dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś sprowadzał auto z zagranicy?

    Chciałam zapytać się czy ktoś z Was sprowadzał samochód np. z Anglii. Oglądaliśmy ja np. na Ebayu i wychodzi na to, że nawet z przeróbką na europejską wersję wychodzi o wiele taniej niż w Polsce. Czy ktoś mógłby doradzić na jakie dokumenty zwrócić uwagę przy zakupie, czy trzeba płacić jakiś podatek tam na miejscu itp. Dziękuję za wszelkie porady.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    ja sprowadziłam właśnie z Niemiec, i tak jak piszesz jest taniej. Mnie różnica wyniosła około 3 tysięcy zł po odliczeniu wszystkich kosztów przy nienajnowszym aucie. Generalnie musisz mieć zaufaną osobę która w twoim imieniu kupi, rachunek na Twoje nazwisko bo to upraszcza potem formalności. Potem tłumaczenie z ichniego na nasze rachunku i dokumentów wozu ( strasznie zdzierają, cena od 45 dla znajomych do 120 zł za stronę). Akcyza płatna w ciągu 5 dni od daty przekroczenia granicy. Potem przegląd, skarbówka, urząd komunikacji po blachy, ubezpieczyciel po OC i możesz jechać
    Tak było u mnie. Za sprowadzenie firma wzięła 1500 zł a kobitka za załatwienie wszelkich formalności 150. Załatwiła to w 3 dni, mnie zajęło by tydzień nie licząc urlopu i nerwów w kolejkach....
    Jednym słowem mnie się bardzo opłacało

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzejkol

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja też jestem ostatnio zainteresowany tym tematem... Trafiłem na fajny wątek, polecam zajrzeć, dużo ciekawych i praktycznych informacji.
    http://www.favore.pl/forum/samochody...sci,264,0.html

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Sprowadzałam (może nie osobiście, ale przez znajomego) kilka. Ostatnio mam sprowadzony z Francji. Mogę powiedzieć, że wyszło taniej i auta nie są takie wytłuczone jak te użytkowane na naszych drogach. Raz popełniłam błąd i kupiłam jakiegoś peugeota w białym kolorze z Niemiec, a tam podobno białe są użytkowane jako auta służbowe. Był takim złomem, że prawie wymazałam go z pamięci. Reszta sprawowała się dobrze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia Zobacz post
    ( strasznie zdzierają, cena od 45 dla znajomych do 120 zł za stronę).

    Za stronę?! A gdzie tak kosztuje? U mnie cały komplet 100 zł.

    Pod koniec sierpnia kupiłam samochód z ogłoszenia - sprowadzony z Francji.
    Na zapłacenie akcyzy jest teraz trochę więcej czasu - 2 tygodnie. Tak jak Ewusia uważam, że lepiej zapłacić za załatwienie formalności. Zajmuje się tym agencja celna - zawożą do urzędu celnego, wypełniają wszystkie kwitki i tylko mówią co trzeba zrobić. Na moim terenie kosztuje to 140 zł.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja sprowadziłem kilka teraz myślę o samochodzie ze Szwajcarii ale to inna bajka niż Niemcy czy reszta europy , ale uwierzcie mi warto czasem ,,słono" przepłacić. Wszystkie które sobie sprowadziłem były z Luksemburga. tata tez ma wszystkie z tego kraju. Wszystkie opłaty zamykały się w 1500zl. Drogie tylko było paliwo na tam i z powrotem...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony