dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tymian

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Luboń
    Kod pocztowy
    62-031
    Posty
    6

    Domyślnie Trudny wybór kotła

    Witam serdecznie,

    Czytałem, czytałem i jestem w kropce. Wytypowałem kilka kotłów i mam kłopot z ostatecznym wyborem.

    Powierzchnia domu około 165 metrów,,

    ściana pustaki 25 cm, plus 15 cm styropianu grafitowego,

    dach deskowanie, papa, 25 cm waty,

    okna trzyszybowe, podłogi 15 cm styropianu, "fundamenty" 10 cm styroduru

    brama garażowa Wiśniowski Uni Pro, Drzwi o przenikalności poniżej 0,9 W/m2K

    Ogrzewanie - dól za wyjątkiem garażu podłogowe, góra za wyjątkiem łazienki grzejniki.


    Myślę, że kocioł o mocy 14-16 kW będzie w sam raz...

    Wytypowane modele - zamierzam opalać głownie dobrym jakościowo ekogroszkiem - tylko w wyniku ewentualnego braku zasilania wrzucić coś innego.

    1.HKS LAZAR UNI KOMFORT 16 kW
    2.Stalmark DUO PID 16 kW
    3.WEBER Heiztechnik RETO DUO T 15 kW
    4.Metal Fach SD DUO 14 kW
    5.Kocioł RBR EKOUNIWESAL 17 kW

    Proszę serdecznie o sugestie i pomoc - zdaję sobie sprawę, że tego typu pytania mogą zamęczyć - ale to dla mnie bardzo ważne - nie chcę wtopić bo na nadmiar gotówki już nie cierpię

    Pozdrawiam
    Radek
    Ostatnio edytowane przez Tymian ; 25-05-2015 o 11:58 Powód: literówki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tymian Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czytałem, czytałem i jestem w kropce. Wytypowałem kilka kotłów i mam kłopot z ostatecznym wyborem.
    Powierzchnia domu około 165 metrów,,
    ściana pustaki 25 cm, plus 15 cm styropianu grafitowego,
    dach deskowanie, papa, 25 cm waty,
    okna trzyszybowe, podłogi 15 cm styropianu, "fundamenty" 10 cm styroduru
    brama garażowa Wiśniowski Uni Pro, Drzwi o przenikalności poniżej 0,9 W/m2K
    Ogrzewanie - dól za wyjątkiem garażu podłogowe, góra za wyjątkiem łazienki grzejniki.
    Myślę, że kocioł o mocy 14-16 kW będzie w sam raz...
    mozna wiedzieć jak doszedłeś że 14-16kw będzie w sam raz?
    bo mam wrażenie, że albo nic nie czytałeś, albo masz poważne problemy z rozumieniem słowa pisanego
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #3

    Domyślnie

    10kw będzie za duży...
    Aha dom mam podobnie ocieplony,z tym że skosy ostatnia płyta lepiej . Tylko okna 2 szybowe i podłoga gorzej . Mam 16kw i nie ma co robić,10ka by się nudziła..teren górski.
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 25-05-2015 o 07:59
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    10kw będzie za duży...
    Też tak uważam
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tymian

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Luboń
    Kod pocztowy
    62-031
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szanowni koledzy - czytałem ale o kotłach nie zaś o "wyborze mocy" - co zaś jej się tyczy, to sprzedawcy najczęściej bombardują mnie czymś w granicach 19-25 kW, instalator gada że o 18 to minimum...a na forach momentami mamy chaosi informacyjny.

    Będę wdzięczny za naprostowanie mnie i zruganie co jeden z kolegów, najwyraźniej słusznie uczynił. Proszę też w takim razie o pomoc we właściwym doborze mocy jak i rzecz jasna samego kotła.

    Pozdrawiam i przepraszam za mą ignorację...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    przejrzyj najmniejsze czyli 10 kW

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tymian

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Luboń
    Kod pocztowy
    62-031
    Posty
    6

    Domyślnie

    Weber HT EKO 10 kW - tylko zasobnik mały bo 130 dm3 (tak mi sie zdaje, ze mały)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tymian Zobacz post
    Szanowni koledzy - czytałem ale o kotłach nie zaś o "wyborze mocy" - co zaś jej się tyczy, to sprzedawcy najczęściej bombardują mnie czymś w granicach 19-25 kW, instalator gada że o 18 to minimum...a na forach momentami mamy chaosi informacyjny.

    Będę wdzięczny za naprostowanie mnie i zruganie co jeden z kolegów, najwyraźniej słusznie uczynił. Proszę też w takim razie o pomoc we właściwym doborze mocy jak i rzecz jasna samego kotła.

    Pozdrawiam i przepraszam za mą ignorację...
    Ja mam dom o niemalże takiej samej wielkości . Ocieplenie jak w moim podpisie. Kocioł 12KW.
    Dół podłogówka , góra grzejniki.

    Koicoł 12KW u mnie się nudzi.

    Osobiście polecałbym kupić Ci kocioł Skamp 7KW. Ten kocioł pracuje max do 10KW , więc jakiby przyszły jakieś extremalne mrozy i nie wiadomo co to masz lekki zapas mocy.

    I tyle ...

    A jak nie ten to inny 10-12KW , ale to już MAX !
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Ja z kolei mam 340m2 do ogrzania i wszystko wskazuje na kocioł 16-17kW. Dom, w zakresie ścian i dachu, ocieplony podobnie jak u Ciebie.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tymian Zobacz post
    Powierzchnia domu około 165 metrów,,

    ściana pustaki 25 cm, plus 15 cm styropianu grafitowego, ...
    Witaj,

    U mnie jest 185 m2 po podłogach, okna 2 szybowe i słabsze ocieplenie [za to mam rekuperator], a Skam-P Plus 7 kW by dał spokojnie radę [wiem bo od kilku lat mam ciepłomierz], więc taki polecam.

    Do tego sterownik SPP + moduł internetowy i będzie komplet nowoczesny, w bardzo dobrej cenie i tani w eksploatacji.

    Instalatorzy i sprzedawcy niech się douczą bo najpewniej zostali na etapie zasypowców dlatego proponują kotły o 2 razy za dużej mocy.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #11
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Skam P 7kW.Sterownik SPP.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tymian Zobacz post
    Szanowni koledzy - czytałem ale o kotłach nie zaś o "wyborze mocy" - co zaś jej się tyczy, to sprzedawcy najczęściej bombardują mnie czymś w granicach 19-25 kW, instalator gada że o 18 to minimum
    Radziłbym nie słuchać tych sprzedawców a następnie zmienić instalatora
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Niedawno był identyczny wątek...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6864996

    Cytat Napisał Tymian Zobacz post
    Myślę, że kocioł o mocy 14-16 kW będzie w sam raz...
    Myślę, że trzeba napisać jakiegoś niezależnego bota, który będzie wklejał z automatu:

    http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co...tla-weglowego/

    Jak nie umiesz sam, zapłać 100-300 zł i ZRÓB dla swojego domu dokładne OZC! Na podstawie wyniku dobierz odpowiedni kocioł.

    Przy parametrach jakie podajesz, IMHO nawet 10kW to będzie za dużo (tak, wcale nie trzeba mieć 300L CWU -- ja mam obecnie 50L i 3 os. się wyrabiają). Jeśli już koniecznie chcesz się wpieprzać w syf węglowy (bo nie wiem czy wiesz, ale są też inne, sensowniejsze metody ogrzewania domu), to zainteresuj się takim kotłem: http://czysteogrzewanie.pl/ranking-k...-plus-premium/ (na żądanie można zamówić palnik nawet 7kW który IMHO Tobie by wystarczył). Nie daj się kroić "instalatorom" na kotle a potem na węglu!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Myślę, że trzeba napisać jakiegoś niezależnego bota, który będzie wklejał z automatu:

    http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co...tla-weglowego/
    świetny pomysł!
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony