dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    Bardzo polecam preparat o nazwie DWUSKŁADNIK
    Jest bezbarwny, miesza sie proszek z płynem i smaruje ramy okiennie i drzw z obu stron tzn. na zewnątrz i wewnątrz domu. Działa rewelacyjnie. Ja mieszkam na wsi i do tej pory miałem te same problemy. Teraz mogę mieć cały czas pootwierane okna i drzwi ( preparat stosowałem miesiąc temu i do tej pory mucha w domu trafia się sporadycznie)
    PZDR

  2. #22

    Domyślnie

    A ja polecam siatkę w oknach i drzwiach balkonowych. Mam to od jakiś pięciu lat. sprawuje się idealnie. Jeślichodzi o okna to nie zdejmuję ich na zimę. Z tego co pamiętam to nie jest to tani wynalazek. ok 100plnza metrkw albo i wiecej. oferują to z regóły firmy instalujące rolety.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    paj^, wszystkiego najlepszego. Piję piffffkiem Twoje zdrowie.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    naj, naj paj^

  5. #25

    Domyślnie

    Majka, nasza kotka muchy ignoruje, wielkość, która ją interesuje zaczyna się od ciem . Za to rozprawia sie krwawo z ptakami, myszami, jaszczurkami i okolicznymi kotami. Jak na razie tylko jeża oszczędziła, z wiadomych względów

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Chciałem zamówić siatki razem z roletami. Siatka jest zwijana i skrzynka od rolety jest trochę grubsza. Choć na targach gość (Woruba, Poznań) mówił, że są OK. To ostatnio twierdził, że często się zacinają/wyskakują z prowadnic i ma z nimi tylko kłopot. W sumie i tak przestałem z gościem gadać, bo jak facio nie rozumie co się do niego mówi, to takiemu panu już dziękujemy A wydawał mi się kompetentny.

  7. #27

    Domyślnie

    ,

  8. #28

    Domyślnie

    siatkę na rzepie gdzie się przykleja - wewnątrz czy na zewnątrz ?
    DJ

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam przyklejoną wewnątrz, tj. od wewnętrznej storny najbardziej zewnętrznego profilu ramy, tak aby móc swobodnie zamykać okno. Od zewnątrz chyba nie wyglądałoby to zbyt estetycznie
    Pozdro

  10. #30

    Domyślnie

    Gzy i muchy końskie to 2 różne owady. Giez wygląda jak taka 1.5 cm włochata osa o wielkich oczach. Mucha końska jest wąska, szaroczarna. Mucha, owszem, czasem boleśnie ukłuje, ale giez raczej do człowieka się nie dobiera, natomiast jest plagą dla zwierząt gospodarskich. Giez składa jaja na ich skórze, a te zlizywane trafiają do układu pokarmowego konia, czy krowy. Rozwijające się larwy powodują ciężkie zarobaczenie zwierzęcia. Niestety do tej pory nie znaleziono skutecznego preparatu odstraszającego - środki dostępne np. w sklepach jeździeckich są nieskuteczne. Jedyne, co daje jakiś skutek odstraszający, to nafta i preparaty pochodne, ale przecież człowiek nie będzie się tym smarował, bo będzie śmierdział jak stacja CPN-u...

    Co do much, to swego czasu w pomieszczeniu typu "kanciapa" stosowałem takie małe, czerwone granulki Bayera (niestety nie pamiętam nazwy). Było superskuteczne - rozsypane po kątach powodowało, że obecne w pomieszczeniu muchy szybko padały, a było nieszkodliwe dla ludzi, psów, kotów. Niestety, torebeczka była mała i kosztowała bodajże 12 złotych. Ponadto widok dywanu z padłych much nie jest zbyt estetyczny w mieszkaniu.

  11. #31
    pikuś
    Guest
    pikuś

    Domyślnie

    gzy się do człeka nie dobierają? Mnie napadły pod Baranią Górą całą watahą a nie jestem koniem czy krową no może przypominałem jucznego muła to przez plecak. Pomogło podkręcenie tempa /ostre/ i ucieczka z zagrożonej strefy. Były agresywne namolne i nie zwracały uwagi na straty we własnych szeregach jak Armia Czerwona.

  12. #32

    Domyślnie

    [quote="pikuś"]gzy się do człeka nie dobierają?

    Giez raczej do człowieka się nie dobiera. Znacznie bardziej interesują go zwierzęta.

  13. #33

    Domyślnie

    Tomek_J: i to mnie właśnie martwi, gdy giez mnie gryzie

  14. #34

    Domyślnie

    Mam pytanie o ten elektryczny odstraszacz - co to dokładniej jest ?

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Podobno, narazie jeszcze w praktyce nie sprawdziliśmy, odstraszająco na muchy wpływa leszczyna, tak "podsłuchałam" na mojej nowej wsi i od strony gospodarza co ma sporo inwentarza (ale mi sie rymło) posadziliśmy leszczynę, jak nie pomoże z muchami to może przynajmniej będą orzechy?

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Podobno, narazie jeszcze w praktyce nie sprawdziliśmy, odstraszająco na muchy wpływa leszczyna, tak "podsłuchałam" na mojej nowej wsi i od strony gospodarza co ma sporo inwentarza (ale mi sie rymło) posadziliśmy leszczynę, jak nie pomoże z muchami to może przynajmniej będą orzechy?
    Cóś poszło w e_poczcie nie tak?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszos
    Bardzo polecam preparat o nazwie DWUSKŁADNIK
    Jest bezbarwny, miesza sie proszek z płynem i smaruje ramy okiennie i drzw z obu stron tzn. na zewnątrz i wewnątrz domu. Działa rewelacyjnie. Ja mieszkam na wsi i do tej pory miałem te same problemy. Teraz mogę mieć cały czas pootwierane okna i drzwi ( preparat stosowałem miesiąc temu i do tej pory mucha w domu trafia się sporadycznie)
    PZDR


    Gdzie się ten środek kupuje. W sklepie chemicznym, ogrodniczym?
    Hej.

  18. #38

    Domyślnie

    gdzie mozna kupic dwuskladnik???

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    siatki faktycznie się sprawdzają, jakieś śmierdzidła elektryczne w kontakcie też, ale po dłuższym stosowaniu boli mnie od nich głowa, pewnym wyjściem ejst też wentylacja mechaniczna bez koniecznosci otwierania okien, a w ogrodzie roslinki odstarszajace owady, specjalne swiece zapachowe na owady, witamina B i rozmaite mazidla, niestety duzo tego!
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  20. #40

    Domyślnie

    Zamiast smarowania, cudowania... Jest taki siuper środek firmy Bayer. Nazywa się Quickbayt. To granulki, które wysypujemy np. na spodeczek i muchy włażą jak do miodu, "żreją" i padają jak muchy . Swoją drogą siatki też są OK.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony