dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Kratka ściekowa w garażu - pilne.

    Jutro zalewam posadzki, no i zastanawiam się, czy robić kratkę ściekową w garażu i spadek? Kratka byłaby połączona z takim korytkiem - odwodnieniem liniowym tuż przed wyjazdem z garażu. Wszystko jest podłączone do kanalizy.
    Jak woda będzie wysychała z syfonu to trzeba będzie dolewać, żeby nie śmierdziało - problem.
    Czy sam spadek do drzwi nie wystarczy? Woda i tak sama spłynie po płytkach, spadku i wypłynie z garażu. Brama będzie podnoszona.
    No i co?

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym zrobil.
    u siebie tez zrobie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    ja nie robiłem
    mam spadek 2% w strone bramy garażowej
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4

    Domyślnie

    Do kanalizy to ja bym tego nie podłączał. Raczej studnia chłonna nawet niewielka przed garażem. Po pierwsze nie będzie śmierdziało jak syfon wyschnie a po drugie nie zasyfisz rur piachem. A będzie tego sporo.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam !

    A ja zamontuję nie tylko w garaży, ale i w pomieszczeniu gospodarczym. Znalazłem u Marley'a odpływ z piłeczką antyzapachową, czyli coś w stylu starej rurki do nurkowania. Może inne firmy też mają.
    pzdr, KK
    _________________
    budowa w trakcie ... i nie ma tu litości !!!

  6. #6

    Domyślnie

    Rezi napisał:
    ja nie robiłem
    mam spadek 2% w strone bramy garażowej
    no i co woda wypływa z garażu, nie tworzą się kałuże? Masz może płytki na podłodze?
    zadowolony jesteś z takiego rozwiązania?

    W czasie zimy to chyba dużo jest tej wody ze śniegu?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    czy będzie kratka czy nie i tak syf na płytkach pozostaje
    to pierwsza zima więc jak będzie zimą - zobaczymy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Re: Kratka ściekowa w garażu - pilne.

    Cytat Napisał VIP Jacek
    Jutro zalewam posadzki, [...]
    To teraz już chyba po zupie, nie? To jaka koncepcja zwyciężyła?

    Cytat Napisał VIP Jacek
    Czy sam spadek do drzwi nie wystarczy? Woda i tak sama spłynie po płytkach, spadku i wypłynie z garażu. Brama będzie podnoszona.
    No i co?
    A ta brama podnoszona, to żadnej uszczelki u dołu mieć nie będzie? Bo jakby miała mieć i nie daj Bóg ta uszczelka by działała to gdzie sobie ma pójść ta woda jak nie ma odpływu?

    Ja dałem odwodnienie i spadek, co zresztą było zmianą w stosunku do projektu oryginalnego, gdzie były kratki pod każdym stanowiskiem. Zamiast tego zrobiłem spadek i korytko w poprzek garażu. Jak woda wyschnie w syfonie, to się weźmie filiżankę i naleje do niego trochę wody
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem to kratka garażowa może być podłączona do kanalizy tylko za pośrednictwem separatora. Przy odbiorze jak ktoś będzie upierdliwy to może to zarzucić.

  10. #10

    Domyślnie

    Woda zatrzymująca się na uszczelce, będzie powodowała przymarzanie tejże do podłoża w czasie mrozów.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam taką kratkę ok 20 cm przed bramą garażową i spadek w garażu 6% a i tak jak odpadnie śnieg z samochodu w garażu to płytki wokół sa mokre, choć większość spływa do kratki.
    Kratka powinna być bo jak napisał przdmówca uszczelka bramy może przymarznąć do płytek.
    Odprowadzenie tej wody z kratki najlepiej do studni chłonnej a nie do kanalizacji - argumenty wyżej.
    2% spadku to za mało aby woda połynęła do kratki, będzie raczej moczyć całą podłogę - woda rozpłynie się fugami.

    Kupując kratkę trzeba pamiętać aby kratka pozwalała na obciążenie jej kołami samochodu (są różne np. takie na odwodnienie ścieżek i ruch pieszy)

  12. #12

    Domyślnie kratka ściekowa w garażu

    a my zrobliśmy ale nie podłączylismy do kanalizy

    wyprowadziliśmy przed garaż pod kostkę w ziemii

    nie śmierdzi

    woda spływa bo sprawdziłam jak myłam posadzkę

    i jest sucho w garażu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    ja nie robiłem
    mam spadek 2% w strone bramy garażowej
    Też nie zrobiłem i żałuję . Mam spadek mniejszy niż Rezi może z 1%, woda powolutku, ale naprawdę powoluuutku wypływa z garażu i najczęsciej trzeba jej pomóć.
    Raz miałem taką sytuację. Padał intensywnie śnieg z kierunku płn-wschód (od tej strony mam wyjazd z garażu) i zasypał warstwą 20-30 cm wyjazd, dodatkowo temp w nocy spdała do -10-12C. Więc woda wypływająca z garażu została "zablokowana" śniegiem i zamarzła "zakleszczjąc" bramę. Bramę odblokowałem podlewając gorącą wodą , ale straciłem na to prawie pół godziny. Od tego czasu !!!maksymalnie!!! polecam montaż kratki.

    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    u mnie kratka jest na samym srodku (koperta) takze woda sobie splywa do srodeczka

  15. #15

    Domyślnie

    no dobra zalane wszystko!
    zrobiłem odwodnienie liniowe i spadek w kierunku drzwi garażowych, ale nie wpinałem do kanalizy.
    Wodę z kratki odprowadzę rurką na zew. garażu na kostkę.
    Także dzięki wszystkim za rady.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    ... Wodę z kratki odprowadzę rurką na zew. garażu na kostkę. ...
    I zimą będziesz miał przed garażem lodowisko jak woda z roztopionego śniegu spłynie na kostkę i zamarznie.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  17. #17

    Domyślnie

    No i problem o którym, nie pomyślałem
    mam zaplanowany odpływ z korytka sciekowego z garażu
    i nawet już doprowadzoną rure 10 cm do kanalizacji
    ale ta kwestia zapachów - faktycznie będzie śmierdzieć.
    Ale jak to teraz zrobić - syfon ale jaki - takich na 10 cm nie widziałem
    poza tym jest to 2 metry rury i niżej zejść nie mogę bo na tej wysokości jest
    już kanaliza - jak to zrobić ? ma ktoś pomysł, konkretne rozwiązanie ?
    M. Lenart

  18. #18

    Domyślnie

    ja mam kratkę wzdłuż bramy. odpływu nie podłączałem do szamba tylko pod podjazdem na zewnątrz. Zima przede mną, więc się okaże jak to zadziała. Jednak nie ma wyjścia, przecież wody z samochodu jest stosunkowo niewiele (niechby nawet 2 wiadra, to cóż to za ilość). Na razie garaż jest składem na graty i rowery a samochody stoją pod chmurą.
    Na podłodze nie mam kafelków tylko beton pomalowany farbą. Nie jest to żadna śliska żywica, więc zacieki się wżerają - trzeba szybko usuwać - jak zostawiłem plamę na tydzień to już jej nie mogę doczyścić. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po roku - jeśli brzydko, to pomaluję żywicą.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mam również tylko linię przed bramą. Nie chodziło mi zbytnio o wodę ze śniegu na kołach, ale np o umycie auta w zimie (garaż ogrzewany). Tak jak któryś z przedmówców wpiąłem to w kanalize nie dając syfonu No zobaczymy...

  20. #20

    Domyślnie

    My zrobilismy kratke sciekowa z odprowadzeniem do studni chlonnej i spadek 2%.Owszem mozna bylo odprowadzic przed garaz na podjazd,bo planujemy zrobic podgrzewany,ale mogl wystapic problem zwiazany z uszczelka na bramie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony