dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czym zabudowac zew. ściane? Problem z Lukarną - foto

    Chłopy z budowy mowia ze zabudowe takich rzeczy robi się z desek 3-4cm grubości (impregnowane) i na to z zew. styropian tylko ile cm (na dzilace lezy mi troche 8cm) ? DO tego trzeba kolki... Pozniej wewnatrz dac welne i K-G.

    Czy tak wlasnie sie robi ta zabudowe na zew. czy moze jakies inne sposoby?


  2. #2

    Domyślnie

    Może być też płyta OSB-3.

    Darek

  3. #3

    Domyślnie

    ja dokładnie tak mam i jest super.Tylko te 8cm to za mało. Powinnas dac min 12 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    "Chłopy z budowy" mówią dobrze. Można również OSB. 8 cm styropianu, to trochę mało.

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasnie mialem temacikz mienic bo juz znalazlem odpowiedzi na forum ale dzieki za porady.

    Za to mam inna zagwostke. Czy warto kupowac styropian ryflowany do tego. Bo mam na dzialce zwykly 8cm FS20 i jakos nie bardzo chce kupowac ten ryflowany jesli nie ma takeij potrzeby.

    2 lata temu widze ze proponowali nawet 5cm tylko na zew . Z roku na rok rosnie ilosc cm Jak od wew dam 15cm + 8 styropianu welny to chyba starczy? W koncu dach ma tylko 23cm welny.

  6. #6

    Domyślnie

    A w projekcie nie napisali jak to zrobić?

  7. #7

    Domyślnie

    Z innej beczki. Czy nie powinna być tam jeszcze jedna krokiew, żeby uzyskać trochę okapu ?

    Pozdr.

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam zabudowane deskami 2 calowymi. Będę kłaść styropian na zewnątrz ale tylko po to żeby można było otynkować więc najprawdopodobniej będzie to 4 cm od środka będzie ocieplenie takie samo jak dach czyli 30 cm wełny. Moim zdaniem bez sensu dawać 12 cm na zewnątrz jeśli jeszcze się będzie ocieplać grubą wełną od środka. Różnic e temperatur niezauważalna a styropian będzie "wchodził" na dachówkę czy blachę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał GL35
    Z innej beczki. Czy nie powinna być tam jeszcze jedna krokiew, żeby uzyskać trochę okapu ?

    Pozdr.
    Sprawne oko dokładnie jak piszesz, będzie jeszcze dodane po jednej z kazdej strony.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    (...) Czy warto kupowac styropian ryflowany do tego. Bo mam na dzialce zwykly 8cm FS20 i jakos nie bardzo chce kupowac ten ryflowany jesli nie ma takeij potrzeby.
    Ryflowany to jakis mega wypas Jak już to kup frezowany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony