dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 160
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich. Mam mały i ciemny wiatrołap bez okna. Na przeciw drzwi wejściowych powinny być drzwi odzielające wiatrołap i hol, po bokach wąskie ścianki. Zamiast tego chcę zrobić szklaną ścianę i takie też drzwi. Nie wiem jak to się sprawdzi, czy od drzwi wejściowych nie będzie wiało, a poza tym szkło w takim miejscu? Doradźcie!

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że tę szkalną scianę i drzwi chcesz zrobić od holu a nie od zewnątrz...

    Jeśli celem ma być rozjaśnienie wiatrołapu to wydaje mi się to zbytkiem. We wiatrołapie "przebywa" się kilknaście sekund żeby się ubrać/rozebrać więc czy musi tam być pieknie i jasno ? Według mnie MUSI być funkcjonalnie, czyli dobre półki na buty, wieszaki na ubrania no i może jakaś szafa a'la garderoba z przesuwanymi drzwiami na inne rzeczy. Światło można zrobić dobre elektryczne i będzie jasno.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za głos zdrowego rozsądku. Garderoba choć niewielka będzie, wnęka na buty również. Chyba mi wystarczą przeszklone drzwi.

  4. #4

    Domyślnie Wiatrołap

    POradźcie - jak urządzić wiatrołap... Wisząca garderoba na okrycia wierzchnie? a może szafa typu Komandor (lub podobne)? Narazie wstawiłam szafkę na buty i wieszak, ale kompletnie mi to nie pasuje, pomóżcie

  5. #5

    Domyślnie

    Zależy jak duży jest wiatrołap. Najlepiej jak zmieści sie tam szafa typu komandor ale przede wszystkim odkryta, ażurowa półka na obuwie no i koniecznie odkryty wieszak. Chodzi o to, by wilgotne obuwie i okrycia mogły odparować. Szafa komandor nie jest tak ważna bo można rzeczy trzymać np. w holu w garderobie. Pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    I nie zapomnij o lustrze i półce na czapki i szaliki.
    też na doschnięcie

  7. #7

    Domyślnie wiatrołap- rozwiązania pilnie poszukiwane

    jak wykorzystaliście przestrzeń wiatrołapu ?
    wnęka na szafę u mnie ma głębokość 78cm i szerokość 145cm.
    Zastanawiam się na innym rozw3iązaniem niż szafa na całej długości.
    Może szafa o szer. 60cm i wieszak ?
    półka do siedzenia a pod spodem miejsce na buty ?
    Jak Wy to rozwiązaliście ?
    Kacha

  8. #8

    Domyślnie

    Po jednej stronie wysoka szafa, obok siedzisko a pod nim polka na buty. Calosc prawie 270 cm szerokie (glebokie na 90, ale wnęka taka byla). Widzi mi sie, że głębokośc 60 to malo.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Przydałyby się jakieś zdjęcia do natchnięcia. Ten temat też mnie interesuje

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał verunia
    Przydałyby się jakieś zdjęcia do natchnięcia. Ten temat też mnie interesuje
    mnie też ale szafa zabudowana odpada, bo we wnęce mam grzejnik

  11. #11

    Domyślnie

    nie da się zrobić zdjęcia tak małemu pomieszczeniu
    wnęka o długości 145cm i głębokości 70 cm.
    Kacha

  12. #12

    Domyślnie

    tak wygląda to na projekcie
    Kacha

  13. #13

    Domyślnie

    Hmm.. Zalezy jakie jest u Ciebie w rodzinie zapotrzebowanie na miejsce na kurtki (u nas np. szafa 120 jest cala zapchana, czasami kurtki wieszamy w garderobie obok).
    Bo mozna przykladowo zabudowac cala wneke ale na koncu zrobic szafe 'wiszaca', pod szafa zostawic wneke taka, zeby we wnece zmiescil sie zwkly taboret do siedzenia albo cos w rodzaju wysuwanego siedziska na kolkach. Albo niech sie wysuwa szafka do siedzenia z polkami na buty.

    Albo mozesz zrobic maksymalnie szeroka szafe jak sie da (90cm?) a reszte przeznaczyc na wieszak, siedzisko i polke na buty. Bedzie troche przestronniej niz gdy cala wneka bedzie zabudowana ale niestety wszystko bedzie 'na wierzchu'.

    My w koncu nie zrobilismy siedziska - uzywamy taboretu ktory stoi w garderobie. Wieszaka w przedpokoju tez nie mamy chociaz jest przygotowane miejsce - mokre kurtki wieszamy do garderoby. Buty, jesli czyste wstawiamy od razu do szafy, jesli brudne to do garderoby na polke na buty. I tak osobiscie lubie - zadnych wiszacych na widoku kurtek czay brudnych butow. W przedpokoju kroluje tylko pies ze swoim psim balaganem

  14. #14

    Domyślnie

    Ja może troszkę nie w temacie...

    Kacha, podoba mi się rozkład Twojego domku na dole. Prośba. Pokaż górę.

    pozdrawiam - Juras


    A tak na marginesie to mam niemal identyczny wiatrołap. Na dole szafka na buty z blatem do siadania, wyżej wieszaki na ścianie, Sprawdza się w lecie. W zimie ciuchy czterech osób wypełniają wnękę zupełnie. A jak ktoś jeszcze przyjdzie, to przerąbane
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras XR4Ti
    Ja może troszkę nie w temacie...

    Kacha, podoba mi się rozkład Twojego domku na dole. Prośba. Pokaż górę.

    pozdrawiam - Juras


    To samo mialam napisac

  16. #16

    Domyślnie


    Proszę

    Mogę Was prosić o fotki ??
    Kacha

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK
    Albo mozesz zrobic maksymalnie szeroka szafe jak sie da (90cm?) a reszte przeznaczyc na wieszak, siedzisko i polke na buty. Bedzie troche przestronniej niz gdy cala wneka bedzie zabudowana ale niestety wszystko bedzie 'na wierzchu'.
    czyli wnęka na wierzchu byłaby dł. jakieś 55 cm ?
    Nie za mało ?
    Mały ten mój wiatrołap
    Kacha

  18. #18

    Domyślnie

    Mysle, ze 55cm wystarczy o ile siedzisko bedzie wysuwane - taka np. szafka na buty-siedzisko na kolkach. Jak potrzeba to wysuwasz, jak nie to nie zabiera miejsca. Bo faktycznie wtlaczac swoj kuperek jak maly by nie byl we wneke o szerokosci 55cm byloby niewygodnie. Natomiast na powieszenie paru mokrych kurtek 55cm jest ok.

    To wszystko zalezy czy wolisz kurtki i plaszcze pochowane czy wiszace na wierzchu i ile ich masz. W pierwszym przypadku raczej trzeba by zabudowywac na maxa, bedzie sporo miejsca na kurtki ale wiatrolap malutki, w drugim minimalnej szerokosci szafe ale za to w wiatrolapie bedzie wiecej miejsca.

    A moze jakies male przerobki zwiekszajace powierzchnie wiatrolapu albo zrobienie malej szafy w holu a w wiatrolapie tylko wieszak? Bo faktycznie wiatrolap malutki Tak mysle, ze w dwie osoby moze byc troche ciezko sie rozebrac

  19. #19

    Domyślnie

    Aaa.. jest jeszcze maly problem. Gdybys chciala robic szafe z drzwiami przesuwnymi, o "przepisowej" glebokosci, to na te drzwi zazwyczaj liczy sie ok 10cm glebokosci. Czyli wychodzi, ze na szafe trzeba przeznaczyc jakies 70cm glebokosci (ale ja w sypialni zrobilam 65 i tez jest ok).

    Tak sobie pomyslalam nad rozwiazaniem kompromisowym. Gdybys chciala powalczyc o miejsce w wiatrolapie to mozna by zabudowac wneke duzo plytsza szafa z normalnymi drzwiami (albo wymyslic jakis sposob na zaslanianie) a kurtki i plaszcze wieszac rownolegle do sciany. Mysle, ze z tych 70cm spokojnie daloby sie zaoszczedzic do 30cm i powiekszyc w ten sposob przestrzen wiatrolapu. Zawsze to wygodniej sie rozbierac i ubierac jak jest troche wiecej miejsca. A do siedzenia dalej polecam cos wysuwanego (taboret, krzeselko, szafke na kolkach), bo to sie sprawdza

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki
    teraz muszę sama pokombinować
    Kacha

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony