dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie jak odnowic lazienke

    Jaki kolor wprowadzic do waskiej dlugiej lazienki, ktora nie posiada okna.
    Plytyki zarowno na podlodze jak i do polowy sciany sa brazowe przechodzace do lekko jasniejszego brazowego. Armatura koloru bialego. Typowy styl lat 80-tych.








  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym wymieniła armaturę i płytki, sorry, to nie jest aż tak strasznie drogie.

  3. #3

    Domyślnie

    To odpada, bo mieszkac tak dlugo nie bede. Chce to doprowadzic tylko do stanu uzytecznosci i jako takiego wygladu, zeby w miare dobrze to wygladalo. A koszt remontu lazienki to 3 tys, bo juz sie orientowalam.

    Wiec zostaje pomalowanie scian, oczyszczenie plytek i dodatki, ktore moze calosc uratuja.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Na zielono (ściany i dodatki)

  5. #5

    Domyślnie

    Są farby do glazury i wyglada to super.
    Armatura do wymiany chyba. Przynajmniej ten nieapetyczny brodzik z kabiną.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja na bank wymieniłabym płytki. Dalabym jakis słoneczny kolor, z racji, że w pomieszczeniu nie ma okna. Do tego jakaś ładna lampa, z dwa kinkiety. Jesli starczy Wam pieniążków, to dodatkowo możecie wymienić ceramikę. Aczkolwiek ta nie jest (z tego co widzę) zła. No i może szafeczki zmienić, ja bym zrezygnowała z wiszących w obecnym stanie, bo tylko "obciążają" łazienkę. Gdybyście zdradzili swój gust możnaby było skomponowac kolorystykę i styl kafli, style mebli i już jest łazieneczka

  7. #7

    Domyślnie

    Płytki i armatura nie bede zmieniane, bo nie bedziemy inwestowac w lazienke duzo pieniedzy ktora nie jest nasza, a dzielimy ja jeszcze z dwoma osobami. I bedziemy w sumie z niej korzystac max przez 2 lata.
    Musze sie skupic na kosmetycznych zmianach, takich zeby doprowadzily lazienke do stylu estetycznego.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, myślałam że ktoś zrobił mi kawał i wstawił zdięcia z mojej łazienki. Ja też sie przeprowadzam do nowego domu gdzie czekają na mnie dwie super ekstra łazieneczki bo na tą nie mogę już patrzeć. Mam nadzieje że się nie obrazisz bo przecież mam identyczną łazienke (nawet takie same płytki) jej za bardzo to nic nie pomoże. Ja jak swoją 3 godziny sprzątam to nawet nie widać efektu. Moim zdaniem jedyne co pomoże tym płytkom to nie wchodzenie w żaden kolor tam zielony i pstrokacenie bo chcemy przecież zachować wrażenie sterylnego i czystego wnętrza a nie graciarni tylko po prostu biel i koniecznie schowanie tych kremików, pianek itp. Ja do swojej kupiłam komodę zwykłą z płyty białą z szufladami za 200 zł wszystko tam pochowałam na półce mam tylko piękną butelkę perfum, szczoteczki i pastę, biało pomalowane ściany , lampy i roletę.itp Nie jest super ale nie jest żle.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz ładować kasy w nie swoją łazienkę, pokombinowałam bym jednak z kolorem. Można pomalować płytki, ale dobra farba kryjąca też kosztuje, a do tego same płytki mogą być gdzie nie gdzie spękane i farba tylko to uwypukli. Zaryzykowałabym z zielonym, ale jasnym i stonowanym kolorem. Przyjemna przygaszona, ale lekka zieleń, do tego biały sufit, przemalowałabym też szafki, które teraz mają drewniane fronty, na biały kolor. Będą się dobrze odcinać od zielonej ściany. Kosmetyki bym pochowała, mogą się do tego przydać wiklinowe koszyczki, np. białe wyłożone zieloną tkaniną. Na pewno nie brązowe. To na razie tyle, na szybko, moich pomysłów

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Do brązu pasują beże, żółcienie i zielony.
    Wziąć odpowiednio pastelowy kolor, pomieszczenie ożyje. Radzę malować farbą lateksową.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał liwia
    Moim zdaniem jedyne co pomoże tym płytkom to nie wchodzenie w żaden kolor tam zielony i pstrokacenie bo chcemy przecież zachować wrażenie sterylnego i czystego wnętrza a nie graciarni tylko po prostu biel i koniecznie schowanie tych kremików, pianek itp.
    Też mi to przyszło do głowy - popieram! Żadnych dodatkowych kolorów - raczej ujednolicenie wszystkiego i postawienie na biel. Zamienić szafki (każda z innej parafii) na białe albo pomalowac je chociaż na biało (wymienic fronty?). Wszystkie kinkiety i dodatkowe półeczki też tylko białe. Zmienić lustro na prostokatne bezramowe (w supermarketach budowlanych są tanie). Co się da pochować. Ta szafka na ścianie z lustrem bardzo się rzuca w oczy i ogranicza przestrezń - nie da sie jej usunąć? Zostana przeciez jeszcze dwie? A co to są te listwy pod sufitem nad kibelkiem? usuńcie to. jeśli to ma coś wspólnego z wieszaniem prania to są mocowane do sufitu białe wieszaki sznurkowe - to nie jest duży wydatek.
    Ręczniki i chodnik białe, a jak muszą byc ciemniejsze to jakis odcień z płytek (np. jeden z tych co widac jest taki fajny jasnobrązowy).

    A kibelek ma bardzo ładny kształt.

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli ma być po taniości, to pomaluj płytki i ścianę na jasny słoneczny kolor, to optycznie powiększy pomieszczenie, a jeżeli chcesz skrócić łazienkę, aby nie wyglądała jak tramwaj, to dłuższe boki jasne, a krótsze zdecydowanie ciemniejsze. Obowiązkowo musisz coś zrobić z kabiną. Spróbuj doczyścić drzwi i brodzik. Ramy pomaluj, brodzik też, jak nie da się go doszorować lub ma odpryski (są specjalne emalie). Jeśli nie da się doczyścić paneli przesuwnych, to zdemontuj je, zakup drążek i jakąś fajną zasłonę prysznicową. Wiele to nie kosztuje, a z pewnością będzie wyglądać bardziej estetycznie. Wyczyść baterie z kamienia. Szafki , albo zeszlifuj lakier i pomaluj lakierobejcą (lepiej bejcą , a potem lakierem), albo zmatuj i pomaluj farbą akrylową, w kolorze bliskim palecie barw ze ścian, ale musi być "żywy", wtedy nie zleje się z tłem.
    Mam nadzieję, że chociaż troszkę Ci pomogłam. Nawet nie wielkim nakładem finansowym można fajnie zliftingować pomieszczenie, ale trzeba włożyć w to trochę pracy i serca Z pewnością dasz sobie radę. Mam nadzieję, że pochwalisz się efektem
    Wykończenia wnętrz. Tynki dekoracyjne.
    Sprzedaż listew sztukateryjnych NMC.

  13. #13

    Domyślnie

    wyszoruj! i pogódź się z losem
    tej łazience nic nie pomoże. ewentualnie malowanie płytek ale to nie jest takie proste jak sie wydaje-efekt fajny ale np z odległości 2 metrów-z bliska nadal będzie dreczyło.... Z "małpy lalki nie zrobisz" bez włożenia kasy więc zaakceptruj i dbaj o porzadek (dobry pomysł to szafka (regał). Efekt malowania i tak nie bedzie pełny bez wymiany armatury wiec po co wogóle zaczynać. Rzucanie kolorów na sciany to porażka-zwrócisz tylko uwagę na elementy nieestetyczne
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony