dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie GRZEJNIKI - KONWEKTORY? ELEKTRYCZNE

    Witam

    Poszukuję dobrej jakości grzejniki, konwektory elektryczne.
    Z możliwością montowania na ścianie.
    Wytrzymałe ciągłe grzanie, koniecznie z termostatem z ustawianiem godziny i temperatury.
    Mają by używane jako jedyne ogrzewanie w starym budownictwie w mieszkaniu.

    Pomóżcie. Co jest dobre, nowe i sprawdzone.
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  2. #2

    Domyślnie Re: GRZEJNIKI - KONWEKTORY? ELEKTRYCZNE

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    Witam

    Poszukuję dobrej jakości grzejniki, konwektory elektryczne.
    Z możliwością montowania na ścianie.
    Wytrzymałe ciągłe grzanie, koniecznie z termostatem z ustawianiem godziny i temperatury.
    Mają by używane jako jedyne ogrzewanie w starym budownictwie w mieszkaniu.

    Pomóżcie. Co jest dobre, nowe i sprawdzone.
    W LeroyMerl.. coś tam mają bardzo dobre (produkowane przez Atlantic) dla tej sieci sklepów grzejnki o nazwie WELCOME - to po prostu Atlantic ale połowę tańszy (mam takie już 5 lat, spisują się rewelacyjnie, proste, ładne, montowane na ścianie)
    Co do regulacji czasowej to zakładasz zwykłe regulatory takie które włącza się przez gniazda (kontakty)
    Jeśli ma to być sterowane elektronicznie to już musi być Atlantic, Noirot (mają dodatkowy przewód to podłączenia sterowania); podobnie jeśli zależy Ci na tym jakie logo jest na obudowie to Atlantic lub Noirot - francuskie, bardzo dobre.

    (Noirot) www.bursa.pl
    (Atlantic) www.atlantic-polska.pl
    "W każdej organizacji jest ktoś kto wie o co chodzi, taką osobę należy usunąć"

  3. #3

    Domyślnie Re: GRZEJNIKI - KONWEKTORY? ELEKTRYCZNE

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    Witam

    Poszukuję dobrej jakości grzejniki, konwektory elektryczne.
    Z możliwością montowania na ścianie.
    Wytrzymałe ciągłe grzanie, koniecznie z termostatem z ustawianiem godziny i temperatury.
    Mają by używane jako jedyne ogrzewanie w starym budownictwie w mieszkaniu.

    Pomóżcie. Co jest dobre, nowe i sprawdzone.
    Atlantic, dimplex, noirot... Wszystkie z możliwością wykorzystania szerokiej gamy fabrycznych sterowników i programatorów. Licz się z ceną za szt. w okolicach 250-350zł (z elektronicznym termostatem i możliwością sterowania) + 200-600zł za programatory. Ten za 200 to do każdego grzejnika, ten za 500-600 to centralne, 4-strefowe sterowanie. Ceny oczywiście przykładowe.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Dimplex - chyba EPX. Każdy z programatorem. Każdy komplet kosztował około 350 złotych. Działają bez zarzutu. Jednak zastanów się czy jako jedyne źródło ogrzewania w starym budownictwie zdadzą egzamin. Mając na uwadze kubaturę pomieszczeń (pewnie są wysokie) oraz izolacyjność cieplną budynku będą musiały się sporo napracować. Każdy z moich ma 1500 W. Tak więc zastanów się czy koszty eksploatacyjne będą dla Ciebie akceptowalne.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina_i_marek
    Mam Dimplex - chyba EPX. Każdy z programatorem. Każdy komplet kosztował około 350 złotych. Działają bez zarzutu. Jednak zastanów się czy jako jedyne źródło ogrzewania w starym budownictwie zdadzą egzamin. Mając na uwadze kubaturę pomieszczeń (pewnie są wysokie) oraz izolacyjność cieplną budynku będą musiały się sporo napracować. Każdy z moich ma 1500 W. Tak więc zastanów się czy koszty eksploatacyjne będą dla Ciebie akceptowalne.
    Co do cen - to chyba dawno było Tydzień temu kupowałem m.in. EPX1500W po 350zł. Programator dodatkowo powyżej 200zł (dokładnie nie wiem, bo sam brałem centralny, 4-strefowy). Zgadzam się natomiast z tym, że w starym nie modernizowanym budownictwie ogrzewanie elektryczne może być drogie...
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał ewelina_i_marek
    Mam Dimplex - chyba EPX. Każdy z programatorem. Każdy komplet kosztował około 350 złotych. Działają bez zarzutu. Jednak zastanów się czy jako jedyne źródło ogrzewania w starym budownictwie zdadzą egzamin. Mając na uwadze kubaturę pomieszczeń (pewnie są wysokie) oraz izolacyjność cieplną budynku będą musiały się sporo napracować. Każdy z moich ma 1500 W. Tak więc zastanów się czy koszty eksploatacyjne będą dla Ciebie akceptowalne.
    Co do cen - to chyba dawno było Tydzień temu kupowałem m.in. EPX1500W po 350zł. Programator dodatkowo powyżej 200zł (dokładnie nie wiem, bo sam brałem centralny, 4-strefowy). Zgadzam się natomiast z tym, że w starym nie modernizowanym budownictwie ogrzewanie elektryczne może być drogie...
    To prawda, podpisywałem umowę w październiku 2006 i obowiązywały mnie ceny z dnia podpisania umowy. Ale też przy większym zamówieniu miałem rabat. Tak więc w kwestii cen więcej się już nie wypowiadam. Jestem nieaktualny.

  7. #7

    Domyślnie Re: GRZEJNIKI - KONWEKTORY? ELEKTRYCZNE

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    Witam

    Poszukuję dobrej jakości grzejniki, konwektory elektryczne.
    Z możliwością montowania na ścianie.
    Wytrzymałe ciągłe grzanie, koniecznie z termostatem z ustawianiem godziny i temperatury.
    Mają by używane jako jedyne ogrzewanie w starym budownictwie w mieszkaniu.

    Pomóżcie. Co jest dobre, nowe i sprawdzone.
    a moze lepiej elektryczne piece akumulacyjne? z cala pewnoscia tansze w eksploatacji niz konwektory, bardzo ladne, montowane do sciany, wydajen, efektywne - super grzeja. polecam dimplex duoheat - nowoczesne,eleganckie piece, male wymiary (ciensze niz tradycyjny kaloryfer)moga byc sterowane programatorem - same w sobie maja czujniki zalaczajace dodatkowy promiennik w przypadku spadku temperatury ponizej zadanej.

  8. #8

    Domyślnie Re: GRZEJNIKI - KONWEKTORY? ELEKTRYCZNE

    Cytat Napisał Makary
    Cytat Napisał Gosia Łódź
    Witam

    Poszukuję dobrej jakości grzejniki, konwektory elektryczne.
    Z możliwością montowania na ścianie.
    Wytrzymałe ciągłe grzanie, koniecznie z termostatem z ustawianiem godziny i temperatury.
    Mają by używane jako jedyne ogrzewanie w starym budownictwie w mieszkaniu.

    Pomóżcie. Co jest dobre, nowe i sprawdzone.
    a moze lepiej elektryczne piece akumulacyjne? z cala pewnoscia tansze w eksploatacji niz konwektory, bardzo ladne, montowane do sciany, wydajen, efektywne - super grzeja. polecam dimplex duoheat - nowoczesne,eleganckie piece, male wymiary (ciensze niz tradycyjny kaloryfer)moga byc sterowane programatorem - same w sobie maja czujniki zalaczajace dodatkowy promiennik w przypadku spadku temperatury ponizej zadanej.
    Wszystko pięknie, tylko różnica w cenie znaczna. Wiem, bo Duoeat'y też mam.

  9. #9

    Domyślnie

    Witajcie,
    mam pytanko
    co jest elementem grzewczym w dimplexach spirala czy inny niskotemperaturowy
    i jak maja się jakościowo do atlanticów
    Tomek

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za rady.

    No cóż nie ma nowej instalacji więc konwektor ma mniejsza moc a Dimplexy? to tylko sprzedają przedstawiciele?

    Licze sie , ze koszt to duzo droższy niz najprostszy konwektor, ale własnie chodzi o wytrzymałoś, aby się nie przepalił za szybko i tfu tfu nie wzniecił pożaru.

    Pozdrawiam

    I czekam na ewentualne dalsze porady
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom17
    Witajcie,
    mam pytanko
    co jest elementem grzewczym w dimplexach spirala czy inny niskotemperaturowy
    i jak maja się jakościowo do atlanticów
    Niskotemperaturowy element grzewczy z radiatorem. Dodam, że grzejnik jest w 100% bezgłośny.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  12. #12

    Domyślnie

    CZY ktoś z Was ma inne doświadczenia z konwektorami elektrycznymi?

    pozdrawiam
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    CZY ktoś z Was ma inne doświadczenia z konwektorami elektrycznymi?

    pozdrawiam
    Co znaczy inne?
    "W każdej organizacji jest ktoś kto wie o co chodzi, taką osobę należy usunąć"

  14. #14

    Domyślnie

    Atlantic wypuścił takie nowe coś seria "Solius" :
    Promiennik SOLIUS to wysokiej klasy urządzenie grzewcze wytwarzające ciepło zbliżone swym charakterem do promieniowania słonecznego.
    Ogromną zaletą tego urządzenia jest fakt, że ciepło wyprodukowane przez promiennik rozkłada się w pomieszczeniu bardzo precyzyjnie i równomiernie.
    Nie występuje tu zjawisko nadmiernego kompensowania się ciepła tuż pod sufitem, co z reguły powoduje przesunięcie się mas chłodnego powietrza w dolne jego strefy.
    Dzięki temu nasze urządzenie nie wysusza nadmiernie powietrza w pomieszczeniu, a jego praca powoduje jedynie minimalną jego cyrkulację"
    Ktoś może mi wytłumaczyć czym to się różni od zwykłego konwektora?
    Pozdrawiam,
    Filip

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inmud
    Ktoś może mi wytłumaczyć czym to się różni od zwykłego konwektora?
    Pozdrawiam,
    Filip
    Promiennik grzeje przedmioty w pomieszczeniu. Konwektor grzeje powietrze w pomieszczeniu.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  16. #16

    Domyślnie

    Ktoś ma doświadczenia z tym w budynku w technologii szkieletowej?

  17. #17

    Domyślnie

    Ludzie jak macie grzac pradem to tylko piecami akumulacyjnymi ladowanymi w nocy.Mialem takie w mieszkaniu i zdawaly egzamin.Wszelkie konwektory elektryczne wykoncza was w przyszlosci finansowo.Nowoczesne piece akumulacyjne mozna tez montowac na scianie.Ich minusem sa koszty zakupu ale majac "taryfe nocna" koszty zwroca sie po kilku latach.Energia elektryczna tez osiagnie cene europejska.

    pozdrawiam

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Arol, zwróć uwagę na drobną róznicę w cenie, wynoszącą sporo ponad 1000 złotych pomiędzy najlepszym konwektorem a najprostszym dynamicznym piecem o tej samej mocy, do tego jeśli konwektory mają być w sypialni to pewno będą używane głównie w nocy...
    Gosia, osobistych doświadczeń nie posiadam, ale elektryk co mi doradza proponował Dimplexa albo Noirota. Jesli chodzi o nasze potrzeby, zwykły timer włączający i wyłączający o określonej godzinie jest zupełnie wystarczający, może być nawet pod postacią "wtyczki" z kółkiem z ząbkami
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  19. #19

    Domyślnie Teraz jest posezonie, to....

    Cytat Napisał Gosia Łódź Zobacz post
    Witam

    Poszukuję dobrej jakości grzejniki, konwektory elektryczne.
    Z możliwością montowania na ścianie.
    Wytrzymałe ciągłe grzanie, koniecznie z termostatem z ustawianiem godziny i temperatury.
    Mają by używane jako jedyne ogrzewanie w starym budownictwie w mieszkaniu.

    Pomóżcie. Co jest dobre, nowe i sprawdzone.
    W wielkim skrócie - jak zostalo powiedziane - ATLANTIC
    Przy czym - jako centuś krakowski - szukałabym modeli już wycofanych. Bo dużo tańsze. A jakość dalej najwyższa.
    Niedawno widziałam na allegro fajne F18 w cenie około 250 zł. Co faktycznie jest ceną niską.
    Modell juz nie figurujacy w katalogu (jestem na etapie zmiany ogrzewania u siebie w mieszkaniu (stara kamienica) tez cos kolo 200 zł.

    http://allegro.pl/wyprzedaz-elektryc...393269674.html
    Ostatnio edytowane przez zielonka79 ; 26-05-2015 o 11:56 Powód: literowki

  20. #20

    Domyślnie

    Przepraszam Cię - jeszcze przecież są grzejniki Stiebel-Eltron - tez wysmienitej jakosci.
    Tylko, ze w chalupie na wsi mam piece akumulacyjne tej firmy (sprawują się idealnie) i dopiero teraz zauwazylam ze maja tez grzejniki
    Proszę...
    http://grzejemy.pl/pl/c/Grzejniki-el...i-sklepow/80/2
    (Ja Ci jednak radze - poszukaj starszych modeli na Allegro - taniej, a tak samo nowe i z gwarancją)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony