dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 21
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 409
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Nawet jak stoję na głowie to widzę tylko nadbitkę
    czyli dobrze widzisz. Kupił podbitkę i zrobił nadbitkę

    Gratulacje, jest super położona i te roboty ciesielskie............

  2. #22

    Domyślnie

    Witam

    Dzięki Majka, że wytłumaczyłaś o co chodzi (wystarczyło tylko z uwagą czytać pierwszy post), w żadnej hurtowni nie mieli nabitki, wszędzie tylko podbitki

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  3. #23

    Domyślnie

    Witam

    Ponieważ cieśla skończył budynek gospodarczy, to wrzucam parę fotek





    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  4. #24

    Domyślnie

    O qrcze,czeka mnie budowa takiego domku gospodarczego.
    Jakie funkcje zakładasz dla tego domku.
    Widzę komin więc co? kuchnia? sauna? wędzarnia?
    W/g projektu czy na oko?
    Jaka powierzchnia?
    A nadbitka super.Ja męcze podbitkę.Jedną stronę mam zrobioną.
    Drugą będę robił jak śniegi zejdą.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #25

    Domyślnie

    Rewelacja !!!!
    Naprawdę ze świeczką takiego szukać.

    PS. Ja też walczę z podbitką ale się zawziąłem, do końca listopada musi być... jeszcze tylko jakieś 40 mb zostało
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  6. #26

    Domyślnie

    Szczere gratulacje Będę robił na wiosnę werandę u siebie, własnoręcznie, i by dodać sobie animuszu po wielokroć obejrzę ponownie Twoje fotki Super i oby mi tak też wyszło!

    A jeszcze pytanko: jak ten piękny zastrzał (pokazany na zbliżeniu) jest mocowany do belki pionowej i poziomej? Bo ni śruby nie kołka żadnego nie widać.

    Pozdrawiam!

  7. #27

    Domyślnie

    mam meza ciesle, troche wiem na ten temat i uwazam ze wykonal wasz ciesla kawal dobrej roboty.
    gratuluje i pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    O qrcze,czeka mnie budowa takiego domku gospodarczego.
    Jakie funkcje zakładasz dla tego domku.
    Widzę komin więc co? kuchnia? sauna? wędzarnia?
    W/g projektu czy na oko?
    Jaka powierzchnia?
    A nadbitka super.Ja męcze podbitkę.Jedną stronę mam zrobioną.
    Drugą będę robił jak śniegi zejdą.
    Witam

    Budyneczek ma 10 x 4 m, komin ponieważ będzie tam kotłownia (ekogroszek), drugie pomieszczenie - rowery, kosiarka itp. kawałek imadła, spawarka itd, trzecie na pewno sie na coś przyda (może letnia kuchnia na przygotowanie przetworów - swobodnie mógłbym chlapać i bałaganić, w domu w kuchni trzeba bardziej uważać). Wykonane według projektu (nawet te zastrzały były w projekcie), za jednym zamachem załatwiałem pozwolenie na budowę domu i bud gospodarczego i wszystko od razu mam uwzględnione w planie zagospodarowania. Na ten budynek namówił mnie arch. adaptujący projekt - i chwała mu za to, może trochę się opóźni moment wprowadzenia do nowego domu, ale za jednym bałaganem mam wybudowany dom i bud. gosp.

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  9. #29

    Domyślnie

    Miwol,czopy na mieczu ,gniazda w belkach poziomych i pionowych ,wkręty od tyłu.

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki Docent, że mnie wyręczyłeś, bo nie wiedziałem jak to opisać

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  11. #31

    Domyślnie

    Rozumiem, od tyłu. Zastosuję to Dzięki!

  12. #32

    Domyślnie

    ZWitam

    Faktycznie nadbitka bardzo ladna i sprawnie wykonana.
    Ja nie chwalac sie rowniez jestem dumna z naszego ciesli. Zadna ekipa nie byla tak dokladna jak wlasnie ciesle. Z czystym sumieniem moglabym ich kazdemu polecic .
    U nas doszlo nawet do tego, ze ciesla poprawial laty i ofoliowanie dachu po dekarzu .
    Dekarz wykonal niezla fuszerke i gdyby nie to ze przyjechal ciesla zabrac swoje narzedzia i zobaczyl robote dekarza to pewnie po polozeniu dachowki musielibysmy ja sciagac i robic wszystko od nowa.(nie pytajcie sie gdzie byl KB )
    Ciesla powiedzial, ze nie po to tyle roboty "wlozyl" w nasz dach aby teraz wszystko spartoli dekarz. Tak wiec to On porozmawial z dekarzem (a moze raczej z pseudo-dekarzem) i wytknal mu wszystkie bledy ..dekarz oczywiscie zabral swoje manele i powiedzial, ze on poprawiac nie bedzie i to ze teraz leje sie nam woda w koszach to nic takiego poniewaz jak przykryje kosze blacha i polozy dachowke to nie bedzie tego problemu , nie wspomne juz o tym, ze tak wymierzyl laty, ze w jednym miejscu dachowka "wchodzilaby" do rynny a z drugiej strony brakowaloby 7 cm - ale dekarz stwierdzil, ze to niebyloby tak "widoczne golym okiem ".....tak wiec rozstalismy sie z dekarzem i ciesla zrywal wszystkie laty i na nowo je ukladal. ( co oczywiscie nie nalezalo juz do jego obowiazku ) . Naprawde coraz mniej jest takich wykonawcow , ktorzy nie dosc , ze solidnie pracuja to jeszcze "wkladaja" w swoja prace tyle serca

    Pozdrawiam

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Pięknie wykończone i podbitka (nadbitka ), pogratulować cieśli i pracy.
    Niestety mi się nie udało tego tak załatwić a bardzo chciałem .
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana27
    ZWitam

    Faktycznie nadbitka bardzo ladna i sprawnie wykonana.
    Ja nie chwalac sie rowniez jestem dumna z naszego ciesli. Zadna ekipa nie byla tak dokladna jak wlasnie ciesle. Z czystym sumieniem moglabym ich kazdemu polecic .
    U nas doszlo nawet do tego, ze ciesla poprawial laty i ofoliowanie dachu po dekarzu .
    Dekarz wykonal niezla fuszerke i gdyby nie to ze przyjechal ciesla zabrac swoje narzedzia i zobaczyl robote dekarza to pewnie po polozeniu dachowki musielibysmy ja sciagac i robic wszystko od nowa.(nie pytajcie sie gdzie byl KB )
    Ciesla powiedzial, ze nie po to tyle roboty "wlozyl" w nasz dach aby teraz wszystko spartoli dekarz. Tak wiec to On porozmawial z dekarzem (a moze raczej z pseudo-dekarzem) i wytknal mu wszystkie bledy ..dekarz oczywiscie zabral swoje manele i powiedzial, ze on poprawiac nie bedzie i to ze teraz leje sie nam woda w koszach to nic takiego poniewaz jak przykryje kosze blacha i polozy dachowke to nie bedzie tego problemu , nie wspomne juz o tym, ze tak wymierzyl laty, ze w jednym miejscu dachowka "wchodzilaby" do rynny a z drugiej strony brakowaloby 7 cm - ale dekarz stwierdzil, ze to niebyloby tak "widoczne golym okiem ".....tak wiec rozstalismy sie z dekarzem i ciesla zrywal wszystkie laty i na nowo je ukladal. ( co oczywiscie nie nalezalo juz do jego obowiazku ) . Naprawde coraz mniej jest takich wykonawcow , ktorzy nie dosc , ze solidnie pracuja to jeszcze "wkladaja" w swoja prace tyle serca

    Pozdrawiam

    Witam
    Cieszę się, że też trafiłaś na solidnego "więźbiarza"
    Ja mam dekarza umówionego na wiosnę 2008, znajomy cieśli, mam nadzieję na równie solidną robotę

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  15. #35

    Domyślnie

    Witam

    Postanowiłem odświeżyć wątek, jak pisałem w ostatnim poście na wiosnę mieli przyjść dekarze, a że zimy nie było to przyszli wcześniej i taki jest efekt ich pracy





    wiecej można zobaczyc w wątku budujących Marysię
    http://forum.muratordom.pl/marysia-z...20726-1200.htm

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Drewno ładne ładnie zrobione, ale komin, za niski.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    ...., ale komin, za niski.
    mam nadzieję, że wentylacja będzie działać

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  18. #38

    Domyślnie

    Ladnie, bardzo ladnie...co to za dachowka? mogę prosic o konkretne namiary?

  19. #39

    Domyślnie

    bardzo chciałabym wiedzieć czym malowaliście tę nadbitkę czy też podbitkę ,bardzo mi się ten kolor podoba! pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał rena777
    Ladnie, bardzo ladnie...co to za dachowka? mogę prosic o konkretne namiary?
    Witam
    Dachówka cementowa Euronit Extra czerwień klasyczna
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

Strona 2 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony