dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: podniesienie ścianki kolankowej

Domyślnie podniesienie ścianki kolankowej

Witam,

Czy nie popełnię "wykroczenia" jeśli na etapie budowy podniosę ściankę kolankową o 22 cm (1 pustak max?). Czy jest to zmiana istotna i czy trzeba mieć na to dodatkowy projekt?

pozdrawiam

Domyślnie

Mi architekt naniósł taką zmianę na etapie adaptacji projektu.

3. Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa?

Domyślnie Re: podniesienie ścianki kolankowej

Cytat Napisał elania4
    Witam,

Czy nie popełnię "wykroczenia" jeśli na etapie budowy podniosę ściankę kolankową o 22 cm (1 pustak max?). Czy jest to zmiana istotna i czy trzeba mieć na to dodatkowy projekt?

pozdrawiam
    Jakbyś się przejmował takimi bzdetami to byś nigdy tej budowy nie skończył.
    Uważam, że jest to zmiana nie istotna.

Cytat Napisał pelsona
    Jakbyś się przejmował takimi bzdetami to byś nigdy tej budowy nie skończył.
    Uważam, że jest to zmiana nie istotna.
    Zależy o ile chcesz zmienić. U mnie w projekcie była dołączona lista zmian dopuszczalnych "z urzędu" i była wymieniona zmiana wys ściany kolankowej w zakresie +/- 30 cm. Aje jak ktoś samowolnie podniesie o 40-50 cm i z bryły domu zrobi się "gargamel" to projektant mógłby mieć uzasadnione pretensje.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

Domyślnie

o tyle to mozesz smiao zmieniac

Domyślnie

a skąd wiesz ile ta ściana kolankowa ma teraz? może już ma 1m?

Domyślnie

Dla przykładu to tak jakby się zastanawiał czy dać jeden bloczek fundamentowy więcej czy mniej nad ziemię i leciał z tym do projektanta. Wiadomo trzeba zachować niezbędne minimum odległości od poziomu gruntu (dla BK zgodnie z przepisem jest to 40 cm).
    Zmian w trakcie realizacji jest od cholery za przeproszeniem i ciut ciut. Nie ma co tego przeżywać i latać z byle czym do projektantów i im kasę nabijać bo za wszystko sobie liczą. Ludzie stropy zmieniają, materiały na ściany itp. Kierownik to klepie i są to zmiany nieistotne. Zresztą, szykują się a częściowo już są nowelizacje prawa budowlanego z wykazami i interpretacjami co jest zmianą istotną a co nie. Reasumując rozpisałem się może zanadto ale często zapominamy , że na budowie jest kierownik z uprawnieniami i on powinien mieć decydujące zdanie. My forumowicze możemy niechcący wrzucić swoje trzy grosze, bardziej słuszne lub mniej.
    Pzdroofka

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Kod pocztowy
    87-165

Cytat Napisał elania4
    Witam,

pozdrawiam
    my podnieslismy o nieco ponad 24cm czyli 1 szt BK - bez zmian w projekcie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Nasz dom to VICO z http://www.archigraph.pl/wszystkie/?ord=nazwa_skrocona z przerobkami
    Budowa: 4 kwietnia 2007 - 10 maja 2008 roku

Domyślnie

My podnieśliśmy bez zmian w projekcie o 2 BK, ale nie wiem czy tak można robić

Domyślnie

U mnie podniesiona została ścianka o 1 maxa - 22 cm.
    Bez skrupułów.

Natomiast trzeba uważać co mamy na papierze!
    Robiliśmy projekt zamienny do projektu polegający na adaptacji poddasza.
    Architekt zgarnął za to kupę kasy, bo coby nie było problemów z naruszeniem praw autorskich udałam się do samego Twórcy projektu.
    Architekt zrobił nowy projekt architektoniczny i po złożeniu go w Gminie (projektu, nie architekta ), dowiedziałam się, że muszę złożyć nowy projekt zagospodarowania działki, ponieważ nowy projekt jest mniejszy o 8 cm!

Swoją drogą myślę, że niepotrzebnie zawracałam sobie głowę jakimikolwiek zmianami. Głupi pomyślałby, że tak ma być, a mądry by nie zauważył.

Domyślnie

A po co podnosić. Czy nie lepiej wybrać projekt, którego nie trzeba zmieniać?
    Strasznie mnie denerwuje podnoszenie ścianek, bo przez to gubi się proporcje, z dachów robią się czapki i dom wygląda po prostu źle. A potem takie straszydła urozmaicają nasz krajobraz. I jeszcze te agrumenty, że to tylko 20...30...40 cm i nic nie będzie widać.

Domyślnie

Podniesienie ścianki kolankowej w trakcie budowy to zgodnie z art. 36 prawa budowlanego zmiana istotna - zmienia się kubatura budynku. Wymaga zatem decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Natomiast na temat stosowanych na budowach praktyk się nie wypowiadam - są powszechnie znane
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Domyślnie

Cytat Napisał zatom
    A potem takie straszydła urozmaicają nasz krajobraz. I jeszcze te agrumenty, że to tylko 20...30...40 cm i nic nie będzie widać.
    zgadzam się. Mam takie straszydło koło siebie...

Domyślnie

Hej,

dzięki za te wszystkie odpowiedzi i komentarze, dla ścisłości dodam ze chciałabym podnieść tą ściankę z 31cm do 54 cm. W przypadku mojego projektu taka zdawałoby się drobna zmiana spowoduje że budynek będzie wyglądał zgrabniej (subiektywna opinia inwestorów) no i jeszcze trochę więcej miejsca na poddaszu się przy okazji zrobi.
    Pozdrowienia

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

Cytat Napisał mikolayi
    Podniesienie ścianki kolankowej w trakcie budowy to zgodnie z art. 36 prawa budowlanego zmiana istotna - zmienia się kubatura budynku. Wymaga zatem decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Natomiast na temat stosowanych na budowach praktyk się nie wypowiadam - są powszechnie znane
    jedyna poprawna odpowiedź na pytanie zadane przez autorke postu
    od początku do końca
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia