dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tykowanie komina - zaciagnąc siatka metalowa?

    Robotnicy budujacy stan surowy zasugerowali mi ze kominy przy tynkowaniu powinny byc najpierw pociagniete siatka wzmacniajaca, metalowa i dopiero na to tynk. Czy tak należy prawidłowo tynkować kominy? Mam 3 systemowe oddzielone od ścian i stropu - oddzielone welna i papa.

    Czy trudno jest otynkować komin strychu (przejscie w suficie na poddaszu)? Bo chcialem ukladac sufit na poddaszu no ale przydaloby sie chyba otynkowac komin na przejsciu tego sufitu zanim sufit zrobie.

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie komin (systemowy) jest pociągnięty siatką (taką na styropian a nie metalową) i zaprawą klejową a potem będzie tynkowany. Tak radzili wykonawcy stanu surowego i potwierdził kierownik budowy. Ale to nad dachem, w środku jeszcze nie robiłam.

  3. #3

    Domyślnie

    Żadnej metalowej siatki, metal pod wpływem ciepła zmienia swoją objętość i spowoduje odpadanie tynku .
    Z obserwacji komina domku mojego taty potwierdza sie to.
    Jak zalewali daszek na kominie to dziadek stary budowniczy za zbroił go ,po co ? nie wiem ale jedno wiem po jednej zimie wszystkie druty były na wierzchu, beton odpadł od niego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony