dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 160
  1. #101

    Domyślnie

    Mieszkając w małym mieszkaniu, uświadomiłam sobie jak ważna jest organizacja wnętrz. W związku z tym mam średni wiatrołap ok. 6 m2. Jest w nim miejsce na długie siedzisko - 2 metry z wykorzystaniem na szafę z obuwiem oraz miejsce na szafę wnękową - niewielką, bo niewielką - ok. 120 cm długości i 1 metr głębokości. Przyglądając się zwyczajom moich mężczyzn zauważyła, że zakładanie butów wymaga tego by siedzieć. poza tym sama widzę, że ubierając syna jest mi wygodniej go posadzić. Trochę sobie nie wyobrażam domu bez wiatrołapu, ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. O jednej rzeczy zapomniałam - kaloryferze. Teraz sobie myślę że jednak mogłam o jakimś pomyśleć, choć nie wiem gdzie bym go wcisnęła.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Dlatego praktycznym rozwiązaniem jest podłogówka, miejsca nie zajmuje, a grzeje

  3. #103

    Domyślnie

    ładnie wygląda ten tynk mozaikowy i ładny kolor (jaki w zasadzie to kolor?). Mój wiatrołap będzie nieduży (4m2) i ma w nim być tylko miejsce na płaszcze/kurtki gości i buty (nasze, goście mogą wchodzić w butach). Pewnie ławeczka, żeby buty wygodnie założyć i lustro oraz parasolnik. Druga garderoba będzie kilka schodów wyżej w hallu -tam docelowo nasze fraki/torby/apaszki i co tam jeszcze związane z okryciem wierzchnim oraz moje torby i lustro coby się przejrzeć przed wyjściem. Zastanawiam się co na ściany do wiatrołapu i na pierwszą część korytarza (schody w górę) i ten tynk mozaikowy wygląda bardzo ładnie. Co jeszcze macie w tych miejscach na ścianach?

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamanatki
    ładnie wygląda ten tynk mozaikowy i ładny kolor (jaki w zasadzie to kolor?). Mój wiatrołap będzie nieduży i ma w nim być tylko miejsce na płaszcze/kurtki gości i buty (nasze, goście mogą wchodzić w butach). Pewnie ławeczka, żeby buty wygodnie założyć i lustro oraz parasolnik. Druga garderoba będzie kilka schodów wyżej w hallu -tam docelowo nasze fraki/torby/apaszki i co tam jeszcze związane z okryciem wierzchnim oraz moje torby i lustro coby się przejrzeć przed wyjściem. Zastanawiam się co na ściany do wiatrołapu i na pierwszą część korytarza (schody w górę) i ten tynk mozaikowy wygląda bardzo ładnie. Co jeszcze macie w tych miejscach na ścianach?
    Najwierniej oddaje kolor ostatnie zdjęcie.

    Nazwy koloru Ci nie podam, bo nie pamiętam. Tam gdzie go kupowałam mają całą ścianę z próbkami różnych mieszanek chyba koło setki róznych zwstawień, ale co najlepsze, to możesz samodzielnie wybierać kompozycję ze wskazanych przez Ciebie kolorów. Tak wybierałam kolor na bok schodów w środku. Pokazałam najbardziej mi odpowiadający ze wskazaniem na większą ilość beżowych "ziarenek". Po kilku minutach dostałam wiaderko z namieszanym tynkiem według mojej "inwencji twórczej". Po nałożeniu okazało się, że spasował idealnie z kolorem płytek na schodach

    Najlepiej kupować tam, gdzie na miejscu mieszają.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Dlatego praktycznym rozwiązaniem jest podłogówka, miejsca nie zajmuje, a grzeje
    czasem niekoniecznie, obecne mam tylko podłogówkę i jest to niepraktyczne zwłaszcza przy dzieciech , gdy np. trzeba wysuszyć pomoczone czapki, rękawiczki, spodnie, kurtki zimą ........
    w nowym domu napewno będzie grzejnik w wiatrołapie lub w garażu zaraz obok drzwi z wiatrołapu do garażu.

  6. #106

    Domyślnie

    ja mam w wiatrołapie podłogówkę, ale w pralni-pomieszczeniu gospodarczym ( między garażem a domem) mam grzejnik drabinkę- właśnie na te śniegowe, mokre ciuchy. zobaczymy czy się sprawdzi.
    Proszę wkejajcie zdjęcia, ja mam mały wiatrołap i przeszło mi przez myśl żeby z niego zrezygnować.Małż powiedział kategoryczne NIE. sąsiedzi zrezygnowali: siedziąc w salonie jak ktoś wchodzi do domu(a mamy małe wiercipiętki) to wieje po nogach strasznie

  7. #107

    Domyślnie

    kordzina : zobaczysz, że ten grzejnik drabinkowy zawsze będzie w użytku, ja bym nie rezygnowała z wiatrołapu jaki on by nie był.

    pozdrowionka.

  8. #108

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Mamy juz w wiatrołapie podłogę, pomalowane ściany i wnetrza szaf zrobione. Brakuje tylko drzwi do szaf i obrazków na ścianie. Oświetlenie juz jest.
    A tak będzie wyglądać jak skończymy No powiedzmy że tak bo podłoga bardziej brązowa jest ale to marmur wiec mam nadzieję, ze sie sam obroni w tej kolorystyce


    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #110

    Domyślnie

    Czas mija, a ja nadal nie mam pomysłu na wiatrołap. Nie jest duży, jest w nim wnęka na zabudowę, ale chciałabym uniknąc tam jednak typowej zabudowy a la komandor Chciałabym, żeby to pomieszczenie było też ładne, nie tylko praktyczne. Ale nie mam pomysłu na nowoczesny wystrój, tak jak w reszcie domu. Znajduję ładne wieszaczki, obrazki itp ale wydaje mi się, że będa się gryzły z resztą domu

    Ma ktoś ciekawie urządzony wiatrołąp w nowoczesnym stylu?

  11. #111

    Domyślnie

    Miałam podobny dylemat. Nie mam co prawda jeszcze skończonego wiatrołapu, ale w głowie juz go mam
    Zainspirowałam się wiatrołapem Monika$Seba, czyli jedna ściana w czarno-szarej tapecie, na której zawisną szafki w czarnym lakierze na drobne duperele (ciapy, szaliki, czapki itp.). Zawiśnie też wieszak na ubrania czyli tafla szkła hartowanego z wypiaskowanym jakimś czymś . Widziała w sklepie taki pomysł ale cena tez fajna 500 zł A po drugiej stronie duże lustro i jakieś 2 stojące ozdóbki po obu stronach. Wiatrołap ma 6,5 m2, czyli za duży nie jest.

  12. #112

    Domyślnie

    U nas wiatrołap będzie maleńki, niecałe 4m2. Przewidujemy tam miejsce na wysoką szafę oraz niską szafkę na buty, która jednocześnie posłuży za siedzisko. Ciasno tam będzie, dwie osoby to już tłok, ale tak niestety musi zostać. Z wiatrołapu jest przejście do holu, zostawimy je (przynajmniej na razie) bez drzwi.

    Ale tak sobie myślę, że może da się przeżyć i nie będzie najgorzej, dla odwiedzających parami wystarczy . W bryle budynku jest garaż, a że dom jest w takim miejscu, że bez auta ani rusz, to przy wejściu od garażu będzie druga szafa. Czy to się sprawdzi? Mam nadzieję, że przetestujemy już tej zimy...
    Dziennik i komentarze to już historia

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    Miałam podobny dylemat. Nie mam co prawda jeszcze skończonego wiatrołapu, ale w głowie juz go mam
    Zainspirowałam się wiatrołapem Monika$Seba, czyli jedna ściana w czarno-szarej tapecie, na której zawisną szafki w czarnym lakierze na drobne duperele (ciapy, szaliki, czapki itp.). Zawiśnie też wieszak na ubrania czyli tafla szkła hartowanego z wypiaskowanym jakimś czymś . Widziała w sklepie taki pomysł ale cena tez fajna 500 zł A po drugiej stronie duże lustro i jakieś 2 stojące ozdóbki po obu stronach. Wiatrołap ma 6,5 m2, czyli za duży nie jest.
    A można prosić o link do Moniki $Seby?

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    A można prosić o link do Moniki $Seby?
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55922

  15. #115

    Domyślnie

    Dzięki, faktycznie jest się czym inspirowac w tej galeii.
    Choć wiatrołąau niewiele widać
    [/i]

  16. #116

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Cytat Napisał Amor
    Miałam podobny dylemat. Nie mam co prawda jeszcze skończonego wiatrołapu, ale w głowie juz go mam
    Zainspirowałam się wiatrołapem Monika$Seba, czyli jedna ściana w czarno-szarej tapecie, na której zawisną szafki w czarnym lakierze na drobne duperele (ciapy, szaliki, czapki itp.). Zawiśnie też wieszak na ubrania czyli tafla szkła hartowanego z wypiaskowanym jakimś czymś . Widziała w sklepie taki pomysł ale cena tez fajna 500 zł A po drugiej stronie duże lustro i jakieś 2 stojące ozdóbki po obu stronach. Wiatrołap ma 6,5 m2, czyli za duży nie jest.
    A można prosić o link do Moniki $Seby?

    A może masz jakieś zdjęcia tej tafli szkła ??

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetka82
    Cytat Napisał jaksie
    Cytat Napisał Amor
    Miałam podobny dylemat. Nie mam co prawda jeszcze skończonego wiatrołapu, ale w głowie juz go mam
    Zainspirowałam się wiatrołapem Monika$Seba, czyli jedna ściana w czarno-szarej tapecie, na której zawisną szafki w czarnym lakierze na drobne duperele (ciapy, szaliki, czapki itp.). Zawiśnie też wieszak na ubrania czyli tafla szkła hartowanego z wypiaskowanym jakimś czymś . Widziała w sklepie taki pomysł ale cena tez fajna 500 zł A po drugiej stronie duże lustro i jakieś 2 stojące ozdóbki po obu stronach. Wiatrołap ma 6,5 m2, czyli za duży nie jest.
    A można prosić o link do Moniki $Seby?

    A może masz jakieś zdjęcia tej tafli szkła ??
    niestety nie posiadam

  19. #119

    Domyślnie

    Witam
    U nas na razie same tynki,jeszcze nie ma wylewek,ale już szukam powoli inspiracji jak tu urządzić poszczególne części domku.
    Nasz wiatrołap też nie jest duży - zaledwie 4,4 m2,ale drzwi wejściowe są położone tak,że z lewego boku (jak się wchodzi do domu) zostaje miejsce na szafę - długą na ponad 2 m i głęboką na jakieś pół metra. Nie jest to aż tak dużo i nie wiem,czy wystarczy tyle,ale zawsze to coś Jeszcze się zastanawiam nad tym,czy szafa będzie miała drzwi lustrzane,czy lustro zawiesić po prostu na przeciwległej ścianie. Osobny wieszaczek na pewno też gdzieś będzie,żeby koleżanka miała gdzie zawiesić płaszczyk jak wpadnie na chwilkę na kawkę
    Chyba aż sobie zaprojektuję wiatrołap

  20. #120

    Domyślnie

    Nikt się nie chwali wiatrołapem, czyżby nie było czym ?
    A moze nie traktujecie tego pomieszczenia tak samo "poważnie" jak inne części domu?

    Ja ciągle nie mogę znaleźć inspiracji, chcę żeby było nowocześnie, ładnie, praktycznie i ciekawie ...

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony