dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie Jak zrobić podjazd do garażu przy ocieplonym fundamencie


    Jak wykonać ten detal, tak żeby nie było mostka termicznego?? I żeby podjazd nie pękał w miejscu styropianu?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie przsesadzasz z tym mostkiem?! Bez przesady. Kostka bauma a pod nia suchy beton.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Ale chodzi też o to by się styropian nie załamywał pod kostka. W końcu to z 10cm. Zazbroić beton na tym odcinku? I trochę boję sie szronienia podłogi przy wjeździe i np. przymarzania bramy.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Nie da się tego zrobić bez mostka niestety....
    Ja zrobiłem to tak:





    musiałem poprawić obrazek bo kątownik napisałem bankowo czyli kontownik
    beton wiąże ludzi...

  5. #5

    Domyślnie

    Ja nad styropianem dam prog debowy, ktory bedzie lezal na dwoch katownikach przykreconych odpowiednio do fundamentu i do betonu podjazdu:

    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Dębowa deska hmmm. może butwieć, wypaczać się i niszczeć, chyba bym nie zaryzykował.
    Ciekawe jak to robią w domach pasywnych, przecierz tam bardzo dba sie o mostki cieplne.... może ktoś widział takie rozwiązanie?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Napisałem że nie da się mostka ominąć, bo jak na mój gust to ilość utraconej energii
    wynikający z nieocieplonej powierzchni oraz co równie ważne...z niskiej temperatury
    ściany fundamentowej jest do pominięcia, ale widzę że nie boisz się trudności.
    Skoro tak, to podjedź kostką wprost do samego styropianu ułożonego na równi
    z wjazdem do garażu i wykonaj most z blachy centkowanej, taki pas... wzdłuż garażu.
    Jedną krawędź oprzyj na fundamencie, a drugą w połowie pierwszej kostki. W ten
    sposób styropian zostanie pod mostem z blachy i nie będzie poddany naciskowi koła.
    beton wiąże ludzi...

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Ocieplenie wg tego rysunku niestety nie gwarantuje eliminacji mostka.
    Ocieplenie winno być wykonane analogicznie jak przy ocieplaniu otworów okiennych i drzwiowych czyli styropian powinien być bezpośrednio pod bramą garażową i jeśli fundamenty są ocieplone to to ocieplenie powinno łączyć się z ociepleniem fundamentów (wg tego rysunku zygzakiem)...
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Witam,

    Ocieplenie wg tego rysunku niestety nie gwarantuje eliminacji mostka.
    Ocieplenie winno być wykonane analogicznie jak przy ocieplaniu otworów okiennych i drzwiowych czyli styropian powinien być bezpośrednio pod bramą garażową i jeśli fundamenty są ocieplone to to ocieplenie powinno łączyć się z ociepleniem fundamentów (wg tego rysunku zygzakiem)...
    Jedna różnica - po otworach okiennych i drzwiowych nie jeździ się hummerami...

    Być może rozwiązaniem jest przykrycie warstwy ocieplenia grubą blachą jak powyżej podane - ciekawy pomysł.
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Pozwalam sobie podbić starocia bo stoję przed tym samym problemem.
    Budynek mam podpiwniczony, obłożony na zewnątrz 10cm styropianu fundamentowego. W tej chwili wjazd przebiega po żelbetowym wieńcu do którego chciałem dołożyć ok 7-8cm kostki brukowej na zaprawie aż do profilu z nierdzewki (pod skrzydłem bramy), który oddzielał by płytki w garażu do kostki na zewnątrz. Styropianu na podłodze w garażu nie planowałem bo i tak na środku jest otwór kanału ok 2 m2 przykryty deskami.

    Nie mam pojęcia jak zrobić wjazd żeby zminimalizować mostki termiczne. Dopuszczam w ostateczności ułożenie jednak na podłodze garażu max 5cm stryropianu i podniesienie o te 5cm poziomu podjazdu do wysokości 12cm nad wieniec. Wtedy można by w poziomie ocieplić wieniec 3-5cm XPS+4cm zbrojonej wylewki+6cm na kostkę na zaprawie.

    Do rozwiązania pozostaje wykonanie przejścia nad styropianem fundamentowym z problemami o których pisał mój przedpiszca.

    Na dzień dzisiejszy chciałem dozbroić próg i dolać betonu na szerokość styropianu i na 15cm wysokości (tam by nie było styropianu fundamentowego). Tylko w tym wariancie tworzy mi się dość pokaźny mostek cieplny. W ostateczności mogę dołożyć styropian na ścianę i sufit w piwnicy w pasie ok 1m ale nie jestem do tego rozwiązania przekonany.

    Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez cuthbert ; 16-09-2013 o 11:14

  11. #11

    Domyślnie

    a wystarczy dać odwodnienie liniowe nad styropianem

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zdaje się, że typowe wrota garażowe mają izolacyjność na poziomie zasłonki w oknie, więc mostkiem stworzonym przez podjazd bym się w przypadku garażu nie martwił zbytnio, bo to i tak będzie śmieszny promil strat w porównaniu z tym, co ucieka przez bramę
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Wlaśnie niedawno poprawiałem beton pod bramą garażową by uszczelka idealnie przylegała ale jak zobaczyłem te szczeliny na bokach bramy miedzy panelami to mi sie odechcialo walczenia z mostkiem termicznym pod bramą

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    A może dać łączniki halfena balkonowe w to miejsce http://www.halfen.pl/t/91_7062.html

    http://youtu.be/MmiOAVpzIdU
    Pozdrawiam Paweł
    www.smigielskidomy.pl

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Pewnie można, jeśli kogoś nie przeraża cena tego rozwiązania. Można znaleźć pewnie jeszcze kilka sposobów absolutnie niepotrzebnego wydania kupy kasy na tym etapie budowy. Kasy, której potem zabraknie w późniejszych etapach.

    Tylko warto wcześniej zadać sobie pytanie: po co?

    Garaż będzie miał nieszczelne wrota o niemal zerowej izolacyjności. Co więcej, ileś razy dziennie te wrota będą otwierane, powodując natychmiastowe całkowite wychłodzenie wnętrza. Co tu zmieni "mostek termiczny" pod tymi wrotami? No ludzie...

    O wiele sensowniejsze w przypadku garażu w bryle budynku jest termiczne odcięcie tegoż garażu od reszty: izolacja na suficie i ścianach między garażem, a domem (normalnie, jak z zewnątrz na elewacji: styropian, na niego tynk cienkowarstwowy), szczelne i termoizolowane drzwi między garażem a domem i tyle. A w garażu niech sobie panuje temperatura, jaka chce (i tak nie będzie to temperatura równa zewnętrznej, tylko wyższa).

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #16

    Domyślnie

    ^^ Skoro już tak odcinamy garaż od domu, to po co te drzwi między nimi? Bez sensu zupełnie.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli ktoś lubi latać w czasie deszczu zewnętrzną stroną mimo, że garaż przylega do domu - jego wola
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martin5 Zobacz post
    ^^ Skoro już tak odcinamy garaż od domu, to po co te drzwi między nimi? Bez sensu zupełnie.
    widać, że nie masz doświadczenia w tym temacie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Ja mam spiżarnię między garażem a wiatrołapem

    Cytat Napisał Martin5 Zobacz post
    ^^ Skoro już tak odcinamy garaż od domu, to po co te drzwi między nimi? Bez sensu zupełnie.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony