dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie dom a strony świata

    Tak wygląda dom względem stron świata, nie znam sie na tym, ponoc to wazne - prosze o opinię:



  2. #2

    Domyślnie

    Mi się wydaje OK -najważniejsze zazwyczaj jest miejsce salonu -powinien byc od południa lub zachodu (chodzi o nasłonecznienie) -a u Ciebie tak jest -więc w porządku!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Mi się też ten układ podoba - bardzo słoneczny salon - od rana do wieczora jasno Sypialnie od północy mi pasują - nie nagrzewają się, jak np. od takie zachodu, ani słońce nie budzi, jak w tych od wschodu - spałam w takiej i chyba tylko okiennice by pomogły, nie było takich zasłon, ani żaluzji, żeby mnie to nie budziło Kuchnia od zachodu, za to bez bezpośrednich okien, też w porządku, jw. - nie będzie się nagrzewać.

    Wg mnie - lepiej się tego domu nie da postawić

  4. #4

    Domyślnie

    Dom,a strony swiata.......
    Problem jest bardzej zlozony niz tylko sprawa salonu.
    Proponuje zaczac od tego http://forum.muratordom.pl/usytuowan...nie,t85405.htm

  5. #5

    Domyślnie

    Jeźeli projekt już zakupiony to odwróciłabym dom o 90 st zgodnie z ruchem wskazówek zegara i zrobiłabym chociaż wąskie okno w kuchni, dla mnie kuchnia bez bezpośredniego dostępu swiatła dopuszczalna jest jedynie w bloku, teraz tak mam i nie polecam, ciemno jest i klopoty z wietrzeniem.
    Nie wiem czy ten obrót jest mozliwy bo to zalezy od kształtu działki i innych warunków.

    Ten projekt jest na działkę z dojazdem, dojsciem od południa.
    Jeżeli dopiero wybieracie projekt to dlaczego nie wybrać domku jakich 90% wśród gotowych projektów, czyli kuchnia od frontu z widokiem na wejscie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Hhhmm, każdy wybiera, co lubi. Nie mam nic przeciwko kuchni z widokiem na wejście, ale dla siebie wybrałabym kuchnię z widokiem na ogród
    A niestety 90% projektów tak nie ma

  7. #7

    Domyślnie

    Czy na pewo chcesz mieć taras od południa??? Nie będziesz mógł spokojnie zjeść obiadu w lecie ani odpocząć, bo słońce nie da Ci spokoju. Chyba, że planujesz się tylko opalać....
    Ja mam od północnego wschodu i sobie chwalę. Rano jest słoneczko a później
    jest już błogi chłód i można spokojnie posiedzieć.

    Czy kuchnia nie będzie Ci sę zbytnio nagrzewać latem?Ja miałam kiedyś od południa w mieszkaniu i nic nie mogłam gotować, bo było niemiłosiernie gorąco.
    Poza tym wydaje się być ok.
    Moje szczęście to Miki
    gg 568780

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdaniem:
    - na tarasie wcale nie bedzie zbyt wiele słońca bo jest on raczej od Pd-W a nie od Pd
    - z moich obserwacji wynika, że najbardziej nasloneczniona część domu to pd-zach
    - i co najdziwniejsze - u nas czesc okien "salonowych" wychodzi na Pn-Z i co? - popoludniami własnie tam świeci słońce

    musicie zastanowić się nad kilkoma sprawami - lubicie słońce, czy nie
    kiedy tak naprawde bedziecie siedzieć na tarasie? - niewiele znam osób które przesiadują na tarasie w południe - może w niedzielę
    wiekszość z nas chciałoby zrelaksowac się po pracy, późnym popołudniem, a wtedy nie zobaczy słońca na Pd stronie (a tym bardziej na Pd-W)

    Jesli dom musi stać tak jak na rysunku - zamieniłabym miejscami kuchnię z salonem

    pozdrawiam
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fasola25
    Jesli dom musi stać tak jak na rysunku - zamieniłabym miejscami kuchnię z salonem

    pozdrawiam
    Dzieki za opinię - mogłabys rozwinąć dlaczego?
    choć cięzko byłoby mi to zmienić..

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allanah
    Jeźeli projekt już zakupiony to odwróciłabym dom o 90 st zgodnie z ruchem wskazówek zegara i zrobiłabym chociaż wąskie okno w kuchni, dla mnie kuchnia bez bezpośredniego dostępu swiatła dopuszczalna jest jedynie w bloku, teraz tak mam i nie polecam, ciemno jest i klopoty z wietrzeniem.
    Nie wiem czy ten obrót jest mozliwy bo to zalezy od kształtu działki i innych warunków.

    Ten projekt jest na działkę z dojazdem, dojsciem od południa.
    Jeżeli dopiero wybieracie projekt to dlaczego nie wybrać domku jakich 90% wśród gotowych projektów, czyli kuchnia od frontu z widokiem na wejscie?
    obrócenie niemozliwe..
    okno w kuchni jednak będzie

    melduje się zwolenniczka jadalni z widokiem na ogród stąd i kuchnia blisko jadalni

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał SOBOTKOWA
    Czy na pewo chcesz mieć taras od południa??? Nie będziesz mógł spokojnie zjeść obiadu w lecie ani odpocząć, bo słońce nie da Ci spokoju. Chyba, że planujesz się tylko opalać....
    Ja mam od północnego wschodu i sobie chwalę. Rano jest słoneczko a później
    jest już błogi chłód i można spokojnie posiedzieć.

    Czy kuchnia nie będzie Ci sę zbytnio nagrzewać latem?Ja miałam kiedyś od południa w mieszkaniu i nic nie mogłam gotować, bo było niemiłosiernie gorąco.
    Poza tym wydaje się być ok.
    troszke mnie zmartwiłaś

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał maj1983
    Cytat Napisał SOBOTKOWA
    Czy na pewo chcesz mieć taras od południa??? Nie będziesz mógł spokojnie zjeść obiadu w lecie ani odpocząć, bo słońce nie da Ci spokoju. Chyba, że planujesz się tylko opalać....
    Ja mam od północnego wschodu i sobie chwalę. Rano jest słoneczko a później
    jest już błogi chłód i można spokojnie posiedzieć.

    Czy kuchnia nie będzie Ci sę zbytnio nagrzewać latem?Ja miałam kiedyś od południa w mieszkaniu i nic nie mogłam gotować, bo było niemiłosiernie gorąco.
    Poza tym wydaje się być ok.
    troszke mnie zmartwiłaś
    Ja miałam podobny układ w mieszkaniu w bloku i powiem szczerze, że było naprawdę ciężko szczególnie w kuchni. Jak gotowałam to byłam cała mokra,bo nie dość,że gorąco od samego gotowania (opary itd) to jeszcze słońce mi świeciło prosto w twarz
    Natomiast biorąc pod uwagę ilość słońca w Polsce nie martwiłabym się tak bardzo
    Łazienka od zachodu jak u Ciebie musi być super,bo będzie w niej cieplutko. Błędów nie dało się uniknąć...mam teraz łazienkę od północy i jest mi ciągle zimno
    Moje szczęście to Miki
    gg 568780

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał maj1983
    Cytat Napisał fasola25
    Jesli dom musi stać tak jak na rysunku - zamieniłabym miejscami kuchnię z salonem

    pozdrawiam
    Dzieki za opinię - mogłabys rozwinąć dlaczego?
    choć cięzko byłoby mi to zmienić..
    wtedy kuchnia byłaby od Pd-W wtedy słońce jest najwyzej i "nie wchodzi" tak bardzo do pomieszczeń.
    A salon z jadalnią byłby od Pd i Pd-Zach - tam słonko fajnie by świeciło do popołudnia
    jestem pewna, że po godz 15 słonce nie bedzie swiecić na ścianę z tarasem
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony