dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zakup działki z rozpoczętą budową

    Witajcie,
    chciałabym zapytać, co sądzicie nt. zakupu działki z rozpoczętą już budową domu (stoją ściany, bez stropu). Zastanawiam się, jakie może istnieć ryzyko z tym związane, dom chyba długo nie stoi, jeszcze w zeszłym roku był budowany. Na co zwracać uwagę, co należy sprawdzić przed decyzją zakupu? Projekt domu jest fajny - Proton I.
    Czekam na wasze opinie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak odpowiada ci projekt, a stan nie jest zbyt zaawansowany to tak jakby kupowac pustą działkę
    Materiał na ściany można ocenić od razu, jedyna niewiadoma to fundament, o ile nie jest zasypany. I fundament właśnie nalezy sprawdzic bardzo dokładnie - izolacje pionową i poziomą przeciwwilgociową oraz ocieplenie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jedyna niewiadoma to fundament, o ile nie jest zasypany.
    wszystko trzeba sprawdzić, a przy takim zakupie to jeszcze papiery - pozwolenie, mapki, i zgodność budowy z nimi.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Aha i przy okazji - fajny to może jest ale fajny Gargamel

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Aha i przy okazji - fajny to może jest ale fajny Gargamel
    tam skąd pochodzę, używa się słowa "fajny" bez skrępowania

    Tak naprawdę, to najlepiej udać się z jakimś specem na tą budowę, żeby posprawdzał co trzeba, bo w jaki sposób laik pozna czy fundament dobry. Zastanawiam się czy rozmowa z nadzorem budowlanym - wiem kto jest kierownikiem budowy, wystarczy?

    A tak a propo to ile mogło kosztować (oczywiście pi razy drzwi) wylanie fundamentów i postawienie ścianek z bloczków suporexu na klej, do wysokości okien??

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nie krytykowałem tu użycia słowa "fajnie". Oczywiście gdy chodziłem do szkoły podstawowej użycie
    słowa "fajnie" na lekcjach polskiego było raczej równoznaczne z dwóją. Ale jestem w stanie zrozumieć że język się zmienia...

    Chodzi o projekt - że to niezły Gargamel /czyli przekombinowana bryła, wykusz z tarasem na górze, mansarda, duże przeszklenia
    i ta nieszczęsna pseudo-przypora....

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli mowimy o ponizszym domu to raczej nie jest dobry projekt - taras nad pomieszczeniem ogrzewanym - koszty i proszenie się o kłopoty. Dodatkowo dom ma 3 kominy - na pewno koszty będą.

    Działki z rozpoczętą budową też lepiej nie kupować, chyba ze bedzie tańsza niż sama działka. Ile ktoś wsadzil w budowe? Pewnie ze 30 tyś.

    Żeby sprawdzić trzeba by odkopywać fundamenty, a i tak wszystkiego się nie zobaczy. Np moze byc akcja ze jak juz zamieszkasz - podłoga popęka, zapadnie się chudziak.

    Czy są wpisy w dzienniku budowy osoby uprawnionej i podbite stemplem poszczególne etapy?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Nie krytykowałem tu użycia słowa "fajnie". Oczywiście gdy chodziłem do szkoły podstawowej użycie
    słowa "fajnie" na lekcjach polskiego było raczej równoznaczne z dwóją. Ale jestem w stanie zrozumieć że język się zmienia.......
    To prawda, u mnie też

    Chodzi o projekt - że to niezły Gargamel /czyli przekombinowana bryła, wykusz z tarasem na górze, mansarda, duże przeszklenia
    i ta nieszczęsna pseudo-przypora....
    AHA pseudo-przypora?? które to?

    Aż 3 kominy posiada??? Kompletnie nie zwróciłam na to uwagi...
    Dobrze, że jest takie forum, Wasze odpowiedzi/podpowiedzi dają mi do myślenia.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Pseudoprzypora - to takie tam coś na rogach.
    Cztery są znaczy się te pseudoprzypory.
    Zaprojektowane coby wyglądało "pałacowo"

  10. #10

    Domyślnie

    Faktycznie nie wygląda to dobrze i pewnie z tego bym zrezygnowała...

  11. #11

    Domyślnie

    Orientujecie się w jakim koszcie może zamknąć się budowa do stanu surowego zamkniętego? a Ile stan wykończenia całkowitego?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wejdz do działu "Projekty i architektura" i odszukaj ten projekt wyszukiwarką - proton jest bardzo popularnym projektem. Znajdziesz temat, w którym osoby budujace ten dom dzieliły się wrażeniami z budowy, mozesz podpytać ile kosztowała budowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony