dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    nie chce mącić onej dyskusji,ale jednakże spróbuję wyprostować nieco wątek
    1.,,normy,,dotyczące glikemii są takie same na całym swiecie tylko ich pojmowanie może się różnić w różnych regionach tegoż świata.
    2.podwyższony poziom cukru nie równa się automatycznie cukrzycy
    3.prawidłowy poziom glikemii na czczo powinien być <100 (w osoczu krwi żylnej)
    4.jeżeli jest>100 wykonuje sie test obciążenia glukozą i odpowiednio interpretuje wynik(wg standartów)można to zrobić bez problemu u lekarza rodzinnego.Dyskretne podwyższeenie poziomu cukru nie musi wcale oznaczać kłopotów,ale jaśli takie wyniki bedą sie powtarzać mimo ograniczenia węglowodanów znaczy sie takich słodkich,no i...piwa trochę też,jeśli w rodzinie jest cukrzyca to może jednak warto się troche ..poobserwować.bez paniki oczywiscie.

  2. #22

    Domyślnie

    no i jeszcze jedno malutkie zdanie.test obciążenia glukozą robi się nie z 50 lub 100 lecz 75 g glukozy w 250-300 mlwody i takie tam jeszcze czary mary...coby można było jakoś zinterpretowac tenże magiczny rytuał

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Metoda Gersona
    Troche diety i po cukrzycy .
    Tylko co beda robic lekarze ?
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  4. #24

    Domyślnie

    Przy podwyzszonym cukrze znajoma bioenergoterapeutka polecała Zuccarin, wyciąg z morwy. Ale na wszelki wypadek lapiej najpierw podpytac lekarza.

    http://www.herbapis.nazwa.pl/catalog...roducts_id/234
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Zielony_ listek
    TAAA lekarz to wyrocznia
    Udzielanie porad lekarskich bez uprawnien w tym kraju jest karalne.
    W usa leczenie raka dozwolone jest tylko: operacja,chemia i naswietlanie.
    Pozostałe sa zabronione można isć do wiezienia .zioła won bo można się wyleczyć
    To idzie do nas
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W.
    Zielony_ listek
    TAAA lekarz to wyrocznia
    Udzielanie porad lekarskich bez uprawnien w tym kraju jest karalne.
    W usa leczenie raka dozwolone jest tylko: operacja,chemia i naswietlanie.
    Pozostałe sa zabronione można isć do wiezienia .zioła won bo można się wyleczyć
    To idzie do nas
    Chyba nie do końca rozumiem Twoje intencje.
    Co ma piernik do wiatraka?
    Jestem zwolenniczką ziół i metod naturalnych, ale one nie zastapią zupelnie medycyny.
    Przy zaawansowanym raku to z ziół może ewentualnie marycha cos pomoże. Ale na krótko.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    zielony_listek
    Nie można marychy bo jest zakazana. grozi wiezienie za posiadanie.
    Potem wymyslą jak wyeliminowac następne.zioła.Na nich nie ma kasy.
    Do leczenia to trzeba kompleksowo .cały organizm trzeba zestroic Ciało Umysł Dusza. C U D Nie ma chorób nieuleczalnych Tylko brak wiedzy.
    CENZURA swoje robi.
    Cała apteka jest na straganie w zieleniaku.tylko to jest tanie .No i komu by sie chciało codziennie robic soczki z buraków ,marchwi ,jabłek.,pietruszki..Tyle mycia.obierania,to duzo pracy.Lepiej do Apteki i juz.
    Lekarz tak ,ale chirurgia urazowa. po wypadku.
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Kto czytał na temat Stewii z cukrzyków.
    Ksylitol . Cukier z brzozy.Jak działa
    Ale po co czytac lepiej do lekarza .i zastrzyk.
    PSS.
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Witam odświeżam post to ważne .
    Coś dla cukrzykow znalezione w necie tylko 30 dni i jakie wyniki..po cukrzycy.

    http://www.youtube.com/watch?v=AhJlli6Z15U

    Kuracja zgodnie z fazami księzyca ,kiedy przybywa.
    I niech mi ktoś powie ,że nie ma chorób nieuleczalnych.
    Pozdrawiam
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  10. #30

    Domyślnie

    Jestem przy trzeciej czesci dopiero (pierwsza mozna sobie odpuscic, druga ogladac od srodka - reszta, to typowa marketingowa zajawka). W pewnym momencie pojawiaja sie reguly diety:
    - 3 posilki dziennie
    - niskoproteinowa
    - niskotluszczowa
    - WYSOKOWEGLOWODANOWA?????
    - surowa
    - itd.

    Potem skladniki: jarzynki, orzechy roznego rodzaju, kielki...

    No to ja sie pytam (choc moze dotre do tych informacji), jak ta dieta jest niskotluszczowa, a wysokoweglowodanowa, skoro te skladniki raczej sugeruja odwrotnie?

    Weglowodanow, to ja tam widze bardzo malo (glownie blonnik nieprzyswajalny). Moze nie jest to tez dieta wysokotluszczowa, ale to juz zalezy od ilosci orzechow.

    I teraz clue: malo weglowodanow (prawie wylacznie zlozone i nieprzetworzone - raczej ciezkostrawne) oraz sporo tluszczy omega-3 (orzechy wloskie!!!) po pierwsze dostarczaja zbyt malo glukozy, a po drugie (poprzez omega-3) usprawniaja metabolizm glukozy. No to nie dziwne, ze im cukier spada.

    Pytanie, czy jak wroca do normalnej diety, to im cukrzyca nie wroci?

    No i znikoma ilosc bialka - nie wiem, jak skutecznosc dla cukrzykow w kontekscie leczenia, ale na dluzsza mete nie polecilbym tej diety nikomu.

    Nastepna sprawa, to mala ilosc dostarczanych weglowodanow. Pozwole sobie zacytowac, to szybciej bedzie:

    "Glukoza stanowi podstawowy składnik energiodajny. Jest łatwo absorobowana po podaniu doustnym. Zmniejsza zapotrzebowanie na metabolizm tłuszczów, zapobiega ketonemii i kwasicy przez zwiększenie ilości glikogenu w wątrobie. Przy niedostatecznej podaży glukozy w pożywieniu uintensywnia się utlenianie tłuszczów w organizmie i wzrasta stężenie pośrednich produktów beta-oksydacji (kwas hydroksymasłowy i acetooctowy). Produkty te kumulują się we krwi, powodując ketonemię."

    Niedobor glukozy mimo wszystko jest niebezpieczny na dluzsza mete. Kazdy moze sobie poszukac co to jest ketonemia i kwasica.
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 12-05-2010 o 17:07

  11. #31

    Domyślnie

    Taki niby oblatany w zdrowym zywieniu ten "doktor medycyny holistycznej" (cokolwiek to nie jest), a laczy w salatce ogorki z pomidorami

    Jestem na 7 odcinku - wciaz bzdury - bigbrother w wersji weganskiej, czyli jak wytrzymac bez bialka i cukru - na samych tluszczach i blonniku. Nie ma co, rewelacyjne konkrety. Nie dziwne, ze im cukier spada... jak go nie dostarczaja. Co to za pierdoly?

  12. #32

    Domyślnie

    Odcinek 8: "Moja trzustka dziala produkujac insuline... bo nie robilam zastrzykow odkad wyjechalam z domu".

    Marny to dowod na dzialanie trzustki, jesli prawie w ogole sie nie dostarcza glukozy do organizmu, ale zalozmy. Skad wiadomo, czy nie dziala, tak jak dzialala wczesniej, tylko poziom dostarczanych weglowodanow pozwolil wreszcie insulinie dzialac?

    Obejrzalem wszystkie 9 czesci i moje wnioski sa nastepujace:

    - diete z filmu (a raczej szczatkowe o niej informacje - film jest dluga reklama jednego osrodka w formie obecnie najbardziej popularnej - reality show, a nie zadnym edukacyjnym dokumentem) mozna z powodzeniem zmodyfikowac dodajac ograniczone ilosci weglowodanow zlozonych oraz bialko. Zaprezentowane jest ekstremum, ktore pod pewnymi wzgledami moze byc bardzo szkodliwe.
    - pracownicy osrodka "wyleczyli" uzaleznionych od amerykanskiej diety ludzi, a nie cukrzykow w klasycznym rozumieniu (ta dieta, czyli wysokoprzetworzone pozywienie pozbawione skladnikow odzywczych, jest coraz bardziej popularna rowniez w Europie)
    - jesli ktos sie potraktuje taka dieta (nawet zmodyfikowana), a wroci potem do starych nawykow, to i cukier skoczy do starego poziomu. To nie jest zadne wyleczenie.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Taki niby oblatany w zdrowym zywieniu ten "doktor medycyny holistycznej" (cokolwiek to nie jest), a laczy w salatce ogorki z pomidorami
    Bo przeciez mozna laczyc.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  14. #34

    Domyślnie

    No mozna. Ale on chce wyciagnac tyle witaminek, ile sie da, a w ten sposob osiagnie raczej odwrotny skutek. Zaszkodzic nie zaszkodzi, smakowac bedzie dobrze. Ale to i tak najmniej wazna uwaga dot. filmu.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Wiem, wiem. Zeby witaminki nie uciekaly, mozna dodac oliwe.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  16. #36

    Domyślnie

    Wlasnie zastanawialem sie nad tym, ale nie doszedlem do zadnych wnioskow. Z ogorkiem chodzi o to, ze zawiera jakis enzym, ktory reaguje z antyutleniaczami zawartymi w pomidorach. Nie wiem, czy oliwa tutaj pomoze. W ogole do takich rewelacji, przy ktorych nie ma podanych wzorow chemicznych, podchodze z umiarkowanym entuzjazmem, dlatego nie zdziwilbym sie, gdyby to byla bzdura.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Wiem, ze chodzi o enzym z ogorkow. O tej oliwie to czytalam juz w kilku miejscach, raz na pewno w wywiadzie z technologiem zywienia. Aaa, i przypomnialo mi sie, ze w cieplych krajach takie salatki sa bardzo czeste i do nich obowiazkowo oliwa z oliwek jest podawana.
    Poza tym wazne tez jest, zeby wymieszac je razem tuz przed podaniem - krocej wtedy pomidory sa narazone na dzialanie tego enzymu.


    A tak w ogole - najwazniejsze, ze laczenie ogorka z pomidorem nie jest szkodliwe dla zdrowia
    Ostatnio edytowane przez mbz ; 13-05-2010 o 19:40
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  18. #38

    Domyślnie

    Fakt, ale ponoc inaczej jest przy polaczeniu pomidorow z serem bialym. Rzekomo kwasy z pomidorow reaguja z mineralami tworzac nieprzyswajalne zwiazki, ktore odkladaja sie w stawach (kwas moczanowy? kwasotworczy wapn? Ale ser juz sam w sobie posiada kwasotworczy wapn... wiec pomidor chyba tutaj nie pogorszy bardzo...) powodujac bole.

    O tym ciezej cos fachowego znalezc.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    O tym tez slyszalam, rzeczywiscie trudniej cos znalezc na ten temat.

    Ale wydaje mi sie, ze jak sie od czasu do czasu zje te pomidory z twarogiem, to nic sie nie stanie, musialoby sie chyba to jesc non stop przez jakis dlugi okres czasu, zeby rzeczywiscie cos sie z tymi stawami zaczelo dziac.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  20. #40

    Domyślnie

    Podejrzewam, ze to troche burza w szklance wody. Rzecz w tym, ze ponoc (informacja poki co przeze mnie umiarkowanie potwierdzona) nabial zawiera kiepsko przyswajalny wapn - tzw. kwasotworczy. Oznacza to, ze nie dosc, ze sie zle przyswaja, to jeszcze zakwasza organizm. A organizm z zakwaszaniem walczy swoimi wewnetrznymi zasobami mineralow - wlasnie m.in. wapniem, ktory pobiera z kosci i zebow. Stad m.in. osteoporoza. Ten kwasotworczy wapn rowniez odklada sie w stawach i powoduje reumatyzm. Dlatego dodanie do tego pomidora wydaje mi sie byc jedynie kropla w morzu.

    Ser warto jesc, bo zawiera duzo latwo przyswajalnego bialka, ale razem z duzymi ilosciami warzyw (zasadotworcze) oraz produktow zawierajacych duze ilosci mineralow (chocby woda mineralna).

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony