dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie podłogówka a grubość wylewki

    proszę o pomoc: mamy wylanego chudziaka (dom jest w stanie surowym otwartym) na wylewkę wraz z ociepleniem podłogi na grunie jest zostawione 16 cm (czyli tyle np. ma odległość od chudziaka do otworów drzwi tarasowych). Czy jest to grubość wystarczająca żeby zmieściło się ocieplenie i wylewka z podłogówką?????

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Jesli chodzi o ogrzewanie podlogowe wodne to wyglada to tak:
    Minimalna warstwa ocieplenia przy podlodze na Gruncie to 8 cm (5 normalnego styropianu + 3 systemowego), do tego dochodzi 6,5 cm wylewki. Czyli w sumie mamy 14,5 cm. Jednak polecam zwiekszenie grubosci styropianu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    jeśli dasz cieplejszy styropian to tak u nas jest 17 cm styropian 5+5 i 7 cm wylewki
    wtedy zamiast 10 cm styropianu możesz dać 8-9 cm najcieplejszego do podłóg jaki znajdziesz a na to 7 cm wylewki. troszkę zwiększy to koszt, ale da się...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał arlix
    Witam
    (5 normalnego styropianu + 3 systemowego
    Mam pytanko. Co to jest styr. systemowy?
    Czy to jest styr. typu Podłoga?

  5. #5

    Domyślnie

    A ja polecam dać 6 cm wylewki (licząc razem z podłogówką+ siatka zbrojeniowa), wtedy szybciej będzie reagować na zadane ciepło, a co do wytrzymałości, to przecież samochodem po niej nie będziesz jeździć.

    Ja dałem 5cmx2 styro + 6 wylewki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodowity
    styr. systemowy?
    To jest styropian, który kładzie się pod rurki od ogrzewania podłogowego tzn. 2,5 cm styropianu z folią aluminiową. Do kupienia w takich rolkach.

  7. #7

    Domyślnie

    Styropian systemowy posiada na foli nadruk (krate) ktora ulatwia rozmierzanie rur - uklada sie je po liniach narysowanych.
    Co do wylewki to 6 cm jest dopuszczalne. Prosze takze pamietac o tasmie dylatacyjnej - ktore oddzieli wylewke od scian i umozliwi jej prawidlowa prace. Zamiast systemowej tasmy dylatacyjnej mozna takze uzyc styropianu

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Re: podłogówka a grubość wylewki

    Cytat Napisał mamamatinka
    proszę o pomoc: mamy wylanego chudziaka (dom jest w stanie surowym otwartym) na wylewkę wraz z ociepleniem podłogi na grunie jest zostawione 16 cm (czyli tyle np. ma odległość od chudziaka do otworów drzwi tarasowych). Czy jest to grubość wystarczająca żeby zmieściło się ocieplenie i wylewka z podłogówką?????
    Raczej tak. Ale i tak warstwy Ci wyjdą dopiero po odniesieniu do schodów (masz schody?) i do zamontowanych drzwi tarasowych (wcale nie muszą się zaczynać tam gdzie jest otwór - a nawet jeśli to wylewka może na nie zachodzić parę centów).
    Jak to mi mówili - 4,5 cm to jest ABSOLUTNE minimum grubości wylewki na podłogówce. 5 cm jest ok, a 6 cm i grubiej jest spoko.
    Mam na gruncie 10 cm styropianu FS20 zwykłego i na to folia aluminiowa z nadrukiem.
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!
    A jakiej firmy polecacie styr. systemowy?

    U mnie w projekcie, na parterze, jest 15 cm od chudziaka do ostatecznej podłogi. Projekt zakłada 2x5cm styro. + 4 cm wylewka + 1,5 cm panel. Poddasze to 5 styro + 4 cm wylewka + 1,5 panel
    Jak to najlepiej rozegrać biorąc pod uwagę, że ok. 70% powierzchni parteru i 20% poddasza to podłogówka?

    Z góry dziękuję za odpowiedź!

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodowity
    Dzięki za odpowiedź!
    A jakiej firmy polecacie styr. systemowy?

    U mnie w projekcie, na parterze, jest 15 cm od chudziaka do ostatecznej podłogi. Projekt zakłada 2x5cm styro. + 4 cm wylewka + 1,5 cm panel. Poddasze to 5 styro + 4 cm wylewka + 1,5 panel
    Jak to najlepiej rozegrać biorąc pod uwagę, że ok. 70% powierzchni parteru i 20% poddasza to podłogówka?
    4 cm to za mało. Pogrub warstwy przynajmniej 2 cm. Jeśli jest na styk to ok, ale może trzeba będzie okna tarasowe wyżej, może też kucie nadproży... A może wystarczy szlifierką przelecieć od dołu drzwi wewnętrzne.
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodowity
    Dzięki za odpowiedź!
    A jakiej firmy polecacie styr. systemowy?
    Jakiejkolwiek. Równie dobrze może być normalny styro plus folia z nadrukiem.
    Co jest tańsze?
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki El (i) Tom,

    wylewki jeszcze przedemną. Nie mam jeszcze drzwi wejściowych. Czekam na drzwi tarasowe i z tego co pamiętam przy pomiarze, Pan pomiarowy wziął ekstra zapas od dołu 2cm, a więc się wyrobię.

    Folia z nadrukiem chyba będzie lepszym pomysłem, ponieważ nie trzeba żąglować dwoma typami styropianu.

    Co dajecie pod styro. na chudziak papę + folię czy tylko folię?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodowity
    Co dajecie pod styro. na chudziak papę + folię czy tylko folię?
    Folię.
    Już daliśmy.
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    i jeszcze pytanie- czy pod folię izoluje się( maluje) chudziaka jakimś preparatem , czy kładzie folię bezpośrednio na niego ?.
    P.S. pozdrowienia dla Rodowitego

  15. #15

    Domyślnie

    Na chudziaku powinna byc zrobiona warstwa hydroizolacji. Ja mam 2xpape, potem na pape folia i dopiero styropian. Pape nalezy pokleic lepikiem lub jakims srodkiem lepikopochdnym.
    Pozdrawiam

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    bardzo wam wszystkim dziekuje za odpowiedzi!!! zostałam uświadomiona ) faktycznie schody mamy o to pierwszy schodek wyznaczy poziom, no ale myślę, że powinno wszystko się zmieścić.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał arlix
    ..... Pape nalezy pokleic lepikiem lub jakims srodkiem lepikopochdnym.
    Pozdrawiam
    Pytanie, czy te środki nie będa emitowały jakiegoś świństwa w pomieszczeniach zamkniętych? Wydaje mi się, że są przeznaczone do stosowania na zewnątrz, chyba że się mylę...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertevu
    i jeszcze pytanie- czy pod folię izoluje się( maluje) chudziaka jakimś preparatem , czy kładzie folię bezpośrednio na niego ?.
    P.S. pozdrowienia dla Rodowitego
    Dziękuję i również pozdrawiam zza Rogu

  19. #19

    Domyślnie

    Jesli chodzi o srodki do klejenia to na rynku sa dostepne do pomieszczen zamknietych (nie pamietam teraz dokladnie nazwy). Nie beda nic emitowaly, zreszta na to daje sie jeszcze folie, styropian i wylewke wiec spokojna glowa Ja mam w wszystkich pomieszczeniach wlasnie w ten sposob hydroizalacje robiona i jest OK[/quote]

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki Arlix za info!


    .. ale jeszcze Cię pomęczę
    Jaką dajesz papę i czy również robisz zakład z papy na ścianę?
    Jak to wychodzi finansowo w porównaniu z papą termozgrzewalną?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony