dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy ceny działek rosną czy się zatrzymały ?

    Moja koleżanka chce kupić działkę w okolicach Poznania (promień+/- ok 25 km). czy warto teraz czy poczekać ?
    Czy ceny się ustabilizowały czy dalej idą w górę ?.

    Co sądzicie i jak jest u Was na Waszym terenie.?

    Patrząc na ogłoszenia w gazetach jest ich dużo ,choć ceny jak z kosmosu. Miała kupić rok temu nic ciekawego nie znalazła , a teraz żałuje bo stwierdziła ,że jedna z tych co widziała nie była najgorsza a teraz w tym samym miejscu cena zwiększyła się o 50%.
    Co będzie na jesień lub wiosną nikt tego nie wie - ja myślę , że nie ma co czekać bo na wiosnę ceny na pewno ruszą w górę !

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Czy ceny działek rosną czy się zatrzymały ?

    W moich okolicach (5km od granicy Warszawy i 10km do centrum, Powiat Warszawski Zachodni) ceny działek są chore. I raczej moim zdaniem nie spadną.

    Moja działka - listopad 2005 - 120/m2
    Działka sasiada - kwiecień 2006- 170/m2
    Teraz - 350-500
    Działki jeszcze bliżej granicy miasta - 700/m2

    Najlepsze, że działek nie ma. Jak szukaliśmy w listopadzie 2005 to tygodniowo oglądałem kilka działek w granicach 90-150zł/m2. Teraz można zapomnieć.

    Działek zasadniczo nie ma. Jak już ktoś sprzedaje to wali cenę z kosmosu. Jakbym miał kupować to kupowałbym teraz i nie liczył, że na wiosnę coś spadnie. Do tej pory (jak ja zaczynałem myśleć o budowie domu) to alternatywa była taka: domek z działką bardzo blisko Wawy lub mieszkanie 70m2 - moim zdaniem nie było o czym myśleć.

    Co do tego, że działek jest dużo to jak ja kupowałem to także było mrowie ogłoszeń. Jak przychodziło do rozmowy to okazywało się, że jedna jest prawie budowlana, jedna za wąska inna ze słupem itp.

    Teraz robi się jak na zachodzie. Na budowę domu będzie stać najbogatszych (wałśnie ze względu na ceny działek). Ostatnio był watek dotyczący cen domów (mówię o dobrych lokaliacjach w okolicy dużych miast) za granicą.
    pozdrawiam,
    M

  3. #3

    Domyślnie

    cenowe szaleństwo trwa działki drożeją ile i jak długo-chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć,raczej nie będzie ziemia tanieć,społeczeństwo powinno się z kazdym rokiem bogacić,tak więc raczej bym kupił ziemię

  4. #4

    Domyślnie

    wokol mnie nadal ceny ida w gore.
    powodem jest brak wzrost cen mieszkan (brak), co motywuje ludzi do budowy domow - ale tu z kolei brak dzialek.
    na to naklada sie sposob sprzedazy dzialek przez gminy - najczesciej sa to nadal przetargi nieograniczone, co pozwala na zakup przez spekulantow.

  5. #5

    Domyślnie Re: Czy ceny działek rosną czy się zatrzymały ?

    Cytat Napisał malinka135
    Miała kupić rok temu nic ciekawego nie znalazła , a teraz żałuje bo stwierdziła ,że jedna z tych co widziała nie była najgorsza a teraz w tym samym miejscu cena zwiększyła się o 50%.
    To nieduzo. Normalnie ceny poszly o 100% w tym czasie o ile wiem. Jak moze i chce to niech bierze teraz. Za 10 lat nie bedzie to mialo takiego znaczenia.
    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony