dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pielęgnacja krótkich włosów

    Do tej pory miałam długie włosy a teraz fryzjerka zaproponowała mi dość krótką fryzurkę. Niby wszystko ok. do twarzy mi z taką fryzurą tylko mam dylemat bowiem moje włosy nie dają się ułożyć. Co rano jedynym zabiegiem który pozwala mi umieścić każdy włos na swoim miejscu jest mycie. Jest to dość ryzykowna sprawa boję się nawrotu infekcji górnych dróg oddechowych z którymi swego czasu się borykałam. Takie poranne mycie suszenie a potem wychodzenie na dwór mnie niepokoi. Włosy są sztywne, śliskie nie mogę ich unieść u nasady. Najładniejsze są kiedy już znowu wymagają wizyty u fryzjera. A może ja je za krótko ścinam i stąd problem .Może to też być wina kosmetyków. Może ktoś mi doradzi co powinnam używać.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    a może tak jakąś fotkę

  3. #3

    Domyślnie

    na tą chwilę nie dysponuję zdjęciem.

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie dokonałam pomiaru mam przycięte włosy długość ok. 6 cm „na chłopaka” Grzywka na bok lekko odsłonięte czoło

  5. #5

    Domyślnie

    Może to istotne są farbowane - kolor brąz

  6. #6

    Domyślnie

    Obecnie jestem właścicielką długich włosów ale jeszcze nie tak dawno miałam krótką fryzurkę. Proponuję Ci wypróbować wodę w sprayu do układania włosów. Miałam jedną Fructisa, a drugą Bielendy. Już ze dwa lata tego nie kupowałam ale wybór w sklepach jest na pewno. Kup najlepiej ze dwie różnych firm i wypróbój - chodzi o to żeby nie obciążały włosów. Dobrze jeszcze się sprawdza żel do włosów w sprayu firmy Hegron (do nabycia w większości kiosków - rzecz tania a jakość świetna).
    Takę wodą spryskujesz dłoń (dosyć dużo), rozcierasz w dłonie i ugniatasz włosy, modelujesz je palcami.
    Jak chcesz je jeszcze bardzie zdyscyplinować to spryskaj sobie dłoń żelem w sprayu Hegron i zrób to samo (ale dopiero jak ta woda do układania wyschnie), albo sprubój od razu żelu, bez wody.
    Musisz wypróbować która wersja będzie dla Twoich włosów lepsza - ne pryskaj tylko bezpośrednio na włosy bo efekt będzie gorszy.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję. Stawiam pierwsze kroki w pielęgnacji krótkich włosów i każda rada jest cenna. Teraz kiedy na drugi dzień rano nałożyłam np. żel ale taki tradycyjny -galaretka czy w rozpaczy piankę to włosy robiły się matowe brzydkie i tłuste a i tak jeszcze gdzieś stały koszmar. Podoba mi się też taka fryzura, że z tyłu głowy wszystkie są najeżone zaś boczki na gładko góra lekko podniesiona. Ale wszystko zależy od kosmetyków no i włosów. Jak miałam długie to były podatne na układanie, bez trudu tworzyłam fantazyjne koki więc jestem zdziwiona, że teraz tak się zachowują.

  8. #8

    Domyślnie

    Poczekaj ze dwa tygodnie - włosy powinny się przyzwyczaić do nowej fryzury.
    (Tak mówi moja fryzjerka)

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zapytaj zielonookiej Ona wie najlepiej i na dodatek wie kiedy i w jakim czasie obcinać lub skracać włosy...

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zielonooka bez urazy.....


    pozdrawiam Cię serdecznie i wiem ,że Twoje długasy kiedyś znowu tu zrobią rewolucję.

    serdecznie Cię pozrdo...

  11. #11

    Domyślnie

    ja tez mam krotkie wlosy i na dodatek bardzo cienkie. Musze sie sporo nameczyc rano z suszarka i szczatka zeby je ulozyc i zeby wygladały w miare na puszyste.
    Uzywam fluidu welli : WELLaflex hydrostyle (monco utrwalający) i wlosy faktycznie trzymają sie przez cały dzien. Jest dosc drogi jak dla mnei bo 150ml kosztuje jakies 22zł ale moim zdaniem sie opłaca.
    O wielkości mężczyzny świadczy jego kobieta...

  12. #12

    Domyślnie

    Zakupiłam wczoraj już trochę kosmetyków z niektórymi mam problem bo nie ma i muszę je kupić w większym mieście. I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ja mam źle obcięte włosy i nie pomogą tu żadne kosmetyki. Są one bowiem mocno poszczępione na całej długości. I dlatego jedynie ich uklepywanie blisko głowy powoduje że w miarę dobrze wyglądają. Próby unoszenia ich u nasady powodują, że te dłuższe sterczą i to brzydko wygląda. Chyba muszę zmienić fryzjera.

  13. #13

    Domyślnie Re: Pielęgnacja krótkich włosów

    Cytat Napisał Eluś
    Do tej pory miałam długie włosy a teraz fryzjerka zaproponowała mi dość krótką fryzurkę. Niby wszystko ok. do twarzy mi z taką fryzurą tylko mam dylemat bowiem moje włosy nie dają się ułożyć. Co rano jedynym zabiegiem który pozwala mi umieścić każdy włos na swoim miejscu jest mycie. Jest to dość ryzykowna sprawa boję się nawrotu infekcji górnych dróg oddechowych z którymi swego czasu się borykałam. Takie poranne mycie suszenie a potem wychodzenie na dwór mnie niepokoi. Włosy są sztywne, śliskie nie mogę ich unieść u nasady. Najładniejsze są kiedy już znowu wymagają wizyty u fryzjera. A może ja je za krótko ścinam i stąd problem .Może to też być wina kosmetyków. Może ktoś mi doradzi co powinnam używać.
    Ja podobnie jak i Ty mam krótkie, farbowane włosy. Niestety odkąd zaczęłam farbować (jestem naturalną brunetką, ale wcześnie pojawiły się siwe włosy), musze je myć codziennie, bo rano wyglądam jakby we mnie coś trafiło. Nie jest to dla mnie zbyt uciążliwe, poprostu weszło to w grafik codziennej, porannej toalety jak mycie zębów. Tym bardzie, że moje włosy bardzo dobrze ukladają się, w zasadzie po nałożeniu pianki tylko je suszę i roztrzepuje palcami. W zamian za to ma codziennie ładą, fryzurę.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja do pracy mam na 7.00 więc z tym porannym ich myciem układaniem schodzi mi jakieś 20 minut do tego dojazd do pracy 15 min więc wstaję o godz.5.50 obawiam się zimy .Mam jednak nadzieję,że odrosną i już będę miała mniejszy problem.A może by tak z uwagi na fryzurę zmienić pracę na taką gdzie pracują od 9

  15. #15

    Domyślnie

    W lato obciolem sie na 0 teraz wlosy mi odrastaja ,codziennie myje swoj łeb ale itak niemoge sie uczesac,z pomoca przyszla mi corka mojej ostatniej zony zakupujac silky shinewax stylin firmy nivea REWELACJA POLECAM!!!!!! P.S. w ROSMANIE
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  16. #16

    Domyślnie

    nie no fryzjer to podstawa, sprawne ostrzyzenie ułatwia sprawe w połowie zdecydowanie. Ja codziennie mecze sie ze szczotka i suszarką... Mam cienkie i żadkie włosy wiec zeby wygladały tak jak wyg;adaja to fluid ktory wczesniej polecałam, duza, okrągła szczotka i suszarka z dobra moća (ok 1600)
    O wielkości mężczyzny świadczy jego kobieta...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony