autora projektu. Strop został tu zaprojektowany jako drewniany podwieszany, a nie do przenoszenia ciężarów związanych z poddaszem użytkowym (np. ciężar mebli itd). Trzeba więć byłoby go przeprojektować, przeliczyć itp. To nie byłoby proste podwyższenie ścianki kolankowej. Eksperymenty związane z samodzielnym przeprojektowaniem w oparciu o wpis do dziennika budowy przez Kierownika (o ile w ogóle ktokolwiek z uprawnieniami budowlanymi tak by ryzykował) są w tym przypadku ogromnie ryzykowne ze względu na bezpieczeństwo użytkowania takiego domku.
    Pozdr,

  20. #20

    Domyślnie cena 1 m2

    To już najprawdopodobniej istotna zmiana projektu a to równa się zgoda autora projektu i większe koszty projektu
    .

    Ze zgodą autorów chyba nie ma problemów (zresztą pominmy ten problem).
    Ciekawa jestem, o ile wylanie betonowego stropu i podniesienie murów zwiększa koszty budowy. Na ogół ludzie posługują się generalnie ceną 1 m2, a przecież koszt takiego 1 m2 w przeprojektowanej górze jest znacznie niższy niż na dolnej kondygnacji.
    [/quote]

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony