dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Fuga Sopro - wyglada jakby nie wyschła miejscami...

    Czy ktoś miał podobny problem..? Przy granitogresie użyłem dosyc jasnej fugi marki Sopro /Beż 32/. Niestety miejscami wyglada jaby nie do końca wyschła tzn. są ciemniejsze miejsca tak jakby byla jeszcze mokra... Co może być powodem takiego stanu rzeczy.. czy moge reklamować tę fugę u producenta..? Dodam, że powodem nie jest jej niewyschniecie bo wspomniany gres jest na ogrzewaniu podlogowym i mimo ze juz dlugo grzeje to nic sie nie zmienilo...

  2. #2

    Domyślnie

    miałem tak samo
    miejscami inny kolor

    płytkarz wydrapał te miejsca i jeszcze raz zafugował - znów inny kolor
    zarzekał się że robił wszystko zgodnie z instrukcją

    zadzwonił po przedstawiciela a ten mu powiedział że to wina kleju
    tzn jak fuga dotknie kleju u mnie akurat Atlas Plus
    to zmienia barwę.
    nie wiem czy w to wierzyć reklamacji nie uznał...

    mój ojciec mówi że to wina pigmentów właśnie tych beżowych
    że trzeba im więcej czasu na rozpuszczenie się w wodzie
    i dlatego są plamy.

    ja fugi zaimpregnowałem to zmniejszyło różnicę kolorów, teraz czekam aż sie przybrudzą

  3. #3

    Domyślnie

    Przyczyna ?
    1. fachowiec żle rozmieszał fuge
    2. fachowiec lał wodę "na oko"
    3. fachowiec jedno opakowanie podzielił na kilka czesci i lał wode na "oko"
    4. podczas fugowania było włączone ogrzewanie podłogowe

    jak zaradzić ?

    firma WIM, ICI, MAPEI mają specjalne "regeneratory fug" Bardzo łatwo można nanieść nową fugę na starą i w ten sposób uratowac poprzebarwianą. Firma WIM ma to w opakowaniu jak pasta do butów z gąbką, ICI i MAPEI w pudełkach - pedzelek i malujemy.
    edzia76

  4. #4

    Domyślnie

    Nie da sie jednoznacznie okreslic , czy zawinil fachowiec , czy fuga . Mam zle doswiadczenia z bezami Sopro . Zdarzaly sie przebarwienia .

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba faktycznie z tymi beżami jest cos nie tak... W garażu dałem beż bahama ceresitu i w sumie tez są przebarwienia wygladajace jakby fuga jeszcze miejscami nie wyschła...

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety u mnie to samo. Ponieważ robiłam to sama , myślałam, że stosowałam nie właściwe proporcje. Są niestety przebarwienia, musi tak zostać.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie podobnie tylkoże beż mapei, ogólnie te beże są wredne do fugowania.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  8. #8

    Domyślnie Re: Fuga Sopro - wyglada jakby nie wyschła miejscami...

    Cytat Napisał revalidon
    Czy ktoś miał podobny problem..? Przy granitogresie użyłem dosyc jasnej fugi marki Sopro /Beż 32/. Niestety miejscami wyglada jaby nie do końca wyschła tzn. są ciemniejsze miejsca tak jakby byla jeszcze mokra... Co może być powodem takiego stanu rzeczy.. czy moge reklamować tę fugę u producenta..? Dodam, że powodem nie jest jej niewyschniecie bo wspomniany gres jest na ogrzewaniu podlogowym i mimo ze juz dlugo grzeje to nic sie nie zmienilo...
    Witam.
    Chyba nie tylko z bezami jest ten problem ale i z szarościami np.Firmy PCI.
    Trzeba uwazac a jak zadzwonilam do przedstawiciela firmy to powiedzial ze pewnie glazurnik za duzo dal kleju pod płytke .To akurat bzdura bo widzialam ile dal kleju bylo ok.
    Płebla

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam to samo z szarą fugą Sopro. Już 2 lata i nic się nie zmieniło po prostu sie przyzwyczaiłem.
    W łazience dałem fugę Atlasu też szarą i wygląda o niebo lepiej.Robił to ten sam fachowiec zatem Sopro to badziew niestety

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar merit
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Miałam taki sam problem z fugą MAPEI w kolorze beżowym .
    Reklamowałam to i potem walczyłam jak lew, aby mnie nie spławiali .
    Dostałam w prezencie od przedstawiciela beżowy barwnik w słoiku i malowałam fugi pędzelkiem .Efekt zadawalający.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony