dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie Rurki ogrzewania podłogowego i podnoszący sie styropian

    Witam,
    Mam układane rurki ogrzewania podłogowego. Zauważyłem, że są miejsca, gdzie rurki podnoszą styropian do którego są poprzypinane, tak na około 1cm.
    Jak się nadepnie, to oczywiście dogina się go do podłogi, ale po chwili i tak sie podnosi. Czy to zjawisko jest szkodliwe ? Czy wylewając anhydryt styropian zostanie dociśnięty do podłogi ? Czy może trzeba go jakoś docisnąć, przykołkować ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Mozesz przykolkowac kolkami plastykowymi do stropu, takimi jakie sie stosowalo kiedys ocieplajac dom.
    Ale gwarantuje ci ze taka ilosc betonu ktory zostanie na te rurki i styropina wylane docisnie go swoim ciezarem do samego stropu
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZiPi

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Puck
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    U mnie było podobnie. Styropian podnosił się w rogach pomieszczeń ale pod wylewką nic się juz nie podnosi

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    W przypadku klasycznej wylewki betonowej nie ma problemu, jej cieżar dociśnie wszystko. U mnie ma być anhydryt, a to leje sie jak cienka śmietana. Obawiam się tego, że zamiast docisnąć podniesiony styropian rozpłynie sie na boki.
    Pytanie - jaka jest szansa na to, ze anhydryt się rozpłynie na boki a podniesiony styropian pozostanie podniesiony?

    Czy w ogóle jest sie czym przejmować ?

  5. #5

    Domyślnie

    nie masz foli na styropianie czy jak ?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    mam folie...
    mam:

    - rurki 16x2
    - folia rozwijana z nadrukiem (do ogrzewania podłogowego)
    - styropian
    - beton

    Folia po rozwinięciu jest cała posklejana taśmami, żeby nic nie wpłyneło pod spód.
    Taśmy dylatacyjne też sa z pakiem folii i przyklejone do folii z nadrukiem.Wiem całośc powinna byc szczelna i nic nie powinno wciekać pod spód.

    Moje obawy są o to czy lejący się anhydryt bedzie w stanie docisnąć "spręzynujące rurki" które podnoszą folie i styropian.
    Nigdy nie widziałem wylewania anhydrytu, wiem tylko, ze to sie rozlewa i on sie rozpływa po podłodze - a posadzka betonowa sama sie nie rozleje.

  7. #7

    Domyślnie

    Książkowo styropian powinien być ułożony w taki sposób aby ściśle przylegał do podłoża - ma to zapobiec, jak sam pisałeś wpływaniu betonu pod izolację oraz powstawaniu miejsc gdzie wylewka będzie cieńsza niż zakładana/wymagana.

    W praktyce, jak zresztą piszą koledzy, przy wylewaniu zwykłego betonu takie sytuacje zdarzają się dość rzadko, w Twoim przypadku może być różnie.

    Jeśli jeszcze możesz, dokup kilka specjalnych kołków i "przypnij" styropian do posadzki, na pewno to nie zaszkodzi i będziesz miał spokój - majątku na tych elementach nie stracisz.

    Elementy takie można znaleźć w naszym katalogu Ogrzewania Podłogowego, dostępnym na stronie www, link obok.
    Ostatnio edytowane przez KAN-therm ; 19-05-2015 o 20:04
    http://pl.kan-therm.com/

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAN-therm Zobacz post
    Jeśli jeszcze możesz, dokup kilka specjalnych kołków i "przypnij" styropian do posadzki, na pewno to nie zaszkodzi i będziesz miał spokój - majątku na tych elementach nie stracisz.

    Elementy takie można znaleźć w naszym katalogu Ogrzewania Podłogowego, dostępnym na stronie www, link obok.
    Dziekuje za informacje. Tak to chciałem zrobic, i chyba zrobie. Czas mam do poniedziałku.
    W poniedziałek leją anhydryt...

    A mam do Ciebie inne pytanie.... może zaspokoisz moją ciekawość.
    Ogrzewanie podłogowe mam zrobione w systemie KAN rurkami PERT/AL/PERT. To moim zdaniem sugeruje, że rurka posiada dwie warstwy PE-RT, ale jak przyjrzałem się przekrojowi rurki, to warstwa zewnętrzna jest biała, a wewnętrzna raczej lekko mleczna a nie biała. Wiec chyba nie jest to ten sam materiał?

  9. #9

    Domyślnie

    Jak najbardziej jest to ten sam materiał.

    Jak sam zapewne też zauważyłeś te poszczególne warstwy różnią się między sobą nie tylko kolorem ale przede wszystkim grubością. Rura/warstwa wewnętrzna jest w tej konstrukcji elementem najważniejszym i posiada tak dobraną grubość aby była w stanie bezpiecznie pracować przy konkretnym ciśnieniu i temperaturze (czyli musi przejmować parametry robocze instalacji). Kolor w tym przypadku jest neutralny gdyż jej barwienie nie ma raczej sensu - można by powiedzieć że jest on naturalny dla tego tworzywa (bez tzw. barwienia). Ta główna rura (PE-RT), w procesie produkcji owijana jest folią Al która zabezpiecza dodatkowo rurę przed dyfuzją (przenikaniem) tlenu do wnętrza instalacji (chroni instalację przed jej zapowietrzaniem się), ogranicza jej wydłużalność termiczną i nadaje jej plastyczne właściwości (rurę można dowolnie formować i zachowuje ona nadany kształt). Warstwa zewnętrzna także wykonana jest z polietylenu PE-RT, natomiast jest to stosunkowo cienka warstwa która ma za zadanie jedynie chronienie warstwy Al a jej kolor można dowolnie zmieniać dodając odpowiednich barwników podczas procesu produkcji.

    Bardzo ważną kwestią w tego typu rurach jest też jakość kleju stosowanego do połączenia tych wszystkich warstw konstrukcyjnych rury, a tym samym jakość ich połączenia. Jest to także dość istotna kwestia wpływająca na długowieczność rury.
    http://pl.kan-therm.com/

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Podłoga zalana.
    Anhydryt nie jest taki lejący jak mi się wydawało.
    Wszystko poszło OK
    Ale wcześniej wsadziłem 100 kołków w podłogę, aby ją podociskać. Dzis wiem, ze to była niepotrzebna praca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony