dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie jak obniżyć poziom cukru

    Niedługo szlag mnie trafi, nie mówiąc o moim mężu. Mąż robi sobie badania do wkładki na prowadzenie pojazdów służbowych. Zrobił badania krwi w Toruniu, lekarz medycyny pracy, który robił mu badania okresowe przyjął badania bez problemu. Pojechał do B-szczy do szpitala MSWiA (jakby w Toruniu nie można było tego zrobić!!!), zaliczył psychotesty, okulistę, neurologa. Lekarka medycyny pracy powiedziała mu, że nie podpisze wkładki, bo ma złe wyniki cukru, a poza tym wyniki są z TORUNIA!!!! Norma to max. 100, a on miał 103 Zadzwoniłam do naszego lekarza rodzinnego i spytałam czy coś z tymi wynikami jest nie tak. Odpowiedział, że owszem jest podwyższony, ale to nic nie oznacza, bo mógł np. coś zjeść. Śmiał się jak mu powiedziałam o wyczynie bydgoskiej lekarki. Od tego czasu był już 4 razy robić badania prywatnie, wynik cały czas ma podwyższony. Nie je kolacji, odstawił słodycze, dużo pije. Co jeszcze można zrobić, żeby w końcu badania były prawidłowe?

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Położyć sie do szpitala i nie chodzić do pracy przez minimum miesiac aż lekarze doprowadza organizm do porządku,Troche to ogólnikowe ale 1200 cal to jest to co powinno być bardzo ważne w diecie.Ale polecam zdecydowanie szpital i jeszcze raz szpital.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest kilka zasad ,ktorych przestrzegać należy.M.in-REGULARNE posiłki-cześciej,a mniejsze porcje-(a nie rezygnacja z kolacji),odstawienie lub ograniczenie węglowodanów zwlaszcza takich jak słodycze,owoce.Anajlepiej udac sie do specjalisty.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    NS, nie przesadzaj.
    Wczoraj zadzwoniłam do tej lekarki do B-szczy i powiedziałam, że właśnie odebrałam wyniki męża, a że on jest w pracy to pozwoliłam sobie zadzwonić. Spytałam czy z wynikiem 103 może przyjechać czy powinien zrobić wyniki jeszcze raz. A ona do mnie: proszę pani, to jest dobry wynik, który na nic złego nie wskazuje. Oczywiście, że ma przyjechać i podpiszemy wkładkę Myślałam, że mnie szlag trafi. Nie chciałam jej już nic mówić, że męża z takimi wynikami odesłała. Jakieś babsko kopnięte w głowę!!!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Bez przesady, 100 czy 103 to jest wynik bardzo dobry, wcale nie podwyzszony, co za lekarka czepia sie 3 jednostek? Ale smieszne!
    Gabriela

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie Re: jak obniżyć poziom cukru

    [quote="agnieszkakusi"]Niedługo szlag mnie trafi, nie mówiąc o moim mężu. Mąż robi sobie badania do wkładki na prowadzenie pojazdów służbowych. Zrobił badania krwi w Toruniu, lekarz medycyny pracy, który robił mu badania okresowe przyjął badania bez problemu. Pojechał do B-szczy do szpitala MSWiA (jakby w Toruniu nie można było tego zrobić!!!), zaliczył psychotesty, okulistę, neurologa. Lekarka medycyny pracy powiedziała mu, że nie podpisze wkładki, bo ma złe wyniki cukru, a poza tym wyniki są z TORUNIA!!!! Norma to max. 100, a on miał 103 Norma w Polsce to max do130 mg rano po nocy na czczo , lekarz niedouczony!!!!!! niepic piwa ,odstawic slodycze ,cukier ,malo owocow ,pieczywo tylko razowy ,z plynow woda mineralna i kupic w aptece tabletki z morwy pozdrawiam Waldi
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    NS, nie przesadzaj.
    Wczoraj zadzwoniłam do tej lekarki do B-szczy i powiedziałam, że właśnie odebrałam wyniki męża, a że on jest w pracy to pozwoliłam sobie zadzwonić. Spytałam czy z wynikiem 103 może przyjechać czy powinien zrobić wyniki jeszcze raz. A ona do mnie: proszę pani, to jest dobry wynik, który na nic złego nie wskazuje. Oczywiście, że ma przyjechać i podpiszemy wkładkę Myślałam, że mnie szlag trafi. Nie chciałam jej już nic mówić, że męża z takimi wynikami odesłała. Jakieś babsko kopnięte w głowę!!!
    Może i przesadzam ale mam serdecznego kumpla który unikał taki pierepałek z doktorami. Lekarz nie chciał mu podpisać badań okresowych (kierowca zawodowy sprzętu ciężkiego).Poziom jak osiągnął to 110.Wiec położył sie do szpitala by sie sprawdzić i wyregulować.Ze szpitala dostał kartę a w niej zdolność do pracy na zajmowanym stanowisku.Gdy przyszedł do zakładowego doktorka ten oznajmił mu ,że ostatni głos i tak należy do niego.Na dzień dzisiejszy pracuje na warsztacie i nie jeździ.Ale sie leczy.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    NS, nie przesadzaj.
    Wczoraj zadzwoniłam do tej lekarki do B-szczy i powiedziałam, że właśnie odebrałam wyniki męża, a że on jest w pracy to pozwoliłam sobie zadzwonić. Spytałam czy z wynikiem 103 może przyjechać czy powinien zrobić wyniki jeszcze raz. A ona do mnie: proszę pani, to jest dobry wynik, który na nic złego nie wskazuje. Oczywiście, że ma przyjechać i podpiszemy wkładkę Myślałam, że mnie szlag trafi. Nie chciałam jej już nic mówić, że męża z takimi wynikami odesłała. Jakieś babsko kopnięte w głowę!!!
    O ile dobrze pamiętam to norma na poziom glukozy we krwi wynosi 75-110mg/dcm3, więc wynik u Twojego męża mieści się w normie. Lekarka chyba koniecznie musiała odreagować i dlatego zbyła Twojego męża.
    Co do diety to trochę już tu napisano, ale:
    -nie picie piwa rozbudowałbym też o inne alkohole(oczywiście w granicach rozsądku, bo co to za życie bez drinka )
    - z owoców unikałbym tych, o dużej ilości cukru, a więc bananów, renklod, śliwek, winogron i suszonych owoców ale może jeść truskawki(tylko skąd je teraz wziąć ) maliny pomarańcze i grejpfruty(podobno te ostatnie skutecznie zbijają poziom cukru we krwi, ale osobiście nie sprawdzałem)
    - z pieczywa głownie te z grubego przemiału, bo ze względu na dużą zawartość węglowodanów złożonych mają niski indeks glikemiczny
    - wbrew pozorom ważną rolę w zaburzeniach w gospodarce węglowodanami pełnię też tłuszcze i zaleca się aby przynajmniej połowa dziennie spożywanego tłuszczu była pochodzenia roślinnego.


    Bardzo ważna jest aktywność fizyczna i jej rola jest nie do przecenienia. więcej ruchu np. spacerów, jazdy rowerem i będzie dobrze.
    Co do położenia w szpitalu to dla mnie przesadna ostrożność w tym przypadku, bo tak naprawdę Twój mąż jest zdrowy a ma jedynie wynik w górnej granicy normy. Często jest to sprawa indywidualna i niektórzy ludzie mają tak całe życie.
    Warto zerknąć na stare wyniki i sprawdzić czy tak było zawsze czy też dopiero teraz poziom glukozy się podniósł.
    I jeszcze te 1200kcal. Nie rozumiem dlaczego miałby tak drastycznie ograniczać spożycie energii. Przecież nigdzie agnieszkakusi nie napisała, że mąż ma problemy z nadwaga .

  10. #10

    Domyślnie

    MARJUCHA! znasz stare normy ,teraz jest do 130 Zapomialem o Grapefruitach ,jeden dziennie ,Jezeli ktos bierze leki to Grapefruit 4 godziny przed lub po
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    mąż problemów z nadwaga nie ma. W tej chwili jedzie do Bydgoszczy z wynikiem 102 i ...zobaczymy. Jeśli nie uzna to...zrobię jej lekką jazdę.

  12. #12

    Domyślnie

    no i co?? Pani doktor zyje!!??
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldibmw
    no i co?? Pani doktor zyje!!??
    Żyje,żyje.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał agnieszkakusi
    NS, nie przesadzaj.
    Wczoraj zadzwoniłam do tej lekarki do B-szczy i powiedziałam, że właśnie odebrałam wyniki męża, a że on jest w pracy to pozwoliłam sobie zadzwonić. Spytałam czy z wynikiem 103 może przyjechać czy powinien zrobić wyniki jeszcze raz. A ona do mnie: proszę pani, to jest dobry wynik, który na nic złego nie wskazuje. Oczywiście, że ma przyjechać i podpiszemy wkładkę Myślałam, że mnie szlag trafi. Nie chciałam jej już nic mówić, że męża z takimi wynikami odesłała. Jakieś babsko kopnięte w głowę!!!
    Może i przesadzam ale mam serdecznego kumpla który unikał taki pierepałek z doktorami. Lekarz nie chciał mu podpisać badań okresowych (kierowca zawodowy sprzętu ciężkiego).Poziom jak osiągnął to 110.Wiec położył sie do szpitala by sie sprawdzić i wyregulować.Ze szpitala dostał kartę a w niej zdolność do pracy na zajmowanym stanowisku.Gdy przyszedł do zakładowego doktorka ten oznajmił mu ,że ostatni głos i tak należy do niego.Na dzień dzisiejszy pracuje na warsztacie i nie jeździ.Ale sie leczy.
    jak by tu zapytać, a nie urazić
    po twoim zdecydowanym wołaniu, że szpital i tylko szpital, myślałam, że wspomnianego kolegę odratowano tam cudem przed śmiercią.....
    z powyższego, krótkiego opisu wynika, że w szpitalu stwierdzono, iż jest zdolny do pracy, więc pytanie pierwsze:
    1. czemu doradzasz szpital
    2. po co się leczy, skoro nie musi
    3. czy szpital przy wynikach, będącyc w górnej granicy normu, to nie przesada
    z góry przepraszam za śmiałość
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Agnieszko, wydaje mi się, że kobieta zdrowo przesadza albo czegoś chce

    Tu masz artykuł o normach, kontroli poziomu cukru itp

    http://www.cukrzyca.info.pl/pacjent/...rticle/86.html

    103 to wynik jak najbardziej prawidłowy. Ale niech na badanie pójdzie zrelaksowany, na spokojnie, z uśmiechem Broń Boże nie biegiem i z nastawieniem "co to znowu wyjdzie"

    W ciąży miałam podejrzenie cukrzycy, kontrolowałam jakoś czas poziom cukru. Na wynik badania ma wpływ stres (jak się spieszył czy zdenerwował, cukier mógł podskoczyć), a nawet co co spożył wieczorem (np ciastko czy owoce - winogrona czy pomarańcze zawierają bardzo dużo cukru)

    Jak chcecie być pewni tak dla siebie, zróbcie tzw próbę obciążeniową - mierzy się cukier na czczo, po wypiciu wody z 50 mg glukozy i w razie potrzeby 100. Wtedy widać, czy jest jakaś nietolerancja przyswajania cukru czy nie i czy trzeba uważać.

    A swoją drogą taka dietka dla cukrzyka jest zdrowa - gotowane mięso, surowe warzywa, mało owoców, soli, cukru oczywiście - warto w ramach profilaktyki

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Na wyregulowanie pracy trzustki bardzo dobry jest topinambur (Indiańskie zioło przyjechało do polski parę lat temu
    Właśnie teraz się już (i tak do wiosny) wykopuje i je na surowo .
    Udzielanie porad lekarskich bez uprawnień w tym kraju jest karalne
    (lekarze pójdą z torbami i przemysł farmaceutyczny)
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  17. #17

    Domyślnie

    Generalnie zalecam J.W.
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    mąż pojechał w poniedziałek i wyniki okazały się ....jak najbardziej prawidłowe Zrobił jednak awanturę, bo w rejestracji powiedziała, że nie ma jego karty i musi być u lekarki, a lekarka naskoczyła na niego, że tej karty nie ma. Musiało być ostro, bo mój mąż należy do baaaaaaaaaaaaaardzo spokojnych osób i mało kiedy można go wyprowadzić z równowagi.

  19. #19

    Domyślnie

    Aga, najważniejsze, że wyniki OK
    Niestety dla naszej służby zdrowia trzeba mieć całe pokłady cierpliwości i wyrozumiałości.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    P S S
    Pomóżmy Sobie Sami ,a będziemy zdrowi .
    Taka jest moja dewiza .Znudziło mi się wystawać w kolejach i szukać własnej karty. itp. brr
    Ciekawe czy też podlegam każe więzienia ,jeżeli sam się leczę nie mając uprawnień :
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony