dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    a moze ktos wie czym trzeba sie posmarowac zeby te gzy nie gryzły???
    Teska - nie mam pojęcia czym posmarować gza, żeby nie gryzł.!!!

    Witajcie

    Mam ten sam problem z muchami. Aż ciśnie mi się stara piosenka turystyczna pt " Pierd......ne muchy i komary jeb .... ne ..."
    Fajnie że znalazłem ten wątek.
    Solidaryzuję się z Wami w tej nierównej walce
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA
    Skoro wit. B działa i na muchy, to może pomoże też natka pietruszki, odstrasza komary może na muchy też podziała
    pozdrawiam
    Edzia - moje muchy nie chca jeść witaminy B !!!
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mike2006

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam! Z muchami to przede wszystkim owadoszczelność, czyli siatki w oknach, kurtyny powietrzne itd. Następnie dobre lampy owadobójcze i wymiana świetlówki UV min. 1 raz na sezon. Kolejno zwalczanie much i larw na pobliskich śmietnikach obornikach, miejscach ich namnażania. Pomocniczo lepy ... i inne.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja natomiast zauważyłem, że gdy na działce żona namoczy firany, lub jakieś inne ściereczki w proszku do prania i jest to wystawione na dworze przez dobę, to w misce aż roi się od zdechłych much.
    Pewnie piją to świństwo no i niestety nie służy im to.
    Lampa UV p/ko komarom nie zdaje egzaminu.
    r2

  5. #45

    Domyślnie

    Może to śmiesznie zabrzmi, ale słyszałam, że plasterki cytryny "najeżone" goździkami, rozłożone na oknach odganiają muchy. Jeszcze nie próbowałam z braku goździków, ale zamierzam, nawet jak nieskuteczne, to przynajmniej ładnie wygląda (i pachnie).

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofi
    Może to śmiesznie zabrzmi, ale słyszałam, że plasterki cytryny "najeżone" goździkami, rozłożone na oknach odganiają muchy. Jeszcze nie próbowałam z braku goździków, ale zamierzam, nawet jak nieskuteczne, to przynajmniej ładnie wygląda (i pachnie).
    Ja słyszałam że takie zestawienie odgania osy , widziałam takie cóś w sklepach warzywnych i cukierniach , podobno skuteczne .
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    W sprzedaży sš takie zielone prostokatne płytki na owady. Nie pamiętam nazwy ale sš skkuteczne na około 1miesišc. Kosztuje to około 12zł, wystarcza jedna na œredniej wielkoœci pokój.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mike2006

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Płytki daleko od małych dzieci i nie należy spać w tym samym pomieszczeniu.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    A ja jakiś czas temu zakupiłem:

    - jakiś rospuszcalny preparat, którym od razu skropiłem futryny i ramy okienne
    - moskitiery (w Obi była promocja)
    - packę na muchy

    I tak uzbrojony przystąpiłem do tej nierównej walki.

    Ale teraz muchy to pikuś. Wieczorem pojawia się u nas wiele CIEM. A nie łatwo taką ubić
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alkesh

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś potrzebuje drastycznych środków (chemii) polecam stronę http://www.dezder.com.pl/HTML/insektycydy.html
    Dla każdego coś miłego

  11. #51

    Domyślnie Re: Ratunku - muchy nas zjedzą !!!

    Cytat Napisał Alanta
    Byłam przez dwa dni u moich sąsiadów z bliźniaka i myślałam, ze dostanę szału przez muchy - są wszędzie, łażą po człowieku wcześnie rano . Powiesiliśmy lepy na muchy i to już działa, ale nie wyłapuje wszystkich. Muchy zawsze będą, bo sasiedzi mają zwierzęta chodowlane (krowy, świnie, na szczęście w niezbyt bliskim sąsiedztwie, ale muchy są plagą w całej dzielnicy). Myslimy o siatkach w oknach, ma ktoś coś takiego, jak to się sprawdza ? Ze wzgledu na kocie żarcie i akwarium wolelibysmy nie psikać żadnymi Raidami...
    to samo mam
    My myslimy walsnie o moskiterach w oknach.

  12. #52

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze problem w lato z takimi robaczkami czarnymi co leca do wody.
    Napuscilam wody do baseny, momentalnie przylecialy, skubane plywaly po wodzie laczyly sie w grupki. Bylo ich mnostwo, ciagle nadlatywaly kolejne.
    Musielismy zrezygnowac z kapieli i wypuscic wode.
    Co to za cholerstwo i jak z tym walczyc? mozna wogole z tym walczyc?
    Jesli nie, w upalne lato nie moge skorzystac na ogrodzie z basenu

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał fizyk
    Ale teraz muchy to pikuś. Wieczorem pojawia się u nas wiele CIEM. A nie łatwo taką ubić
    Jak to ciem? KapCIEM
    U nas owocówki , muchy pojedyncze, komarów mniej niż rok temu - miasto opylało jakąś mgłą anty i wybiło chyba co nieco.
    Za to pająki jak byki - mój synek podziwiał, jak takie bydlę ciągnie ofiarę zamotaną w kokon i przytroczoną do odnóża...

  14. #54

    Domyślnie

    witam. kiedyś, 16 lat temu nabyłam preparat bio kill z pisownią może być coś nie tak. było to super ! stosowałam go na muchy, ale spektrum działanaia miał duże. można było go stosować w szpitalach , kuchniach, przy dziatkach. był super skuteczny , mało szkodliwy. teraz nigdzie go nie mogę kupić .W internecie widziałam tylko na niemieckich stronach. jeśli ktoś coś wie { gdzie i jak go kupić } bardzo proszę o info. pozd .ana

  15. #55

    Domyślnie

    użyłem lepu za 0,60 zł

    po kilku godzinach złapał kilkadziesiąt wrednych much

  16. #56

    Domyślnie

    u mnie na muchy i komary tylko nieśmiertelna packa.
    Niestety ściany (i sufit) muszą być domalowywane bo widoki nieapetyczne.
    Ale pomaga na noc.
    Słyszałem o jakimś oświetleniu zewnętrznym, które zwabia komary i muchy.
    Kupiłem taką lampę do wewnątrz ale "cieniutko" zbiera żniwo. Packa lepsza.
    r2

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Ostatnio zamontowalismy rayda owadobójczego do gniazda elektrycznego i wszystko padło. 4 dni sukcesywnie odkurzałam musze trupki i wygląda na to, że ustrojstwo jest skuteczne. Nawe owocówki uciekły

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola Zobacz post
    Ostatnio zamontowalismy rayda owadobójczego do gniazda elektrycznego i wszystko padło. 4 dni sukcesywnie odkurzałam musze trupki i wygląda na to, że ustrojstwo jest skuteczne. Nawe owocówki uciekły
    Boje sie tych do pradu. Jak mucha wdycha to ja chyba tysz. Jeden koleś dał mi troszku Muszaka co mu sie zostal po smarowaniu domu na te muchy. Posmarowalem pendzlem tam gdzie muchy i dziala Tylko sie boje czy tego tysz nie wdycham ale kumpel mowil ze nie. Czy ktos ten Muszak stosowal?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    My też mamy problem z muchami

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mieciakus
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    My też mamy problem z muchami
    Spróbujcie poszukać po sklepach budowlanych, albo może gdzieś w internecie takich lamp na muchy i komary. Któreś z dzieci przywiozło mi taką w tamtym roku. Jest mniejsza od dużej butelki wody i ma kształt walca. Zawieszamy ją w drzwiach na sznurku , albo nad nami na tarasie(jeśli akurat mamy ochotę na kolację na dworze) i dużo pomaga.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony