dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak długo schną tynki wewn.?

    W cenie różnicy większej nie widzę, w terminach, owszem. Gipsowe z agregatu mogę mieć już w poł. listopada, cw dopiero na pocz. grudnia. Gipsowe to 3-4 dni, cw pewnie ok 2 tyg, a co potem? Jak długo schną? Słyszałam, że gipsowe dłużej, ale będą też miesiąc wcześniej położone. Aby sie wprowadzić muszę tylko pomalować i wykładzinę rozwinąć. Żadnego drewna, żadnych gresów i kafelkowania.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wszystko zalezy , jaka gruba warstwa, jaka wentylacja , czy ogrzewane czy nie .... u mnie w miejscach gdzie była cienka warstwa wysychało szybko , ale tam gdzie musieli dać więcej, to wilgotna plama utrzymywała się kilka miesięcy , mam tynki gipsowe , zauwazyłem też , że szybkość schnięcia zależy od materiału z jakiego jest ściana, na betonie , inaczej, na ceramice wysychało inaczej i na BK jeszcze inaczej.... jak widzisz tych zależy jest wiele , i nie da się powiedzieć ile to ma trwac .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Ile schną to nie wiem ale z tym wprowadzaniem to chyba za szybko policzyłaś. Po tynkach z regóły jest jeszcze wylewka.

  4. #4

    Domyślnie

    Ściany z bk, dość równe.
    O wylewce wiem, można ją chyba zaraz po tynkach robić? A potem, no właśnie, kiedy można pomalować i podłogi z pcv położyć?

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie tynki (c-w) będą na wiosnę. Pytałem ekipę ile potem trzeba odczekać - powiedzieli że ok 3 tygodnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Tynki mogą szybciej wysychać jeśli będziesz grzać w domu. My cały vzas palimy w kominku i dogrzewamy piecykiem olejowym. Nie jest zbyt dobrze, zeby schły długo, ale tak około 3-4 tygodni musisz na to mieć czasu. Ale malować to od razu, to chyba nie jest zbyt dobry pomysł. Daj odpocząc tym scianom, bo potem moze byc róznie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony