dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    nie jestem zwolennikiem szklanych balustrad, ale muszę przyznać, że do nowoczesnego wnętrza pasują idealnie

  2. #22

    Domyślnie Balustrada z nierdzewki

    Witam
    Mamy schody zabiegowe ze spoczynkiem i będą ze stopnicami dębowymi, natomiast problem z balustradą dębową, gdyż te schody nie umożliwiają ciągłej łagodnie wspinającej się balustrady, wychodzi nam 2 miejsca, gdzie w pionie jest zmiana wysokości poręczy.
    Stąd pomysł, żeby zrobić to z rury nierdzewki z łagodnymi przejściami (wygięcia?) w miejscach skokowej zmiany wysokości. Ma ktoś takie rozwiązanie? Ew. proszę o naprowadzenie w tym zakresie. Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam ponownie, odświeżam ten wątek o poręczach i balustradach, gdyż nie znalazłem innego. B. proszę pochwalcie się swoimi rozwiązaniami, gdyż tutejsze linki wygasły Schody betonowe będą mieć stopnice dębowe i do tego chcemy dobrać zabezpieczenie boczne i poręcze.

    Nasza dotychczasowa wiedza:
    1. barierki wyłącznie z drewna (toczone pionowe przegrody) jest droga ale i chyba już nie na czasie
    2. barierki z samej tylko nierdzewki i poręcz rurowa, są solidniejsze, poręcz odpowiednio wygięta, ale odrażająco zimne i takie trochę technologiczne
    3. mieszanka drewna i nierdzewki wygląda dużo lepiej, ale ponoć nie wytrzymała -puszcza na połączeniach rura nierdzewki -drewno...
    Co wybraliście, b. proszę o opinię i dyskusję w tym temacie

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ja mam balustradę ze stali (zwykła czarna konstrukcyjna, ale wyszlifowana i polakierowana lakierem bezbarwnym - wygląda jak nierdzewka a 3 x tańsza) i do tego pochwyt drewniany z jesionu. Przekroje kwadratowe, pochwyt prostokątny. Nie wiem co by trzeba było robić aby puściło mocowanie pochwytu do konstrukcji balustrady.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, u mnie od kilkunastu lat istnieje coś takiego, na pewno nie jest to nowoczesne rozwiązanie jednak plusem jest jej stabilność.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170225_075848.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	382353

  6. #26

    Domyślnie

    Wracam, gdyż tuż przed decyzją żonka zmieniła zdanie i obecnie foruje mi inox z elementami drewna. Inox jakby potaniał, ale ciekawy jestem jakie mogą być wady i zalety takiego rozwiązania -b. proszę o opinie (foto przykładowe).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schody_Inox-drewno1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	387925  

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony