dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie Dom do rozbudowy-ktoś buduje?

    Czy ktoś może buduje taki dom, który mały na początku (ok90m2), da się etapami rozbudowywać (coś jak dom do rozbudowy "Beata")?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Witam.
    Dziatwa w końcu spi
    Mam więcej wolnego, to i się rozpiszę. Pierwszy akapit będzie nie na temat, ale muszę się wygadać , drugi akapit będzie dotyczył już treści

    Otóż. Od stycznia tego roku szukamy domu na rynku wtórnym. Szukamy, oglądamy, wiadomo nie wszystko pasuje nie wszystko się podoba (choć jesteśmy elastyczni ), ale dom używany chyba nie jest nam pisany. a oglądaliśmy ich ze dwadzieścia.
    Pierwszy na jaki się zdecydowaliśmy (byliśmy go nawet już z budowlańcem oglądać) okazał się mieć tak zababraną hipotekę, że . Mąż prawnik stwierdził "absolutnie nieeee bierzemy" słusznie! Ostatnio jak był w księgach wieczystych sprawdził - dom zmienił właściciela i są nowe wpisy : odmowy wykreślenia obu hipotek!!! Dobrze żeśmy nie kupili.
    Przy drugim domu, na jaki się zdecydowaliśmy - włąsciciel zmienił zdanie u notariusza (za tanio mu było ).
    Trzeci dom - skrzętnie wyszukany - wydawał się tym wymarzonym, właściciele super rodzinni, tylko im się spieszyło do sprzedaży. Dom był bez odbioru, ale to miała być "tylko formalność, którą zrobią po umowie przedwstęnej" No cóż okazja była, żeśmy się zdecydowali, ale tak nas cosik korciło - zadzwoniliśmy w przeddzień terminu u notariusza, żeby dokumenty budowy przynieśli. Od razu nie chcieli nam sprzedawać. Oj przepłakałam ja z parę dni w deprechę wpadłam, że tak na ludziach się nie znam. W związku z tą przygodą domy bez odbioru skreślaliśmy z listy od razu a ja na gratkę w komputerze patrzeć nie mogłam
    ale mi przeszło i znów zaczęłam szukać
    Czwarty dom super - dom110m po remoncie całkowitym cena przystępna, ale okazało się że te 110 facet se zmierzył po obrysie - w środku było 85m i nie chicał czekać na kasę za długo
    Piąty dom - najpierw wszystko super (odbiór podobno jest, hipoteki czyste). No to mąż się do ksiąg przeszedł, a tam wpisów na sumę większą niż wartość domu . Dzwonimy, pytamy - właścicielka pokazuje że zebrała dokumenty i włąsnie zanosi do sądu - dobra sprawa wyczyszczona! Poczekamy zobaczymy. no to my znów z budowlańcem. A tam się okazuje,że dom podobno ocieplony - jest nieocieplony, dom był budowany etapami i jako parterowy odbiór miał a po rozbudowaniu też powinien mieć jakiś dokument- przecież rozbudowa mogła być samowolką , a tu nic Patrzy budowlaniec w plany tej rozbudowy i widzi : miało być sześć okien jest 5, nic nie pisze o jakimkolwiek ociepleniu, przy zjeżdzie do garażu brak studzienki zbierającej wodę, balkon wodą podsiąka, pokoje małe, korytarze ogromne....

    Tak więc doszłam do wniosku, że to chyba znak i powinnam się budować
    Mam takiego muratora w, którym był artykuł o domie do rozbudowy
    http://www.sis-projekt.pl/murator3.html
    No i zaczęłam główkować.
    Może by tak sprzedać obecne wypieszczone 3-pokojowe mieszkanko realnie za 250000zł kupić jakieś zapuszczone 2pokojowe za ok 135000 za różnicę kupić działeczkę i ją uzbroić. Potem wziąć kredyt tak ze 300000zł (raptem 20 000 więcej niż gdybym brała teraz na ten stary, do remontu dom ). Zdolność kredytowa jest
    I tu pojawiają się dwa pytania :
    1 CZY ETAP PIERWSZY WSPOMNIANEGO DOMU ZMIEŚCIŁBY SIĘ W 300000?
    2. CZY BANK UZNAŁBY DZIAŁKĘ I MIESZKANIE JAKO WKŁAD WŁASNY?

    Po przeprowadzce do tych 87m2 sprzedałabym mieszkanie i albo spłaciła część kredytu albo dobudowała salon.
    Hmmm marzę? kombinuję za bardzo?
    Doradźcie
    Ach i proszę zbyt brutalnie nie rozbijać mi mojej bańki mydlanej tak etapami

  3. #3

    Domyślnie

    też szukałam na początku domu do rozbudowy. Odradzano mi. Teraz po wybudowaniu stanu surowego wiem, że następnej budowy jeszcze długo się nie podejmę. Znowu koparki, góry piachu, hałas i syf, a obok tego Twój wypieszczony, otynkowany, śliczny domek. Znowu więźba, kombinacja, by dachy łączyć, sztukowane fundamenty...
    Budujemy więc parterowy z użytkowym poddaszem, które wykończymy później. Teraz jednak rozprowadzimy prąd i kanalizację z wodą, żeby zrobić wylewki - przy urządzonym dole byłoby to trudne. Tylko że u nas są tylko dwa pokoje, a Murator ma projekty 3 pokojowych właśnie do rozbudowy, w sensie urządzenia poddasza.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    też szukałam na początku domu do rozbudowy. Odradzano mi
    dlaczego Ci odradzano?

    Znowu więźba, kombinacja, by dachy łączyć,
    no akurat w tym projekcie dachów nie trzeba łączyć - to jedyny projekt, który znalazłam i który tak ma. Zerknęłaś na niego?

    "sztukowane fundamenty... " a jak bym tak wylała w całóści fundament pod część główną (etap I) i salon (etapII), ale salon dobudowała za parę lat?. (tylko jak ten fundament zabezpieczyć np na 5 lat) Dobudowa etapu III(czyli sypialni na dole i w miejsce gabinetu drugiej łazienki) to kwestia 10 lat - raczej nie wczesniej. Etap IV czyli garaż... hmm tu się zastanawiam czy
    a. nie wybudować razem z etapem I i tam przenieść kotłownię, bo ta w bryle budynku jest za mała i wyklucza paliwa stałe, np ekogroszek
    b. gara z owszem wybudować przed salonem , ale np za rok, dwa (z pieniędzy ze sprzedaży mieszkania, czyli nie z kredytu) ) a kotłownię mieć w tym małym pomieszczeniu z projektu)

    (Acha garażu nie ma na wyżej wpisanym linku, garaż jest tylko w numerze muratora)

    Parterowy z użytkowym poddaszem - hmmm ten wariant ma jak dla mnie na początek tę wadę że ma duużuy dach- a w wyżej wspomnianym projekcie dach jest niewielki, no i rzadko który domek o powierzchni 90m2 daje się tak łatwo rozbudowywać we wszyskie strony

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony