Witam wszystkim. Mamy z mężem do was zapytanie co mamy zrobić w naszej sytuacji która wygląda tak:

Kupiliśmy niedawno działkę leśną z aktualnymi planami zabudowy mieszkaniaowej całorocznej (czyli mogę postawić dom, zameldować się i mieszkać na stałe). Działka mieści się w Rabieniu AB i gm Aleksandrów (Zgierz).
Na nasze szczęście - nieszczęście na działce stoi domek letniskowy (murowany) KRAKUS I.

Było na niego oczywiście pozwolenie na budowę ( wydane w roku 1979). Domek wg właściciela wybudowano w roku 81-82. W domku jest prąd, siła. woda etc. Prąd nie jest prądem budowlanym bo właśnie zmieniałam umowę w ZE i wiem ze taryfa i umowa była i nadal jest jako taryfa do gospodarstw domowych (czyli nie jakaś budowlana).

Poprzedni właściciel nie mial nic poza księgą wieczystą na tę działkę. Teraz odtworzyłam z gminy wszystkie dokumenty odnośnie projektu tego domku i innym dokumentom wymaganym wówczas kiedy domek był stawiany.
Niestety to już wiem, dom nie miał nigdy odbioru technicznego (nie mam tez dziennika budowy i nie wiem czy w ogole takowy był). Właściciele sobie tam od momentu wybudowania po prostu letniskowo mieszkali.

Obecnie z racji tego ze plan pozwala mi na adaptację lub budowe nowej zabudowy miezkaniowej całorocznej chcemy z mężem to powiększyć, zrobić centralne, ocieplić czyli najprościej mówiąc zrobić z tego co jest dom całoroczny.

Niestety nie wiem jaka powinna być teraz procedura!!

Czy musimy najpierw robić odbiór tego co jest ( jesli tak kto do kogo się mamy zgłosić)

Czy możemy znaleźć jakiegoś architektka, który na podstawie tego co jest zrobi adaptację i jak już będzie stał własciwy nasz całoroczny dom to zrobie odbiór?

Jakie są lub jakie znacie inne rozsądne rozwiązania.
Letniskowo nie chcemy tam mieszkać a ten domek niestety jest troche za mały zeby go nie powiększać.

Czy orientujecie się może z jakimi kosztami możemy się liczyć? tzn koszty ewentualnej legalizacji tego co jest jak również adaptacje projektu obecnego na całoroczny (wraz z rozbudową)?

Czy znacie kogoś z tej gminy, jakiegoś architekta z uprawnieniami lub jakimiś układami w urzędzie aby zrobić to jakos bezproblemowo?

Za wszelkie sugestie będziemy Wam wdzięczni.

Pozdrawiam
Gosia