dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marweg

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie Akustyka stary drewniany strop POMOCY

    Witam
    Mam wielki problem chcę na stary strop drewniany na którym był żużel ułożyć deskę podłogową. Ale co zrobić aby odpowiednio wygłuszyć strop aby wyciszyć np. to że się chodzi po tym stropie? Proszę o pomoc. Cłowiek, który będzie kładł te deski nie za bardzo ma pomysł na wyciszenie tej podłogi. Pozdrawiam Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Sposobow jest kilka . Mozna dac welne , mozna strop dociazyc .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jak masz dosyć wysokie pomieszczenie pod stropem, zrób sufit podwieszony, ale tak aby nie był mocowany (lub minimalnie) do stropu i włóż tam wełnę
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marweg

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Sposobow jest kilka . Mozna dac welne , mozna strop dociazyc .
    ok ale czy wełna a może keramzyt a co z tym dociążeniem stropu czy takie rozwiązanie coś zmieni w tej chwili jest tak gdy na starej podłodze podskoczę to wszystko drży a piętero poniżej chciałbym wynająć dla firmy i nie widze tego aby każdy mój krok był słayszlny np w gabinecie stomatologicznym. Czym dociążyć nie wchodz w grę podwieszanie sufitów. Gdzieś czytałem o filcach na belki co o tym sądzisz ?

  5. #5

    Domyślnie

    Strop jest glosny , bo zachowuje sie jak pudlo rezonansowe . Zastosowanie podkladek z filcu pomoze tylko odrobine . Dociazyc mozesz np: poprzez wylanie cienkiej warstwy betonu , wstawienie ciezkich mebli , itp . Polozenie wykladziny dywanowej na grubym podkladzie , tez pomoze .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Było....
    Strop drewniany to bębenek, ale to już wiesz...
    Kiedyś, ci co się znali, wkładali tam tony gliny. Robiła tam ze cztery różne funkcje a jedną z nich było wyciszenie.
    Jest taki adres http://www.perlit-polska.pl/content/start.html#
    Poczytaj - BUDOWLANE
    Pokiwaj się nad tym materiałem. To jeden z najlepszych dźwiękozolatorów. Pozastanawiaj się, jak go tam zastosować.
    Może tak, że na strop "otwarty od góry" wyłóż folię budowlaną (żeby woda nie ciekła) i wylej warstwę PTB (perlitobetonu). Resztę zasyp do równa i na filc nabij dechy. Tak , żeby leżały i na filcu i na perlicie. Zgasisz wszelkie dźwięki.
    Ten PTB możesz zazbroić jaką siatką, choćby Rabitza.
    Adam M.

  7. #7

    Domyślnie

    Dociążanie stropu drewnianego betonem..nawet lekkim... byłbym bardzo strożny.
    Folia na drewnie - też bym się zastanowił, wśrodku pomieszczeń występuje czasem duże stężenie pary wodnej (kuchnia, łazienka) i jest obawa o skraplanie się jej. osobiście zalecam przyjrzenie się keramzytowi (lekki i cichy..) pisałeś o nim. Widziałem kiedyś ich folder z rozwiązaniem dedykowanym stropom drewnianym z rozwiązaniem "cichej podłogi"
    [...]
    F/Stropy drewniane
    Do izolacji wewnętrznej części stropu drewnianego najlepiej stosować Keramzyt
    Optiroc 10-20S
    Na deskach ślepego pułapu (wsuwki) należy ułożyć paroprzepuszczalny papier woskowany
    (Nigdy folię paroszczelną!!).
    Na nim układamy keramzyt pozostawiając przestrzeń ok. 1 cm poniżej wierzchu belki.Keramzyt musi być suchy. W przypadku stwierdzenia wilgotności keramzytu powyżej
    4%ułożony keramzyt należy pozostawić w otwartym stropie do czasu wyschnięcia przegrabiając
    go kilkakrotnie w czasie dnia. Pomieszczenia muszą być w tym czasie intensywnie
    wietrzone. Keramzytu w stropie drewnianym nie trzeba zagęszczać.
    Po stwierdzeniu, że wilgotność keramzytu jest poniżej 4% można układać deski podłogowe.
    Należy tak układać deski podłogowe, aby pomiędzy deską a ścianą pozostawała
    szczelina ok. 1 cm umożliwiająca cyrkulację i przemieszczanie się pary wodnej do pomieszczenia
    powyżej. Cokoły przyścienne lub listwy powinny posiadać pionowe rowki
    (co ok. 80cm) umożliwiające dalsze odprowadzenie wilgoci przy ścianie. Nie wolno wylotów
    rowków zamykać przy uszczelnianiu listew przy ścianach (taka technologia stosowana
    była od początku wykonywania stropów drewnianych). Nieznajomość celu, jakiemu
    mają służyć odpowietrzacze w cokołach przyściennych spowodowała, że na etapie
    prac remontowych podłogi drewniane listwowano ciągłymi szczelnymi listwami lub zatykano
    i zamalowywano te bardzo ważne otwory. Powoduje to gromadzenie się wilgoci
    pod powierzchnią desek, co doprowadza do korozji biologicznej takich podłóg).
    Uwaga!
    W przypadku remontu starych drewnianych ugiętych stropów po ułożeniu keramzytu
    na ślepym pułapie i ułożeniu desek podłogowych można ułożyć na nich 3 - 6 cm
    warstwę Keramzytu Optiroc do niwelacji.
    Wypoziomowana warstwa takiego keramzytu pozwala na ułożenie na nim płyt
    gipsowo-kartonowych systemów podłogowych. Rozwiązanie takie zapewnia poziomą
    podłogę na ugiętych belkach stropach. A wymiana ciężkiej polepy na lekki keramzyt na
    ślepym pułapie zmniejsza ciężar izolacji w stropie o ok. 100 - 150 kg/m2.
    http://www.maxit.pl/media/36/pdf/izo..._keramzytu.pdf
    szukaj informacji u przedstawicieli maxit...
    pozdr
    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Dociążanie stropu drewnianego betonem..nawet lekkim... byłbym bardzo strożny. "

    Dlaczego?
    Widziałeś spieniony PTB?
    JAK się tam coś skondensuje?!!!
    Adam M.

  9. #9

    Domyślnie

    każdy beton ma ciężar dużo większy niż sam izolator, zamiast perlitobetonu lepiej sam perlit - ale nie wiem jak się to sprzawdzi. poza tym jak napisałeś "wyłożyć folię budowlaną" maja znajomość drewna (może niewielka... ale) i zalecenia maxit "nie dawać folii" = że raczej tej izolacji nie dawać.
    pozdr
    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Można by tak jak z wylewaniem monolitu.
    Podstemplować byle czym płytę OSB przykrytą folią, od dołu pomieszczenia. Od góry na rozciągniętą i umocowaną do legarów siatkę Rabitza wylać ten spieniony PTB. Jak zwiąże, to resztę zasypać do równa perlitem i położyć te dechy.
    Od dołu albo przykręcić płyty , albo otynkować.

    Jak będzie musiało, to całe wiadra (rozlanej?) wody weźmie bez szkody! Weźmie, przechowa a potem odda. Termoizolacja, dźwiękoizolacja i szczelność powietrzna.
    Fakt! Trzeba pomyśleć co i jak i spocić się przy robocie!

    Jeden tylko maxit na świecie, co to umie zrobić?
    Uważam, że niedoskonale, zresztą!
    Adam M.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    o Wielki Maxit-cie oświeć ciemne masy



    ps
    jakaś ofiara się należy?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie

    dobra - jestem fanem keramzytu - bo prawie cały dom mam z niego...
    ale maxit to z pewnością nie jedyne rozwiązanie!!!!
    Ja staram się komuś doradzić bo widziałem takowe rozwiązanie i o nim wiem - jeśli są jego minusy - to trza to powiedzieć, dla mnie minusem betonów to 1. ciężar, 2. folia na drewnie. Sam perlit to BIG OK.

    rozwiązanie z keramzytem daje izolację od dżwięków uderzeniowych 52 dB. i ciężar stropu 50 kg/m2 = między legarami 10 cm keramzytu 10-20, na legarach deski (z przekładką z filcu) na deski 5cm keramzytu 0-2mm (izolacja i wyrównanie podłoża i na góre płyty gipsowo-kartonowe podłogowe lub płyta drewnopochodna.
    powyższego rozwiązania nie wymyśliłem (zrobili to mądrzejsi) i uważam że jest łatwe do wykonania. Ja nie przekonuję - jedynie podpowiadam, jeśli są inne rozwiązania to warto je opisać byle gościowi pomóc .

    Barbarossa - jam mały człek i do wielkości mi daleko ...
    pozdrawiam
    P.
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "rozwiązanie z keramzytem daje izolację od dżwięków uderzeniowych 52 dB. i ciężar stropu 50 kg/m2 = między legarami 10 cm keramzytu 10-20, na legarach deski (z przekładką z filcu) na deski 5cm keramzytu 0-2mm"

    BARDZO kiepskie parametry! MOŻNA dużo lepiej!





    Takie LEKKIE betony miałem na myśli!
    beton=ciężki?

    Coś duże wyszło...

    Adam M.

  14. #14

    Domyślnie

    kurcze - właśnie jak ewkleić zdjęcia??? jesce nie umiem...
    beton faktycznie lekki
    szacuneczek...!!!
    ale jeśli 52 dB to mało ( lub 61 dB - bez dodatkowej warstwy) to jaką izolację uzyskasz przy powyższym?
    Pytanie z czystej ciekawości - nie przekory
    pozdr
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Poczytaj tu:
    http://www.perlit-polska.pl/content/start.html
    "budowlane"
    Wpisz w google. Jest sto procent danych, tablic, atestów, receptur...
    Adam M.

  16. #16

    Domyślnie

    Lekkość perlitobetonu PTB 300 pównywalna z keramzytem (gęstość ok 300 kg/m3) - kurcze on naprawdę lekutki... Co prawda nic nie piszą o izolacyjności akustycznej, więc trudno mi porównać. Ale wcześniej już napisłem: perlit to bardzo dobry material i można z niego uczynić wiele zajefajnych rozwiązań. nie sprawdziłem jedynie jak ma się cenowo do keramzytu. Jakby nie patrzeć...to kulki... i to kulki... więc ja też się już potoczę dale....
    pozdrawiam
    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Weź oko w rękę i przystaw do pierwszych dwuch fotek.
    Ja to spieniłem!
    To PTB 80
    Adam M.

  18. #18

    Domyślnie

    abo jestem ślepy abo niewidomy
    Adam - jakie fotki??, weź napisz ile tam dB, bo ja naprawdę nie widzę, albo co innego oglądam
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A dla jakiej częstotliwości? Jaka przegroda Ci potrzebna?
    To się robi do potrzeb. Materiał się nadaje, bo nie jest sprężysty.
    Zasadę budowy dźwiękoizolacji znasz. Trzeba budować ścianę z plasteliny a nie ze stali. Do tego grubość i gradacja surowca (rezonans mechaniczny).
    Faktura (rozpraszanie dżwięku kierunkowego, wyższych tonów).

    Decha na takim stropie to jak membrana bębna. Podparta w tysiącach mikropunktów nie rezonuje w żadnym zakresie, bo nie może. Jest cicho.
    Sypki perlit nie transportuje dźwięku. Tłumi drgania mechaniczne. Powietrznych duktów tam nie ma...
    Fotki masz 5 postów w górę...
    Cała tajemnica.

  20. #20

    Domyślnie

    Oj Adaś, Adaś i po co tyle pisania...? perlit i keramzyt - podobne materiały jeden to zastygła lawa drugi wypalona glina, temperatura powstania podobna do jednego i drugiego. Lekkie betony robisz i z tego i z tego...
    Tak jak napisaeś - "to się robi do potrzeb..." w powyższej sytuacji potrzebą jest strop drewniany wersja optiroc/maxit to zysk 52 -61 dB. Piszesz że rozwiązanie perlitu jest lepsze można słowo lepsze wyrazić w jednostkach (dB) których nie podajesz. Może jest lepsze, a ile?? jeśli mam polecić komuś perlit - to daj mi argumenty rzeczowe, hasła pozostaw politykom...

    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony