dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 159
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3166
  1. #1

    Domyślnie Edmar70 i jej Wdzięczny M07

    Nadejszła wielkopomna chwila.

    Po prawie trzech latach zmagań z papierzyskami Wdzięczny doczekał się realizacji.

    Kilak słów o sobie. Mam na imię Edyta, mieszkam i pracuję niedaleko Warszawy. Mąż Marek i dwie córy - Asia lat prawie 15 i Małgosia lat 11.
    Od 16 lat mieszkamy w małym domku, a właściwie w jego połowie, na 50 m2. Od pewnego czasu zrobiło nam się przyciasno. Na początku zastanawialiśmy się nad rozbudową naszej części, ale w rezultacie doszliśmy do wniosku, iż ze starego nie zrobimy nowego. I tak narodził się pomysł na budowę.
    Po weryfikacji kilkuset projektów objawił się Wdzięczny M07 z pracowni Muratora, który prawie w 100 % spełnił nasze oczekiwania.

    Oto on w całej krasie:





    Pogoda była łaskawa aż nader, więc 24.10.07 została wkopana pierwsza łopata i ściągnięty humus.






  2. #2

    Domyślnie

    Dzisiaj brygada budowlana w postaci dwóch robotników , zasuwała od rana do zmierzchu. Celem ich pracy było wykopanie ław fundamentowych.

    A oto co do tej pory udało im się wykonać:





    Nie wiem czy to dużo, czy mało? Co do jednego dostałam zapewnienie - jutro zbrojenia, a w sobotę zalewanie fundamentów.

    Na razie to byłoby na tyle. Nie omieszkam na bieżąco zdawać relacji z placu boju.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Edmar, jakie piękne miejsce! Te drzewa... zwłaszcza jesienią...
    Jesteś dużo dalej niż ja, a jaki planujecie harmonogram, co jeszcze w tym roku?
    pozdrawiam,
    agakz

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj agakz.

    W tym roku planuję tyle ile się da. O ile pogoda będzię sprzyjać to chcę do końca roku zadaszyć. Mój majster nie widzi przeszkód. Najważniejsze, aby przed mrozami wyjść z ziemi, a widać, że się uda.
    A ponieważ buduję z Ytonga to powinno pójść dość szybko. Na pewno przy -15 st. trzeba będzie przerwać, ale do takich mrozów mam nadzieję jeszcze daleko.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    w końcu trafiłam do Ciebie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edmar70
    Dzisiaj brygada budowlana w postaci dwóch robotników , zasuwała od rana do zmierzchu. Celem ich pracy było wykopanie ław fundamentowych.

    A oto co do tej pory udało im się wykonać:





    Nie wiem czy to dużo, czy mało? Co do jednego dostałam zapewnienie - jutro zbrojenia, a w sobotę zalewanie fundamentów.

    Na razie to byłoby na tyle. Nie omieszkam na bieżąco zdawać relacji z placu boju.
    no tylko pogratulować ,panowie musieli nieźle machać łopatami..

  7. #7

    Domyślnie

    andzia cieszę się, że wpadłaś sobie do mnie.
    Faktycznie faceci nieźle się dziś namachali. Wydaje mi się, że jak na tylko cztery ręce, to tempo było zawrotne.
    Oby tak dalej, oby tak dalej....

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    pan pewnie się zdziwił jak mu fotkę strzeliłaś

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzik.78
    pan pewnie się zdziwił jak mu fotkę strzeliłaś
    Hihihi... dokładnie tak było.
    Bronił się bidula jak tylko mógł. Ale zapewniłam go, że jest bardzo fotogeniczny i w końcu się zgodził, ale pod warunkiem, że dam mu to zdjęcie na pamiątkę. Ma to u mnie jak w banku.

  10. #10

    Domyślnie

    No proszę to tu sie nasza Edmar ukryła ze zdjęciami i opisem swoich poczynań na budowie

    Super, jak to cieszy jak się ogląda takie zdjęcia choć to nie mój postęp ale mi ciepło na serduszku i sie rozmarzyłam

    Mam nadzieje ze w tym roku pogoda wam będzie sprzyjała i dużo więcej zrobicie

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Skorpionku serdeczne dzięki za cieplutkie słóweczko.

    Pogoda... no cóż, będzie co ma być. Zdaję sobie sprawę, że termin budowy jest nieco ryzykowny, ale ufam swojemu majstrowi, który zapewnia mnie, że zrobi wszystko tak, aby było jak najkorzystniej. I tego się trzymam jak tonący brzytwy.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Edmar!!!!!!! Gratulacje!!!!!!!!!

    Co by się dobrze budowało!!!!!!!!

    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  13. #13

    Domyślnie

    Brazunia dobra duszyczko witaj.

    Pamiętam jak nie tak dawno prosiłaś mnie o fotki z budowy.
    I proszę bardzo... doczekałaś się.
    Zaglądaj sobie tu czasami, będzie mi niezmiernie miło.
    A już za chwil kilka będę podziwiać Twoje zmagania z Wdzięczniakiem.
    Ja Ci to mówię - Edmar 70.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    marnia

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    733
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Widzę, że tą jesień to nie tylko ja dostrzegłem.
    Działka super.
    Postępy super.
    Nastrój u Edmarci super.
    Markowie super
    I oby tak dalej.
    I zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia ....

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edmar70
    Brazunia Zaglądaj sobie tu czasami, będzie mi niezmiernie miło.
    Jakie czasami Ja tu będę codziennie i żadne psy i wilki mi nie straszne !!!! Trzymam kciuki za budowę!!!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  16. #16

    Domyślnie

    Edmar,
    jedno słowo:

    ZAZDROSZCZE!!!!!

    Wszystko wygląda fantastycznie.

  17. #17

    Domyślnie Nareszcie!!!

    Powodzenia!!!

    Jak zima będzie taka jak w zeszłym roku to nie tak źle. Z kolegą murkowaliśmy ścianki działowe dopóki -5 nie było, potem (ok lutego) już nawet gorzała nie pomagała Nosy fioletowe mieliśmy.

  18. #18

    Domyślnie

    Marek dzięki, że zajrzałeś do mnie tak z samego rana.
    Z tych wszystkich super to ja jestem najbardziej super.

    Brazunia a kto by Cię psami szczuł?
    Chyba musiałby mieć najpierw ze mną doczynienia.

    Ola & Kamil witajcie. Ja też zazdrościłam wszystkim naokoło ich domów. Ale teraz to już przeszłość i Wam też to niedługo przejdzie.

    rocco jak miło!
    A te nosy fioletowe to od mrozu, czy może od gorzałki mieliście?

  19. #19

    Domyślnie pytanko

    fundamenty robisz takiej szerokości jak w projekcie? jesli nie będziesz stawiać ścianki z klinkieru dla ozdoby to chyba nie trzeba (piszę bo wizualnie dość szerokie te ławy mi się wydają, ale może dlatego że przed szalowaniem.

  20. #20

    Domyślnie Re: pytanko

    Cytat Napisał rocco_29
    fundamenty robisz takiej szerokości jak w projekcie? jesli nie będziesz stawiać ścianki z klinkieru dla ozdoby to chyba nie trzeba (piszę bo wizualnie dość szerokie te ławy mi się wydają, ale może dlatego że przed szalowaniem.
    Co do fondamentów nie wprowadzałam żadnych zmian, a ścianka z cegły będzie musowo.

Strona 1 z 159

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony