dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 34
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 664
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    9.gnizda blatowe-wysuwane, hermetyczne - ok 1,5tys/szt
    gniazdo blatowe też fajna rzecz, ale nieprawdą jest cena 1,5 t...choć tanie mimo wszystko nie było
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  2. #262

    Domyślnie

    A może ktoś wkleić zdjęcie tych gniazd blatowych, bo brzmi zachęcająco, ale pojęcia nie mam jak wygląda. Bardzo proszę.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  3. #263

    Domyślnie

    Dla chcącego nic trudnego!

  4. #264

    Domyślnie


    [img]Symbol producenta
    Opis Funkcjonalność i nowoczesny wygląd połączone w jedno System ułatwiający pracę z urządzeniami energetycznymi i elektrycznymi
    Power Port ® zwiększa funkcjonaloność pomieszczeń kuchennych, dzięki zastosowaniu gniazdek elektrycznych, audiomedialnych czy internetowych tworzy wspaniały system do gabinetów, sal konferencyjnych czy hoteli
    rysunek
    Wymiary
    Cena detal. (brutto) 455,66 PLN Jednostka szt.

    \

    http://www.dacter.com.pl/?mode=tw&tw=6680
    Dla chcącego nic trudnego!

  5. #265

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki Acca5 za szybki odzew.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  6. #266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Blum czy Hettich

    pewne rozwiązania dostepne są w Hettich'u, a nie ma ich w Blim'ie. Nasłuchałam się ochów i achów na Bluma i zastanawiam się czy to zasłużone zachwyty, czy te systemy bardzo się różnią. Ktoś ma porównanie?

  7. #267

    Domyślnie

    No i nasz stolarz większość okuć stosuje z bluma a to co nie ma w blumie, np kosze wysuwane, cargo obracane bierze z hetticha.
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  8. #268
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ja mam wszystkie rozwiązania w kuchni z Hetticha - szuflady, carga. Nie widziałam rozwiązań bluma, ale to co mam chodzi leciutko i jest funkcjonalne.

  9. #269

    Domyślnie

    Jak chodziłam po studiach kuchennych to się pytałam, czy jest różnica pomiędzy hettichem, a blumem. W żadnym nie przyznali wyższości jednego na drugim, mówili, że po prostu pracują na jednej z tych firm " z przyzwyczajenia". Rust korzysta z bluma, a Wrzosowa z hetticha.

  10. #270

    Domyślnie

    U mojego majstra od kuchni blum był tańszy, jednak faktycznie oferta hetticha jest bogatsza.

  11. #271
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    jest jeszcze Peka.
    Jak ona wygląda cenowo na tle pozostałych?

  12. #272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam gdzie z tych bardzo nowoczesnych kuchniach trzymać np ziemniaki, cebulę itp?
    Nie chce mi się biegać za kazdym razem do spiżarki - myślałam właśnie o takich wiklinowych koszach wysuwanych niczym szyflady

  13. #273

    Domyślnie

    ze swojego doświadczenia dodam:
    - blat na dopasowanej do użytkowników wysokości;
    - szafki wiszące takoż;
    - duże szuflady na pełen wysuw z amortyzatorami;
    - amortyzatory przy drzwiach do szafek (nie strzelają);
    - zmywarka;
    - zlew z dużą komorą, oraz koszyczkiem –ociekaczem;
    - dozownik na płyn do mycia naczyń;
    - prowadnice w piekarniku;
    - wysoka wylewka w kranie do zlewu;
    - metalowe mydło, które zabija zapachy;
    - organizer w płytkiej szufladzie na sztućce i inne duperele;
    - relingi z systemem koszyczków i półeczek - wszystko na miejscu i pod ręką (w małej kuchni bezcenne);
    - duża lodówka;
    - taboret ze schodkiem z ikei (wszędzie dosięgam).

    Cytat Napisał Maxtorka
    Jeszcze mi się coś przypomniało . W szafkach narożnych dolnych ażurowe półki obrotowe na słupku - łatwo wszystko wyciągnąć bez nurkowania do środka :)
    a ja uważam, ze te półki są kiepskim pomysłem. bardzo dużo miejsca się traci i wszystko z nich spada... ja swoją narożną szafkę ze zwykłą półką uwielbiam, bo jest bardzo pakowna.

    jakbym miała dużą kuchnię i dużo kasy to bym na pewno zainwestowała w:
    - piekarnik i mikorofalówkę w słupku;
    - wypaśny ekspres do kawy;
    - zestaw sortowników do odpadków w szufladzie;
    - co najmniej 2 carga;
    - szafki bez uchwytów;
    - blat na którym mogłabym kroić, stawiać gorące naczynia i ogólnie kompletnie sie nim nie przejmować…

  14. #274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Tak na marginesie zachecam do samodzielnego wykonania kuchni ...mozna zaoszczedzic 3-5 krotnosc tego co kosztuje w "markowych salonach" i nie ma zadnych roznic ( w sumie w slaonach mebele robia ludzie z tych samych komponentow )))
    Jak ktos ma jakies pytania zapraszam na priv - jestem teraz na etapie wlasnej (juz 4 w zyciu) kuchni wiec wszytskie wymiarki i laczenia oraz namiary na hurtownie mam w glowie na biezaco )

    Wracajac do systemow cichego i lagodnego zamykania szuflad - zastanawialem sie nad blumowskimi tandemboxami ale w koncu zrezygnowalem z tego rozwiazania - jak sie okazuje w praktyce podobna funkcjonalnosc spelniaja prowadnice kulkowe z pelnym wysuwem i samodomykaniem (ok 10-15 zl za komplet - nie mylic z tandetnymi prowadnicami rolkowymi) wraz z hamulcem pneumatycznym blum (kilka zl za sztuke). Tandemboxy za kilkaset zl bluma tak naprawde sluza bardziej stolarzowi (ze wzgledu na szybki i lawty montaz) niz uzytkownikowi kuchni . Oczywiscie Blum i hettich maja fajne unikalen rozwiazania z ktorych korzystam ale na pewno nie zlece ich zainstalowania wykonawcom z markowych sklepow

    Jesli chodzi o czas wykonania w brew pozorom nie zajmuje tak duzo - a dla mnie jest to swojego rodzaaju rozrywka i oderwanie sie od innych obowiazkow ( na co dzien jestem informatykiem a nie stolarzem - a wiec kazdy moze ZROBIC sobie kuchnie )))

  15. #275
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    warto szufladę na talerze umieścić blisko zmywarki, żeby nie biegać z czystmi talerzami po całej kuchni
    szafkę (szufladę) na garnki, patelnie itp pod płytą gazową (lub elektyczną).
    W wąskiej szufladzie obok mieć wszystkie potrzebne sztućce (drewniane łyzki itp).
    Pod piekarnikiem (w zadudowie) zawrto zrobić wysuwaną szyfladę na wszystkie formy do pieczenia, brytwanki, tortownice, formy do babeczek itp.

  16. #276

    Domyślnie

    zamawiając kuchnie nie grało dla mnie roli czy to będzie blum czy hettich (zresztą cena była ta sama) ale w salonie, w którym kupiłam meble, zwrócono moją uwagę na sam efekt domykania. w systemie hettich ładniej to wygląda. szuflada przy końcu spowalnia i jakby dociąga się do szafki. ja zdecydowałam się na hettich, bo bardziej mi się podobał sam proces. ot taki prozaiczny powód

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kwirynow
    Tak na marginesie zachecam do samodzielnego wykonania kuchni ...mozna zaoszczedzic 3-5 krotnosc tego co kosztuje w "markowych salonach"
    Łatwo powiedzieć...
    Marzy mi się kuchnia w takim stylu:
    http://www.zappalorto.it/galleriazap/entra/entra.html
    murowana, najlepiej z cegły, i już sam projekt czuję, że mnie przerośnie (żeby było ładnie i funkcjonalnie)
    No i boję się, że skończy się na tradycyjnych meblach, a bardzo chciałabym ten wiejski klimat

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta
    zamawiając kuchnie nie grało dla mnie roli czy to będzie blum czy hettich (zresztą cena była ta sama) ale w salonie, w którym kupiłam meble, zwrócono moją uwagę na sam efekt domykania. w systemie hettich ładniej to wygląda. szuflada przy końcu spowalnia i jakby dociąga się do szafki. ja zdecydowałam się na hettich, bo bardziej mi się podobał sam proces. ot taki prozaiczny powód
    blum ma identyczne rozwiązanie "domykanie szuflad"

  19. #279

    Domyślnie

    a ja będę miał Wurth'a. Zobaczymy jak to sie sprawuje

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekgra
    Cytat Napisał editta
    zamawiając kuchnie nie grało dla mnie roli czy to będzie blum czy hettich (zresztą cena była ta sama) ale w salonie, w którym kupiłam meble, zwrócono moją uwagę na sam efekt domykania. w systemie hettich ładniej to wygląda. szuflada przy końcu spowalnia i jakby dociąga się do szafki. ja zdecydowałam się na hettich, bo bardziej mi się podobał sam proces. ot taki prozaiczny powód
    blum ma identyczne rozwiązanie "domykanie szuflad"
    właśnie nie do końca. jak to wyjasnić blum domyka a hettich spowalnia i przyciąga. nie mniej jednak, mało istotny szczegół w całej sprawie

Strona 14 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony